Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zgadza się - przetłumaczenie "frame" jako "rama" mogło być mylące.

 

Ale ciągle nie wiem, jakie powinno być właściwe . Szczególnie, że z artykułu wynika, że wzmocnienia w subaraku są tak skonstruowane, że tworzą wspólnie niejako ramę - coś, co na rysunku w artykule zaznaczone jest na zielono .

 

 

W tym kontekście "frame" nie ma dobrego polskiego odpowiednika, najbliższe jakie mi tak na szybko przychodzą do głowy to "konstrukcja" "budowa" (jak w somebody's body-frame). Tłumaczneie "frame" na "rama" w tym kontekście wydaje mi się tzw. zapożyczeniem semantycznym - czyli przeniesieniem znaczenia obcego słowa, dla znających skądinąd angielskimoże to się wydawać sensowne sformułowanie w tym kontekście, dla nieznających już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wujka w Kalifornii, który z niecierpliwością czeka na hybrydowego Forestera... jak twierdzi, kupił by z "zamkniętymi oczami". Aktualnie do wyjazdów do domków letniskowych ("cabins") nad wybrzeżem Big Sur używa starego Land Crusier'a z silnikiem V8 - auto jest mało praktyczne na wąskie dróżki no i powoli cena paliwa zaczyna "grać rolę".

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ napedu w leksusie to taki straszny twór, z przodu silnik napędzający przednie koła. Z tyłu silnik elektryczny ganiajacy tylną oś. Nie ma mechanicznego połączenia napędu tylnych kół z przednimi i silnikiem spalinowym :( ida tylko kable do silnika trójfazowego :(. Ogólnie układ taki jak w priusie tylko że prius to normalny przednionapędowiec, niemniej zachwycony jestem sposobem połączenia silnika elektrycznego i spalinowego w priusie. Mam nadzieję że podobnie będzie wygladało sprzęgnięcie silników w subarutylko niech się nie ważą ruszać reszty napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...