Skocz do zawartości

Subaru STI vs. AUDI A6


nemo

Rekomendowane odpowiedzi

q4 w budzie 155 2.0T moze bez problemu konkurowac z subaru GT

 

....

 

Dobry żart. Bez przesady Alfy nawet tą 155 2.0 T to zjadam moim ociężały WRX-sem co dopiero GT-czką. Kiedyś startowałem jako gość na zlocie Alfy romeo to wiem co piszę. Na torze poznań oklatkowaną Pucharowa Alfę chyba właśnie 156 objechałem WRX-sem.

 

Więc zakończę sentencją do której doszedłem obcując z Alfami Romeo:

 

Auto marzeń - wygląd Alfy Romeo z techniką Subaru !

 

Znalazłem, tą Alfę przeleciałem: https://picasaweb.google.com/projekt156/TOYOR888 :twisted:

 

Natomiast Alfa Romeo Giulietta ta nowa, w opinii moich znajomych w wersji z najmocniejszą benzyną i opcją sport-utwardzane zawieszenie i szpera Q2, daje ponoć dużo radości z jazdy, więc w nowych bym pokładał nadzieje, do tego są przepiękne.

 

-- 19 lip 2011, 21:59 --

 

Intakwrx, przeczytaj zanim zaczniesz "hejtowac" :wink:

 

To znaczy...

co dokładnie brąchasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale fajny temat :mrgreen:

 

A ja mam setę czyli protoplastę A6 tylko ze 2 generacje wstecz :lol:

Oliwy nie żłopie jedynie wypaca przez leciwe uszczelki wiem wiem muszę wymienić tylko czasu mało...

Tak więc dało się... tylko po co skoro nie trzeba :evil:

Zdziś mi nawet przeszła przegląd na SKP, reflektor po stronie kierowcy za nisko patrzył :mrgreen:

I po raz pierwszy mi ktoś w auto wsadził sondę do wydechu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, tą Alfę przeleciałem:

 

e3d8b9c3f17fdaeb79a2bddae3886d28IMG_1159.JPG

Fajna, chociaż wygląda na leniwą.

Dała rade? :mrgreen:

 

Turdzi już masz ? Zadowolony? Ten z podpisu to ten to to? :P

 

Jeżeli chodzi o porównanie audi i Sti to:

 

Mam 3 smochody (albo i 4 :mrgreen: ) 2.0 turbo z napędem na 4 koła. Audi A4 kombi TFSI, Impreze Type R i Type RA i jakby na to nie patrzeć to nie potrafią się te samochody nawzajem zastąpić! Także ich porównywanie nie ma sensu.

-Audi to dupowóz, mało pali, jest wygodny ładnie wyposażony, ma DVD i inne pierdoły i jeździ szybciej długie autostradowe trasy niż Imprezy. Byłem raz na torze i dawał rade, było miło chociaż bez fajerwerków, po 2 dniach zdechło wspomaganie.

-Type R mniej wygodny dla pasażerów ( ja różnicy nie widze :mrgreen:) z klimą, radyjkiem, szybki na torze ale ja w nim jestem wolny bo się boje o bude więc mijam szykany z metrowym zapasem :mrgreen:. Nie da się tym jeździć po autostradzie po przy 180km/h robi max 160-180 km na baku. Także jeżdze z prędkością Tirów.

-Type RA nie ma w nim nic, zero wygody za to max przyjemności dla maniaka, szybki, mocny i posłuszny. Nie wyobrażam sobie przejechania nim 100km :mrgreen:

 

-troche jeździłem brata New Age Sti i dużej różnicy nie było poza 6 skrzynią i ciężkim autem. Wole audi :wink:

 

 

Wiem że co prawda tu rozmowa jest o nowym STI ale...

pochwalić się trzeba nie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przesiadlem sie z Subaru na RS4 B5 i powiem wam ze nie załuje decyzji :mrgreen:

 

Fakt oba sa szybkie, nie bede sie klocil ktore bardziej 8) , ale w rs dodatkowo jest komfort w srodku , jesli chodzi o wyglad uwazam ze nic mu nie brakuje no ale to rzecz gustu , a i do tego mozna sie na deske zima spakowac :mrgreen:

 

No i pokazac mi prosze seryjne Subaru co przekracza 300 km/h :twisted: , co nie zmienia faktu ze i tak tyle nie lecialem swoim lol , bo sie boje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto marzeń - wygląd Alfy Romeo z techniką Subaru !

 

Oj tak, tak zgadzam się..

niestety ponoć nawet brera 4x4 słabo jeździ i jest bardzo nieprzewidywalna..ale zapewne ma to coś za co można ja kochać..no jak piękna ale szalona i "niegrzeczna" dziewczyna :lol:

 

Natomiast Alfa Romeo Giulietta ta nowa, w opinii moich znajomych w wersji z najmocniejszą benzyną i opcją sport-utwardzane zawieszenie i szpera Q2, daje ponoć dużo radości z jazdy, więc w nowych bym pokładał nadzieje, do tego są przepiękne.

 

Fajna jest i pięknie wykończona w tej najmocniejszej versji quadrofoglio verde, brakuje mi czegoś takiego w Subaru

(kokpit, zegary, skóra obszyta czerwoną nitką) i podobno rzeczywiście całkiem dobrze jeździ, może być fajny samochód do jazdy na co dzień po mieście. No i pewnie jeszcze ma jakiś tam potencjał do tuningu w tym 1,75.

Tylko napędu na przód jakoś bym nie mógł przeboleć, szpera pomaga (elektroniczna zdaje się), ale bardziej w zakrętach niż np po śniegu czy błocie..tego bardzo brakuje (jeździłem tej zimy trochę służbową ośką i nie mogłem zrozumieć co się dzieje że nie chce jechać po mokrym czy lekko zaśnieżonym i to na wprost..) bo do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja..

I mimo wszystko jakoś zawsze dla mnie wygląd nie był najważniejszy, ważne jak jeździ. Ale nie pogniewałbym się na samochód który jeździ jak subaru, wygląda jak alfa, a wnętrze ma wykończone w jakości audi..:)

 

Sorki za powrót do off-topu, ale ta alfa mnie jakoś bardziej kręci niż audi i nie mogłem sie oprzeć, żeby nie wtrącić swoich 3 groszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto marzeń - wygląd Alfy Romeo z techniką Subaru !

 

Juz niedługo AR będzie należała do VW :( Się szefo VW uparł ale Fiat nie chce sprzedać.

 

Znalazłem, tą Alfę przeleciałem

 

 

Ty... ale to blondi jest, nie Twój target :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą 155 2.0 T to zjadam moim ociężały WRX-sem co dopiero GT-czką.

 

 

ale ja mowie o wersji Q4 !!!

 

Tym bardziej.

 

-- 20 lip 2011, 16:24 --

 

Lubię Was. Fajnie OfTopikujecie :P

 

Może coś kolega w temacie napiszę ?

Tyko nie długości SMS-a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaqBA napisał(a):

Intakwrx, przeczytaj zanim zaczniesz "hejtowac" :wink:

 

 

To znaczy...

co dokładnie brąchasz ?

 

 

na przyklad to, ze zanim zaczniesz mędrolić jak to swoja impreza potrafisz szastac kółka w sniegu na parkingu pod biedronka, a Alfa na bank nie da rady bo nie ma filmikow na yt - poczytaj o tym ze ma torsena

 

Pucharowa Alfę chyba właśnie 156 objechałem WRX-sem.

 

super, to 2.0 FWD

 

nie chce mi sie klocic, zwlaszcza ze Alfa pewnie nie jest szybsza od GTeka

niemniej zanim zaczniesz wysmiewac, miej pojecie o czym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

nie chce mi sie klocic, zwlaszcza ze Alfa pewnie nie jest szybsza od GTeka

niemniej zanim zaczniesz wysmiewac, miej pojecie o czym piszesz

 

Nie wyśmiewam się z Alfy tylko stwierdzam fakty, sprawdzone empirycznie.

 

Alfy są tanie szczególnie te stare roczniki, to dlaczego nie ma ich tyle w KJS-ach co GT-ków skora takie rakiety. Nie napiszę że dlatego że się rozleciały bo to by była złośliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfy są tanie szczególnie te stare roczniki, to dlaczego nie ma ich tyle w KJS-ach co GT-ków skora takie rakiety.

Do KJS rozsądnym wyborem sa 2 typy aut:

- małe, zwrotne, stosunkowo mocne i do których części do modyfikacji są tanie i dostępne - takiego auta w swojej ofercie alfa nie miała

- mocne 4x4, najczęściej turbo - i tu się kłania 155 2.0T 4x4, która była tak naprawdę Lancią HF integrale w ciut innej skórze. Tylko że te egzemplarze sa tak rzadkie jak i HF, a jedne i drugie zadbane trzymają znacznie wyższa cenę od GTeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...