Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

W miesieczniku (tak, tak doczekali sie!) Wysokie Obroty jest wywiad z Boguslawem "Kur*ajaciezarazzapie*dole" Linda, w ktorym chwali swojego Foresia...

Boguś ... coś tam, coś tam ... ze swoim Foresiem chyba kiedyś został wkręcony przez Szymona M. w TVN'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesieczniku (tak, tak doczekali sie!) Wysokie Obroty jest wywiad z Boguslawem "Kur*ajaciezarazzapie*dole" Linda, w ktorym chwali swojego Foresia...

Boguś ... coś tam, coś tam ... ze swoim Foresiem chyba kiedyś został wkręcony przez Szymona M. w TVN'ie.

 

To było jeszcze za czasów 2.0 XT :wink: Teraz ma już nowego 2.5XT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najnowsze AMiS w polskim wydaniu przynosi parę ciekawostek o Subaru.

 

1. Legac wygrał jakieś hamerykańskie testy w dziedzinie bezpieczeństwa. Jest diablo bezpieczny, bez względu na to, czym i w co wali. Dobra wiadomość dla Krzysioma i innych, narzekających na hamulce. Bez stresu mogą hamować, waląc w razie czego w najbliższy płot, albo nawet w drzewo lub ścianę. Zupełnie, jak kiedyś Polonezem... (PS. Jak kiedyś napisałem publicznie coś takiego w jakimś felietonie, to FSO chciało mnie podać do sądu - ciekawe, czy FHI też spróbuje... :twisted: ).

2. Prodrive zrobiło super-prototyp, zostawiając estiajowi jego zalety i kasując wady. Wygląda fajnie, ale perspektywy na produkcję ponoć zerowe. Szkoda, kupiłbym.

3. Red. Skąpski we wstępniaku prezentuje wyniki plebiscytu Best Cars 2006. "Sukcesy w sportach motorowych" kojarzą się ludziskom przede wszystkim z Subaru (dalej: Cytryna, Misio, Peugeot i Renault); "produkowanie sportowych samochodów" - to Porsche (przed Subaru). Subaru jest też niezłe w kategorii "lubię tę markę" (to NASZA zasługa, poniekąd ;-), ale wygrywa w tej dyscyplinie BMW przed Audi...). Z ciekawostek: Merole i Audi są: "przyjazne dla środowiska" oraz mają "ładny, stylowy wygląd" :mrgreen:

Idę się napić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Prodrive zrobiło super-prototyp, zostawiając estiajowi jego zalety i kasując wady. Wygląda fajnie, ale perspektywy na produkcję ponoć zerowe. Szkoda, kupiłbym.

P2 -Podłoga z Subaru R1, 1100kg, silnik 2.0T 385PS, napedy, skrzynie, szpery zawias i cały "wkład" z STi.

Chce takie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem zakładać nowego wątku, to napiszę tutaj: ostatnio na VH1 leci taki dziwaczny mix piosenki Blondie "Rapture". I tak słucham, słucham i wydaje mi się, że ona coś tam śpiewała o... subaru :shock:.

 

Dziś sprawdziłem i... faktycznie tak jest :). Chociaż sam tekst piosenki jest mocno popier... :mrgreen:

 

To jest kawałek o subaru:

 

"Go out to the parking lot

And you get in your car and drive real far

And you drive all night and then you see a light

And it comes right down and it lands on the ground

And out comes the man from Mars

And you try to run but he's got a gun

And he shoots you dead and he eats your head

And then you're in the man from Mars

You go out at night eating cars

You eat Cadillacs Lincolns too

Mercurys and Subaru

And you don't stop

You keep on eating cars

Then when there's no more cars you go out at night

And eat up bars where the people meet

Face to face

Dance cheek to cheek"

 

A tu całość: http://www.seeklyrics.com/lyrics/Blondie/Rapture.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O subaru piszą też w magazynie dla amerykańskich strażaków :shock: :).

 

Ale piszą dobrze - generalnie chodzi o to, że rama subaraków jest bardzo mocna. Tak mocna, że jak przydzwonisz, to straż pożarna (przynajmniej amerykańska) może mieć problem z wyciągnięciem cię z samochodu :twisted:.

 

http://img164.imageshack.us/img164/5219 ... 0999se.jpg

http://img226.imageshack.us/img226/3299 ... 1007ny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi o to, że rama subaraków jest bardzo mocna

 

Obecnie ramy spotyka się w rowerach, na obrazach, oraz w wybitnie solidnych terenówkach. W przypadku samochodów osobowych, jakieś kilkadziesiąt lat temu z ram zrezygnowano, bo wymyślono nadwozia samonośne :twisted:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi o to, że rama subaraków jest bardzo mocna

 

Obecnie ramy spotyka się w rowerach, na obrazach, oraz w wybitnie solidnych terenówkach. W przypadku samochodów osobowych, jakieś kilkadziesiąt lat temu z ram zrezygnowano, bo wymyślono nadwozia samonośne :twisted:

:mrgreen:

 

Chciałem coś podobnego napisać, ale postanowiłem najpierw przeczytać ten artykuł cytowany przez Przemeqa i stwierdziłem, że nie ma sensu - artykuł używa wyrażenia "frame" w odniesieniu do wzmocnień (usztywnień) karoserii, które rzeczywiście są rodzajem "ram", tyle, że nie ram podwoziowych.

 

A artykuł ciekawy.

Będziesz mógł doradzić strażakom, żeby cięli przez dach - bo słupka nie przetną...

W razie czego, oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, tak ale....

W budowie samochodu znaczenia polskiej ramy i angielskiego frame jest jednak trochę inne.

Rama to rama, kratka zbita z desek, pospawane rurki w rowerze itp.

A tak dla przykładu, w przemyśle motoryzacyjnym mianem "side frame", określa się całą kompletną ścianę boczną samochodu, która jest mocowana do płyty podłogowej. Z naszym rozumieniem ramy ma to mało wspólnego.

Więc tu po prostu słowo rama wypadło w tym kontekście trochę nie teges :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się - przetłumaczenie "frame" jako "rama" mogło być mylące.

 

Ale ciągle nie wiem, jakie powinno być właściwe :twisted:. Szczególnie, że z artykułu wynika, że wzmocnienia w subaraku są tak skonstruowane, że tworzą wspólnie niejako ramę - coś, co na rysunku w artykule zaznaczone jest na zielono 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...