Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest ktoś zainteresowany cichym przelotem? 

Coś więcej na priv?

 

Jak/czym nagrać dobrze dźwięk? Zarzuciłem dzisiaj janspeeda od kolegi siekierka i chciałem się pochwalić :) Dobrze że pogoda sie poprawia to można z otwarta szyba jeździć :D A wogóle to droga do dalszych modów stoi przede mna otworem ponieważ małżonka stwierdziła że może troche coś tam z tyłu buczy ale nie za wiele sie zmieniło, co jej bardzo odpowiada. Zrobię więc w swoim czasie tak że się zmieni :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowni Forumowicze, przymierzam się do remapu Forka SG 2.0 XT i w tym celu gromadzę niezbędne części.

Pytanie moje - wielokrotnie z pewnością zadawane, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi:

 

Co w wydechu wymienić?

- UP, DP, CP i backbox?

- DP, CP i backbox?

- tylko CP i backbox?

 

Cel: ok. 220-230KM na TD04L

Przeznaczenie auta: jazda codzienna, w tym żona + dziecko

Oczekiwania: nie chcę znacząco zwiększać turbodziury - auto ma wciąż dobrze jechać z dołu. Ma być trochę głośniej i rasowo, ale auto musi być znośne w trasie.

 

 

 

Z innej beczki - czy ktoś miał do czynienia z takim tłumikiem?

 

http://allegro.pl/tlumik-koncowy-subaru-forester-2-0-i6108190326.html#thumb/2

 

 

 

Co w wydechu wymienić?

- UP, DP, CP i backbox?

- DP, CP i backbox?

- tylko CP i backbox?

 

UP w SG5 chyba miało katalizator? - jeżeli tak to trzeba by wyrzucić.

Seryjny DP najbardziej ogranicza przepływ spalin, CP ma 2.5" i przelotowy tłumik więc może zostać.

BB to w zasadzie głównie akustyka.

Tak więc na początek uppipe i downpipe.

 

 

Zgromadziłem już większość gratów - turbo, przelotowy downpipe, backbox.

Problemem jest UP - jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Coś OEM ale bez precata? Zrobienie decata obecnego UP? Czy może zostawić obecny UP?

 

 

Potrzebuję porady - okazuje się, że wtopiłem. DP, który zakupiłem, ma średnicę 3 cale ale na całej długości. Do tego brak końcowej flanszy - zakończone rurą. Jest to polski produkt firmy RM Motors.

 

Czy te 3 cale to nie będzie przesada? Nie wpłynie negatywnie na respons w dolnym zakresie obrotów?

 

Miał zostać OEM center by było w miarę cicho - da radę to jakoś spasować?

 

Podpowiedzcie , bo nie wiem czy warto z tą rurą rzeźbić czy się pozbyć i szukać czegoś innego (przy założeniach 240KM i  TD04L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, bo w sumie zakupiłem DP na szerokim kołnierzu 2,5 cala, UP z GTka przelotowy i też się przymierzam do remapu, nie wiem czy 2,5 cala to za mało, czy nie i nie wiem czy BB teraz jak będę szukał też musi być pod 2,5 czy to bez znaczenia? pytania może i głupie ale sporo by mi to rozjaśniło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w innym temacie sprawa została poruszona, ale wrzucam ją tutaj. W Foresterze też można zamontować świetnie brzmiący wydech. Film niestety nie oddaje tego, o czym piszę, ale jak chcecie to posłuchajcie jak brzmi przelot COBBa 3".

Mruczy pięknie, ale na dłuższe trasy średnio widzę. W tunelach efekt podejrzewam niezły :yahoo: U mnie tylko backbox przelot i po 500+ km jest bardzo męcząco, nawet rozważam powrót do serii.  

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w innym temacie sprawa została poruszona, ale wrzucam ją tutaj. W Foresterze też można zamontować świetnie brzmiący wydech. Film niestety nie oddaje tego, o czym piszę, ale jak chcecie to posłuchajcie jak brzmi przelot

.

Nie kupiles dedykowanego do Forka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydłużenia do ogarnięcia tylko czy Ci nie szkoda bedzie ... W sumie przerobiony pod forka bedzie więcej wart ;)

Dr. Elich dobrze zrozumiałem, że nie ma flanszy mocującej do centera . Na samym początku tak miałem , że z 3 calowego Downpipe szła reszta w serii ( teraz mam z 3 na 2.5 ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wydech inaczej brzmi na żywo. W nagraniu jesteśmy skazani na mikrofon. :/

Kolega widzę niedaleko na przylasek ma :D Patrzę na filmik i się zastanawiam skąd ja tę okolicę znam :D Jak to się stało żeśmy się nie spotkali jeszcze skoro ja minimum dwa razy dziennie przemierzam igołomską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję końcówki przelotowej do Forestera 2.5 turbo,w okolicy Lublina,bądź namiary na firme która by mi go zrobiła . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...