Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

IKEA daje 5 lat i to jest argument. Inaczej nawet bym nie spojrzał w tym kierunku. Nie chodzi o to że w kółko przez pięć lat będą mi sprzęt naprawiać. Zakładam, że jak ktoś daje długą gwarancję, to ma przekonanie że nie bedzie go to za wiele kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A szafki IKEA serii besta są z papieru i rozpadają się już przy montażu, strasznie spadła tam jakość mebli.

no strasznie spadła i za to że skrytykowałem jakość mebli z IKEA prawie mnie tu zlinczowali  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miał może ktoś do czynienia ze zmywarkami kompaktowymi? Coś w tym stylu:

 

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-wolnostojace/zmywarki-kompaktowe/SKS51E12EU.html

 

żywcem nie mam gdzie zmieścić pełnowymiarowej (kawalerka) a zmywanie naczyń nie należy do moich ulubionych czynności. :rolleyes:

 

Czy warto inwestować w taki sprzęt? Jak trudne jest podpięcie do instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś do czynienia ze zmywarkami kompaktowymi? Coś w tym stylu:

 

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-wolnostojace/zmywarki-kompaktowe/SKS51E12EU.html

 

żywcem nie mam gdzie zmieścić pełnowymiarowej (kawalerka) a zmywanie naczyń nie należy do moich ulubionych czynności. :rolleyes:

 

Czy warto inwestować w taki sprzęt? Jak trudne jest podpięcie do instalacji?

Odpowiedz sobie, czy lubisz mieć gąpkę w ręce czy ma to załatwić maszyna. Ja wolę maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś do czynienia ze zmywarkami kompaktowymi? Coś w tym stylu:

 

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-wolnostojace/zmywarki-kompaktowe/SKS51E12EU.html

 

żywcem nie mam gdzie zmieścić pełnowymiarowej (kawalerka) a zmywanie naczyń nie należy do moich ulubionych czynności. :rolleyes:

 

Czy warto inwestować w taki sprzęt? Jak trudne jest podpięcie do instalacji?

Ja wstawiłem u siebie kompaktowego nablatowego elektroluxa. Podłączenie przez trójnik razem z pralką i kranem. Odpływ do syfonu. Roboty na jakieś dwie godziny, pół godziny jeżeli nie pomylisz się w kolejności montażu. Zmywarka jak zmywarka, pełni też funkcje kolejnej szafki na naczynia. Kompaktowe mają tylko jedne ramie myjące z dołu, więc będzie trzeba "nauczyć się odpowiednio wstawiać naczynia. Bosh z linka ma wystającą gałkę, więć będzie cały czas usyfiona. U mnie panel sterujący wbudowany w krawędź klapy i nic nie wystaje, a łatwo można szmatą przejecieć.  

Edytowane przez rafalm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W drugim domu mam kuchnię AMICA. Kuchnia ma już z 12 lat. Po okresie gwarancji zepsuł się jeden z palników gazowych. Przyjechał serwisant i taka postawił diagnozę. Nie mieliśmy wtedy czasu na umawianie się z serwisantem i tak zostało. Kilka tygodni temu zgłosiłem serwisowi, że jest zepsuty zawór i zleciłem naprawę. Przyjechał człowiek i stwierdził, że to wina termopary, ale on przy sobie takiej nie ma. Skasował mnie na 60zł. Po tygodniu przyjechał drugi magik i stwierdził, że to zawór ;) . Żąda zapłaty znowu 60zł za dojazd i diagnozę. Zapłaciłem, bo to miało być do rozliczenia. Dziś miał być rano i wymienić zawór, ale nawet telefonu nie odbiera.

Co z tym narodem się dzieje? Dwa dni nie pracuję, tylko siedzę w domu.

 

 

Wieczorem rozebrałem kuchnię sam. Okazało się, że kiedyś była żona przy myciu źle złożyła kurek (pokrętło) a kuchnia była sprawna. Sam naprawiłem. Trzech fachowców chciało naprawiać :o:biglol:

Edytowane przez lojszczyk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

potrzebuje kupić zmywarkę i trafiłem na dobrą promocję na Whirpool

https://www.euro.com.pl/zmywarki/whirlpool-wsfo-3t125-6pc-x.bhtml

 

ktoś użytkuje ich sprzęt? jak z trwałością? podobno Whirpool lubi rdzewieć ale nie wiem czy dotyczy to tylko pralek czy też zmywarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś roku zmywarkę Whirpool'a (inną niż ta co pokazałeś ale jak czytam to funkcje ma dokładnie te same) i jestem zadowolony. Jeszcze nie zardzewiała.... ;)

Natomiast mam też pralkę Whirpoola (jakieś 2,5 roku) i... zardzewiała! Ponieważ mamy rozszerzoną gwarancję to będziemy starali się reklamować.

Zardzewiała klapa (mamy taką ładowaną od góry).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, markos007 napisał:

potrzebuje kupić zmywarkę i trafiłem na dobrą promocję na Whirpool

https://www.euro.com.pl/zmywarki/whirlpool-wsfo-3t125-6pc-x.bhtml

 

ktoś użytkuje ich sprzęt? jak z trwałością? podobno Whirpool lubi rdzewieć ale nie wiem czy dotyczy to tylko pralek czy też zmywarek?

Electrolux. Dobry i montowany w Polsce. Whirlpool'a już nigdy. Lodówka i pralka szybko poszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markos007 napisał:

szybko tzn ile? dla jednego to 3 lata, dla drugiego 10:)

10? Pralka po 2 latach rdza (Electrolux w tych samych warunkach 5 lat i nic). Lodówka po 5 była mocno "zmęczona". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas Electrolux (pralka) powiedziała "pa, pa" po 2.5 roku. Więc, wszystko zależy. W kwestii pralek mam teraz 2 kryteria:

- ciężar, im cięższa tym lepsza

- rozbieralność (Bosch, Zelmer, Siemens, Miele robią niektóre modele rozbieralne, można np. wymienić łożyska etc.).

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał:

ktoś użytkuje ich sprzęt? jak z trwałością? podobno Whirpool lubi rdzewieć ale nie wiem czy dotyczy to tylko pralek czy też zmywarek?

Ja dla odmiany preferuję Boscha. Jedna zmywarka kupiona 18 lat temu, działa bezawaryjnie do dzisiaj, druga kupiona trzy lata temu też bez zastrzeżeń. Oba modele pochodzą z Serie 6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

Ja dla odmiany preferuję Boscha. Jedna zmywarka kupiona 18 lat temu, działa bezawaryjnie do dzisiaj, druga kupiona trzy lata temu też bez zastrzeżeń. Oba modele pochodzą z Serie 6. 

Ta pierwsza dziala bo kupiona 18 lat temu. Ta druga bo jeszcze nie minela gwarancja ;P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blejzu napisał:

Ta pierwsza dziala bo kupiona 18 lat temu. Ta druga bo jeszcze nie minela gwarancja ;P

Jak tę starszą kupowałem, też słyszałem argumenty, że dobrze będzie jak pięć lat popracuje, a kiedyś do robiło się sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aflinta napisał:

Ja dla odmiany preferuję Boscha. Jedna zmywarka kupiona 18 lat temu, działa bezawaryjnie do dzisiaj

Siemens kupiony chyba 15 lat temu przestał pobierać wodę, teoretycznie można by go próbować naprawiać głupi przewód z elektrozaworem kosztuje 450 zł a po takim czasie zaraz może się coś znowu popsuć ;)

widzę, że Whirpool rzeczywiście ma słabe opinie co do pralek ale o zmywarkach za bardzo nikt nic nie pisze. Dopłacanie 1/3, 1/2 ceny do marki uważam, że się raczej nie opłaca

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

Jak tę starszą kupowałem, też słyszałem argumenty, że dobrze będzie jak pięć lat popracuje, a kiedyś do robiło się sprzęt.

Oby sluzyla jak najdluzej :) Serwisanci ktorzy naprawiali (a raczej diagnozowali) mi pralke oraz zmywarke powiedzieli, ze kiedys przynajmniej mozna bylo probowac naprawic bebechy. Teraz padaja zintegrowane sterowniki ktore kosztuja tyle co pol pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blejzu napisał:

Oby sluzyla jak najdluzej :) Serwisanci ktorzy naprawiali (a raczej diagnozowali) mi pralke oraz zmywarke powiedzieli, ze kiedys przynajmniej mozna bylo probowac naprawic bebechy. Teraz padaja zintegrowane sterowniki ktore kosztuja tyle co pol pralki.

To prawda, podobnie jak zaczęli masowo wtapiać łożyska na stałe do bębnów czyniąc całość w teorii nienaprawialną (ale u nas czasem się w to bawią). Zdaje się, że ostatnio weszły w życie jakieś dyrektywy UE walczące z elektrośmieciami i nakazujące produkowanie sprzętu łatwiejszego do naprawy. Ciekawe jak będzie to wyglądało w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aflinta napisał:

dyrektywy UE

 

10 minut temu, aflinta napisał:

Ciekawe jak będzie to wyglądało w praktyce. 

 

Stawiam dolary przeciw orzechom, że podobnie jak z całą resztą dyrektyw UE :).

W temacie zmywarek też polecam Siemens/Bosch, moja właśnie skończyła 9 lat i zaliczyła w tym czasie jedną awarię - grzałki, ale tutaj winię bardziej podkrakowską niezbyt miękką wodę niż producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmywarkę Electroluxa mam 15 lat bez awarii. Rodzice 2 lata temu kupili też Electroluxa, ale po 1,5 roku padł jakiś czujnik wprowadzony w ramach "ulepszeń". Serwis naprawił, ale ponoć standard w tym modelu. Ale plus za to, że kosztuje to grosze. 

 

Ja z "Zakazanego imperium" na HBO zapamiętałem głównie scenę (dla nieobeznanych - akcja w latach 20-tych XX wieku), gdzie gość kupując dziecku zabawkę komentuje, że teraz robią tandetę, nie to co kiedyś.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aflinta napisał:

Jeżeli nic się nie zmieniło w ostatnich latach, to Siemens dalej jest tłuczony przez Boscha i sprzedawany nieco drożej.

 

Kiedyś BSH to była ich wspólna spółka, od kilku lat należy tylko do Boscha. Więc pewnie to, co wychodzi z marką Siemens ma w środku to samo, co Bosch 

 

Co do AGD i niezawodności, może i się to wszystko teraz psuje i nienaprawialne i nie starcza już na 20 lat, ale z drugiej strony jest to wszystko tak tanie, że nie ma co płakać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, przymar napisał:

Rodzice 2 lata temu kupili też Electroluxa, ale po 1,5 roku padł jakiś czujnik wprowadzony w ramach "ulepszeń". Serwis naprawił, ale ponoć standard w tym modelu. Ale plus za to, że kosztuje to grosze. 

 

W rzeczy samej, ważne, żeby był sensowny serwis i części zamienne w akceptowalnej cenie.

 

Osobiście, próbuję rozwiązać problem z Franke, od ponad 1.5 miesiąca. Totalna olewka klienta, brak kontaktu, nikt nic nie wie, podejście na zasadzie "nie mamy pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz". Po prostu dramat. Nie polecam.

 

Aha, i jak macie coś starego, co działa, może nie ma tych różnych hiper-funkcji, bluetoothów itp. ... to używajcie, bo wymiana na nowe to często generowanie problemów.

 

Trawestując powiedzenie "nowe jest wrogiem starego" ;) 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...