Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce urywania głowy.

H&S jest idealnym kompromisem, poza tym końcowy zwieńczyłby cały set H&S, bo już mam cp i dp tej marki.

Cobba i innych przez Was wymienionych nie założę, bo miałem remap robiony na 2,5'' i w taki musze celować. A Cobb i cała reszta głośnych wydechów to najczęściej 3''.

Kupiłem mega wydech tytanowy Fujitsubo 3'', ale mój mechanik odradził mi montaż. Chyba, że pojadę do Katowic na korektę mapy, a tego nie chcę robić.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam backbox 2,75 remapu myślę ,że nie wymaga.

Skoro wiesz,czego chcesz to wybór jest prosty..

Choć RM Motors jest moim zdaniem wartą rozważenia alternatywą.

Mi się marzy głośny backbox na okres np wyjazdu żony itp

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam backbox 2,75 remapu myślę ,że nie wymaga.

Skoro wiesz,czego chcesz to wybór jest prosty..

Choć RM Motors jest moim zdaniem wartą rozważenia alternatywą.

Mi się marzy głośny backbox na okres np wyjazdu żony itp

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Ale jak mam polaczyc koncowy 3" z cp 2,5"?

Mam do Fujitsubo cp 3" z redukcja na 2,5" do dp, ale moj mechanik twierdzi, ze skoro remap byl robiony na 2,5" to przy 3" bedzie inny przeplyw spalin i moze to wplynac na prace i zywotnosc silnika. Po takiej zmianie zalecil mi korekte mapy w Katowicach, a ja nie chce wydawac znowu $$ szczegolnie, ze Forek po tym remapie jezdzi super :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie zmiana backboxa 2,5 na 3 nie wymaga korekt ale znawca nie jestem , co do H&s dedykowanego do forka to głośniej niż na prodrive nie bedzie (sprawdzone decybelomierzem). Niestety takiego cieżko dorwać (swojego praktycznie od ręki sprzedałem za 900 zł), rozważ wydłużenie prodrive u mnie właśnie ta opcja ostatecznie wygrała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musisz więc szukać tłumika przelotowego.

Moim zdaniem rozwiązanie typu "bolt-on" jest optymalne.

WRX/GT/STI zdaje się wszystkie są komorowe (choć pewien nie jestem) i pewnie nie spełnią Twoich oczekiwań. No, może STI

Znalazłem właśnie ogłoszenie z wydechem końcowym seria z Imprezy STI 2002r. Powinien więc podejść do Forka SG i dac już jakiś efekt?? ☺ tak jak pisałem to wolnossacy Forester z kolektorem różnoodległościowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy tłumik z Imprezy - podejdzie po przespawaniu jednego wieszaka. Będzie też trochę schowany - warto więc rozważyć wydłużenie to - np. przy flanszy, jak pisał Yaro.

Tłumik z STI jest komorowy, więc dość cichy. Zgaduję, że szukasz czegoś glosniejszego.

W dziale sprzedam chyba jeszcze jest Prodrive czy jego analog WR Sport - moim zdaniem lepsza opcja.

 

W dziale o bulgocie są filmy imprez wolnossących z przerobiony kolektorem i tłumikiem z STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to z GD to jednego, natomiast jeśli wydłużasz, to oczywiście wszystkich 3.

Albo porostu kup nowego gotowca do Forka z nierdzewki i już. W dobrej cenie warto rozważyć RM Motors (Choć nie wiem jak będzie z głośnością). Od czasu, kiedy zrobiłem i nich wydech, kompulsywnie na forum polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem tłumik końcowy firmy MG-motosport,do mojego forka,elegandzki basowy dźwięk,nie wrzeszczy,jak wybebeszone przeloty,po za tym z nierdzewki,wieszaki pasują idealnie,jak się rozgrzeje pięknie podkreśla dźwięk 2.5 litrowego boksera,jestem mega zadowolony,a jak dobrze przypałuje na benzynie to i strzała potrafi delikatnego zrobić z tłumika,także polecam,kupiłem przez neta,nie mieszałem narazie nic w mapach. :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was wymienial tylne tlumiki w SH 2.5xt? Moje niestety sie koncza. Szukam zamiennika, ktory da delikatny odglos boxera. Najchetniej podobny do tego jaki dawal Prodrive w forku SG.

 

dla potomności - wczoraj odebrałem Forczestera z El-Teca. Idealnie dobrane tylne tłumiki z dźwiękiem dokładnie takim o jaki mi chodziło. Cichy bulgot, nie przeszkadzający w trasie. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktos z Was wymienial tylne tlumiki w SH 2.5xt? Moje niestety sie koncza. Szukam zamiennika, ktory da delikatny odglos boxera. Najchetniej podobny do tego jaki dawal Prodrive w forku SG.

 

dla potomności - wczoraj odebrałem Forczestera z El-Teca. Idealnie dobrane tylne tłumiki z dźwiękiem dokładnie takim o jaki mi chodziło. Cichy bulgot, nie przeszkadzający w trasie. POLECAM.

 

Ooooo tak, tak! Może jakieś szczegóły? Fotki, filmik? Czy mają już produkt gotowy, czy trzeba się pojawić do montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...