Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj założyłem do XT MY09 wydech serie z STI 2013 sedan... Efektów jak z markowych wydechów nie ma, ale pojawiły sie w koncu miłe basy na niskich obrotach i bulgotanie, w koncu mam Subaru :)

Tak wyglada

Lohoho zaszalales :) co sie nie chwaliles ze zalozyles 4rurke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Mam pytanie. Wybaczcie jeśli debilne, ale podobno nie ma głupich pytań.

Przeszkadza mi, że na niższych obrotach Forek jest mułowaty. @Mkow podesłał mi info odnośnie Invidii Q300 i twierdzi, że urwał około 1 sek podczas startu 0-100 km/h, więc teoretycznie byłoby to spełnienie moich marzeń. Pytanie więc jest takie: skoro to takie proste, to czemu nie robi tego producent? Chodzi i jakieś debilne normy spalania?

Mułowaty jest póki turbina się nie rozkręci. Fizyki nie oszukasz.

Sama wymiana wydechu niewiele da - trudno uwierzyć, że te -1 sek. to sam wydech.

Fabryczne komponenty dostosowane są do fabrycznej mocy, przepisów dot. emisji spalin, ludzkiego poziomu głośności, itp.

Przy podnoszeniu mocy (remap, większe turbo) trzeba też zadbać o większą przepustowość wydechu. W serii nie trzeba.

@ ForekXT No jakos Mkow ma racje, ja swojego nie mierzylem ze stoperem w reku ale wyraznie jest lepszy "but" od dolu.

 

@ Czarne_Koronkowe Chyba sie bedziemy widziec na Plejadach wiec bedziesz mogl ocenic czy jest lepiej czy gorzej (BTW o ile sie nie myle to bedziemy koczowac w tym samym hotelu ;) ).

 

"Pytanie więc jest takie: skoro to takie proste, to czemu nie robi tego producent? Chodzi i jakieś debilne normy spalania?" - hahahha badz Pan madry i zrozum FHI ;) .

Ależ z miła chęcią rzucę na to okem ;) rozumiem ze mam szykować jakieś %? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,potrzebuje końcówkę tłumika przelotową z nierdzewki do Forestera XT2.5 2007r 230km  w okolicach Lublina,czy ktoś kojarzy firmę która się tym zajmuje w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mam pytanie. Wybaczcie jeśli debilne, ale podobno nie ma głupich pytań.

Przeszkadza mi, że na niższych obrotach Forek jest mułowaty. @Mkow podesłał mi info odnośnie Invidii Q300 i twierdzi, że urwał około 1 sek podczas startu 0-100 km/h, więc teoretycznie byłoby to spełnienie moich marzeń. Pytanie więc jest takie: skoro to takie proste, to czemu nie robi tego producent? Chodzi i jakieś debilne normy spalania?

Mułowaty jest póki turbina się nie rozkręci. Fizyki nie oszukasz.

Sama wymiana wydechu niewiele da - trudno uwierzyć, że te -1 sek. to sam wydech.

Fabryczne komponenty dostosowane są do fabrycznej mocy, przepisów dot. emisji spalin, ludzkiego poziomu głośności, itp.

Przy podnoszeniu mocy (remap, większe turbo) trzeba też zadbać o większą przepustowość wydechu. W serii nie trzeba.

@ ForekXT No jakos Mkow ma racje, ja swojego nie mierzylem ze stoperem w reku ale wyraznie jest lepszy "but" od dolu.

 

@ Czarne_Koronkowe Chyba sie bedziemy widziec na Plejadach wiec bedziesz mogl ocenic czy jest lepiej czy gorzej (BTW o ile sie nie myle to bedziemy koczowac w tym samym hotelu ;) ).

 

"Pytanie więc jest takie: skoro to takie proste, to czemu nie robi tego producent? Chodzi i jakieś debilne normy spalania?" - hahahha badz Pan madry i zrozum FHI ;) .

Ależ z miła chęcią rzucę na to okem ;) rozumiem ze mam szykować jakieś %? ;)

 

EEE tam pewnie jakies % sie zorganizuja same   :)

Wiec jestesmy umowieni :D  

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wydech wcale nie jest tak głośnomówiący, niewiele różni się od serii. Miałem taki.

 

Sorry, ale nie kojarzę żebyś był przy odsłuchu moich wydechów. Poza tym, obiło się o uszy pojęcie "subiektywnie" ?

Edytowane przez monsieurboxeur
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko ten wydech wcale nie jest tak głośnomówiący, niewiele różni się od serii. Miałem taki.

 

Sorry, ale nie kojarzę żebyś był przy odsłuchu moich wydechów. Poza tym, obiło się o uszy pojęcie "subiektywnie" ?

 

Ojojoj i znowusz Pan wszystkowiedzący dostał po "uszach"   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale miałem to coś zamontowane i szału nie robiło , dla mnie lipa, i strata gotówki. Jak ma być słychać to nie ten wydech. Dla jednego to będzie max  co może wykrzesać "wydech", dla innego troszkę głośniejsza seria.

Miałem dwa jeden poszedł z s-turbo, drugi sprzedałem :D bo i tak nie było żadnego pożytku :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale miałem to coś zamontowane i szału nie robiło , dla mnie lipa, i strata gotówki. Jak ma być słychać to nie ten wydech. Dla jednego to będzie max co może wykrzesać "wydech", dla innego troszkę głośniejsza seria.

Miałem dwa jeden poszedł z s-turbo, drugi sprzedałem :D bo i tak nie było żadnego pożytku :P

Nie każdy potrzebuje wiadro czy mocny bulgot, a jedynie troche głośniejszy i podkreślający bulgot :) Słyszałem na żywo prodrive i daje radę i mnie zadowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w S-turbo również miałem Prodrive i jak dla mnie było za głośno przy większych prędkościach, lecz jeżeli chodzi o sam dźwięk Prodrive-a to jest bardzo przyjemny taki w sam raz, nie daje po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wiadro , założyłem helixa i zrobiło się naprawdę miło , wewnątrz o dziwo jest naprawdę spoko. Co najważniejsze potrafi strzelić ogniem  i to jest w tym najfajniejsze.

Miałem dwa Prodrive jeden miał iść własnie docelowo do Forysia , kupiony od forumowicza, można powiedzieć nówka, ale dobrze że za wczasu miałem Czarnucha z takim właśnie wydechem bo dzisiaj bym tego na maksa żałował i kombinował jak to zmienić końcowy.  

Dlatego wiem co piszę bo przerabiałem temat.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to sam backbox odpowiada za "głośność" wydechu.. :facepalm: Widzisz i nie grzmisz.. :facepalm:

Gościu czy ja napisałem że sam wydech? Ciężko temat ogarniasz no ale.... :biglol: Końcowy jak nosi sama nazwa ma dawać efekt końcowy , w prodrive tego nie będzie. Fakt przyjemny buksowanie , ale to tylko tyle. Będą Ciebie zagłuszały jeżdżące inne auta np. zmodzone 1,4 golf czy honda   :D

A chyba chodzi o to by było go słychać przyjemnie, nie tylko po 24?

To moja obiektywna opinia, ponieważ miałem tą przyjemność posiadać prodrive jak inne wydechy .

Najgorsze rozwiązanie jakie miałem to była impreza tam było przerażająco głośno!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo to sam backbox odpowiada za "głośność" wydechu.. :facepalm: Widzisz i nie grzmisz.. :facepalm:

Końcowy jak nosi sama nazwa ma dawać efekt końcowy , w prodrive tego nie będzie. Fakt przyjemny buksowanie

Hahaha, a może dlatego, ze jest ostatni? Jeżeli wg. Ciebie sam końcowy odpowiada za głośność wydechu to gratuluje wiedzy..

 

PS. Buksowanie pomyliło Ci się z bulgotaniem..

Kończ waść, wstydu oszczędź!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam się czego wstydzić  :)  Jak widzę dużo gadasz ale nic konkretnego nie wniosłeś.

Oprócz zazdrości....

Faktycznie ja na twe wypociny nie będę już odpisywał , i dziwie się dlaczego tak ciągle zaglądasz na mój wątek forka  :D  coś chcesz podpatrzeć?

Bo wszędzie Ciebie pełno , ale żeby coś sensownego napisać nigdy. 

Wedle ścisłości to powiem Ci zeby dobrać odpowiednią akustykę dźwięku, zmienialiśmy 9 razy środkowy .

Ale tego nie muszę nikomu tłumaczyć.  

Przy prodrive tego efektu co uzyskałem teraz nie miał bym nigdy.

Koniec.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze wszyscy zazdroszczą, nawet.. policja :biglol:

Proponuję kubeł zimnej wody na głowę, bo juz tylko piórka widać..

Ps. Zazdroszczę Ci Twoich złotych felg za 3200pln i naciągu na oponach!

 

monsieurboxeur, dobra robota z Prodrive. Mi się bardzo podoba :thumbsup:

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zestaw głośnomówiący" zamontowany :D

@@Krzychu91, dzięki za rady i zdjęcia :)

 

ho147_Prodrive.jpg

Jak rozumiem to okrągły prodrive z imprezy dostosowany do Forka? Bo wyszedł bardzo fajnie i końcówka wystaje poza zderzak, bo zazwyczaj są schowane i za krótkie do Forka. Gratulacje. Do codziennej jazdy uważam, że to najlepszy wydech. Przyjemnie mruczy i głowy nie urywa. Oczywiście są lepiej brzmiące wydechy, ale to dla tych, którzy akceptują wyższy poziom hałasu. 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem trochę wydechów ( pełen przelot ) i ostatecznie pozostałem póki co przy Prodrive. Wyglada dobrze i brzmi fajnie, głośność w normie . Najfajniejszy był Cobb ale niestety za głośno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...