Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem. Bezawaryjnie służyła około 9 lat. (Potem sprzedałem chatę, a ona była w zabudowie, więc została)
Dla mnie podstawowym parametrem wyboru (po ustaleniu rozmiaru itp) była cichość bo była w salonie z aneksem. I szczerze mówiąc pod tym względem było idealnie. Niemal bezszelestnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, eurojanek napisał:

ktoś coś może w temacie lodówek Liebherr'a?


Mam od kilku lat i polecam. Szerokość 75 cm. To jest niesamowite jak bardzo wzrastają możliwości załadunku w stosunku do standardowej „sześćdziesiątki” o tej samej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Liebherr w zabudowie od 2010 i jak do tej pory bez problemów. Podobnie jak @B-52 w salonie z aneksem sprawdza się bardzo dobrze. Nie pamietam co za model ale wtedy kosztował około 3000 i miała bardzo dobrą opinie w tej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

Szerokość 75 cm.

Mam też taką szeroką Liebherr od 2007 roku. Nie wiem tylko, czy da się w niej wymienić uszczelkę, ale poza tym nie mogę narzekać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamrażarkę tej firmy od 5 lat i zero problemów, działa cały czas wyśmienicie i nigdzie nie robi się dodatkowa warstwa lodu. Po zakupie zamrażarki dwa lata temu kupiłem lodówko zamrażarkę tej firmy do zabudowy. Tu niestety są delikatne niedociągnięcia , zamrażalnik często się pokrywa lodem. układ półek nieforemny ale to dopiero jak to mawiają w praniu wyszło i słoika z ogórkami nie wszędzie da się postawić tak samo jogurt 500 ml też nie mieści się. Aby zmieściły się wysokie podstawowe produkty to trzeba ominąć jedną półkę przez co marnujemy dużo miejsca. A pomiędzy półkami w standardzie poza dolna i górną   to ciężko włożyć jogurt 500 ml (trzeba delikatnie unieść półkę).

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma doświadczenie z parownicami np Karcher.

 

Co jakiś czas przychodzi mi sprzątać łazienkę, kabinę prysznicową itd. I jak tak sobie tę kabinę sprzątam to kombinuję i myślę czy nie ma bardziej godnego sposobu na czyszczenie, czy technologia nie może pomóc, coś co jest bardziej adekwatnego dla forumowicza subaru niż gąbka:P

I tak doszedłem do parownic. Jak to się w praktyce sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, aflinta napisał:

A co się tej suszarce stało?

Woda zbiera się z przodu, przed skraplaczem, nie przepływa do pompy, która znajduje się na tylnej ścianie. 

Pompa działa, myślałem, że wystarczy jak przeczyszczę zapchany kanał, ale nie mogę się tam dostać - musiałbym rozebrać całą  suszarkę, więc pewnie skończy się na serwisie. 

 

20211130_060951.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arq napisał:

Zobacz po wyjeciu skraplacza czy nie masz klapki pod skraplaczem do czyszczenia zbiornika pompy.

Zbiornik jest z tyłu suszarki, pompa działa ale woda nie trafia do zbiornika tylko skrapla się w komorze przed skraplaczem, który jest tak zabudowany, że musiałbym rozebrać 80% suszarki żeby sie do niego dostać. 

 

Serwis za samą wizytę weźmie pewnie 400-500 pln + nie wiadomo ile za części + czas..... więc chyba poszukam czegoś nowego. 

 

 

Czy ktoś będzie uprzejmy polecić jakąś dobrą suszarkę, która mało gniecie ubrania, łatwo się ją czyści, itd. ? 

 

Electrolux raczej odpada, dość szybko padla mi ich zmywarka, teraz (po 5 latach) suszarka.... 

Sporo dobrych opinii ma LG, Samsung, Bosch - ktoś z Was ma ? 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Siemensa czyli Boscha od 4- 5 lat. Klasyczna bez pompy ciepła i właściwie nie ma się tam co zepsuć. Padł mi programator ale naprawa prosta. No i ostatnio właśnie czyszczenie po suszeniu psich posłań, wyjąłem zbitek sierści i syfu z kanału za skraplaczem i odkurzyłem ze zbiornika błoto.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bosch Serie 6 z pompą ciepła i samoczyszczącym skraplaczem (przepłukuje go wodą z suszenia). Oczywiście filtr podwójny w komorze trzeba co suszenie samemu czyścić. Na razie działa (4 lata). Czytałem, że skraplacz potrafi się zatykać... ale jak na razie jest OK. Używana sporo - 5-6 razy w tygodniu.

Wcześniej miałem Hoovera (prosta kondensacyjna), działa do dziś - 20 lat.

Oczywiście, jeżeli idzie o zużycie energii, ładowność i komfort temperaturowo - wigotnościowy, to Hoover nie ma podejścia do nowocześniejszego Boscha.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
30 minut temu, Aga napisał:

Kupiłam zmywarkę, póki co testuję. 

Bosch, ze stalowym dnem, z tacą na sztućce i panelem sterowania na froncie. 

Deska z poprzedniej pasowała. 

 

 

Spoko, ale mysle ze program Eco mozna sobie ... odpuscic, nie dosc ze trwa chyba ze 4-5h to jeszcze nie domywa np kubeczkow, a kto lubi pic cos z brudnych kubeczkow, no kto, sie pytam?

 

I jak jeszcze moge sie powymadrzac to:

- ustaw sobie twardosc wody (jak masz w tej zmywarcej home connect to mozesz to zrobic w appce a jak nie to guziolami - jest w instrukcji jak)

- pomysl czy nie wlaczyc lub wylaczyc otwierania drzwi podczas suszenia. Plusy dodatnie i plusy ujemne, dodatnie to sporo energii oszczedzasz a minusy to naprawde dobrze musisz sobie zaizolowac blat kuchenny...

- ilosc uzywanego nablyszczacza - jak na moj gust fabrycznie jest ustawione za duzo.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...