Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Skupmy się na pozytywach.

Wyniki Byśkiniewicza, Terlikowskiego czy Sroki na Karowej pokazują, że nie potrzeba potwora.

No i ten Sroka.... Gdyby nie kara 5s, ten gość byłby 3 (!!!) w generalce po OS5 autem Rally 3...

Kacper Terlikowski w GC8 respect nie tylko za Karową. Na całej trasie było wrażenie, że auto jedzie i brzmi jak stare WRC. Nie wiem jak to jest zrobione, ale efekt rewelacyjny. Pewnie głównie dlatego, że kierowca nie podsterowny :)

 

W kategorii potworów największy plus ode mnie dla górskiego lancera kolegi Krupy. Sejsmometry w w-wie zamykały skalę. Po to przychodzi się oglądać rajdy live.

 

Jak zwykle pięknie i głośno również Sobczak w Porsche. Wielki szacun, że prezentuje i ogarnia tę piekielną maszynę.

 

Fajnie też że ostatnio historyki jakby przyspieszyły. Duży plus dla wysypu szybkich i dobrze ogarniętych beemek oraz Ciutele w Ładzie, chociaż to zdaje się też bardziej beemka.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kukson napisał(a):

Może Orlen więcej inwestuje w Kajto i ma przez to żal ? 

A moze to Kajto sie boi ze majac 41 lat straci sponsora bo Orlen mając kiedyś do wyboru postawi na młodego perspektywicznego zawodnika przed którym cała kariera i dlatego łapie się wszystkich metod aby konieczne udowodnić że jest szybszy, stąd szopka o zwyklej R5 rok temu?

 

Mógł wybrać drogę mentora, mistrza, profesora, nauczyciela w swoim prime time, i razem mogli wykorzystac efekt synergii w WRC, a wybrał gierki i tak go zapamiętam.

Edytowane przez Jumpman
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jumpman napisał(a):

Mógł wybrać drogę mentora, mistrza, profesora, nauczyciela w swoim prime time, i razem mogli wykorzystac efekt synergii w WRC

 

To działa tylko w bajkach i innych szkoleniach coachingowych, a nie w branży której podstawą jest rywalizacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, QbaqBA napisał(a):

To działa tylko w bajkach i innych szkoleniach coachingowych

 

Np. taki Loeb płonie z miłości do Ogiera i w drugą stronę też ;)  

 

Nie rozumiem tej całej Barbórki w takim wydaniu. 

Przecież od pokazania kto jest lepszy są oesy.

Tak się szczęśliwie złożyło, że KK i MM w tym roku jeździli po tych samych i w takich samych specyfikacjach samochodów. Bezwzględnie i to niemal na każdym odcinku Kajto był lepszy (jeszcze) i to o co najmniej klasę.

Po czym jak wrócili na własne podwórko, okazuje się, że to rozbudowany KJS z otwartym regulaminem ma coś udowadniać.

Udowadnia jedno, aktywuje fanów, którzy stają się często antyfanami  przeciwników i stają się, jak widać na forach i facebookach, psychofanami.

 

A panowie, jak budżet pozwoli, zmierzą się w przyszłym roku na światowym podwórku i tam się okaże czy już Miko, czy jeszcze Kajto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo jak role się odwrócą czyli Kajto zechce jechać jakiś rajd który będzie dla niego nowy ,a jechał w nim już Miko np. Finlandia to tak porownamy, ale pewnie wybierze Japonie, Kenie i inny Mozambik bo poki co porównujesz wyniki na rajdach które Kajto jechał 3 lub nawet 4 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bosman napisał(a):

Skupmy się na pozytywach.

Wyniki Byśkiniewicza, Terlikowskiego czy Sroki na Karowej pokazują, że nie potrzeba potwora.

No i ten Sroka.... Gdyby nie kara 5s, ten gość byłby 3 (!!!) w generalce po OS5 autem Rally 3...

Kacper Terlikowski w GC8 respect nie tylko za Karową. Na całej trasie było wrażenie, że auto jedzie i brzmi jak stare WRC. Nie wiem jak to jest zrobione, ale efekt rewelacyjny. Pewnie głównie dlatego, że kierowca nie podsterowny :)

 

W kategorii potworów największy plus ode mnie dla górskiego lancera kolegi Krupy. Sejsmometry w w-wie zamykały skalę. Po to przychodzi się oglądać rajdy live.

 

Jak zwykle pięknie i głośno również Sobczak w Porsche. Wielki szacun, że prezentuje i ogarnia tę piekielną maszynę.

 

Fajnie też że ostatnio historyki jakby przyspieszyły. Duży plus dla wysypu szybkich i dobrze ogarniętych beemek oraz Ciutele w Ładzie, chociaż to zdaje się też bardziej beemka.

Skandalem jest, że Karol nie pojechał Karowej. Mistrz Polski Gsmp, dobry kierowca, fajny gość...

13 ty w generlace rajdu Barbórka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Polska specyfika, PiS vs PO, Kajto vs Miko, nie można zdrowo, trzeba poniżyć, a od tego do oszustw droga krótka, czy to w Wyborach czy na BT. Szkoda, a jedynym chyba wyjściem jest Karowa w takich samych autach, jak w ROC, inaczej zawsze będą teorie, podpierdółki itp... A prawda tego roku tak że Hyundai pozamiatał, czy raczej stajnia która go przygotowała, sorry,  nie wiem która...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Durbos napisał(a):

nie wiem która...

Ta sama co aktualnego mistrza Polski czyli 2Brally, bracia Szejowie też od nich jechali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jumpman napisał(a):

Nooo jak role się odwrócą czyli Kajto zechce jechać jakiś rajd który będzie dla niego nowy ,a jechał w nim już Miko np. Finlandia to tak porownamy, ale pewnie wybierze Japonie, Kenie i inny Mozambik bo poki co porównujesz wyniki na rajdach które Kajto jechał 3 lub nawet 4 raz.

Na ten moment na nowym rajdzie Kajto jest przed Miko zawsze i wszedzie. Popatrz jak pojechal Rajd Chorwacji w 2021, a jak Miko debiutowal na tym rajdzie w 2022, gdzie lały go auta rally 3. I to jednak nawierzchnia asfaltowa, nie zaden wypad do Szwecji na snieg.

Zakrzywiasz czasoprzestrzen twierdzac ze Miko jest juz na poziomie Kajta. 

 

A co do Barbówki, Miko sam nadłubał auto kosmicznie, po BK jeszcze coś pokombinował, a teraz mu przykro,że ludzie dłubią auta na Barbarę. A w zeszłym roku też dłubał,tylko Kajto dłubnał lepiej. Życie, a on płacze. Super mlody driver, ale powinien sobie podarowac takie posty.

 

Z tym mentorem to zwariowales. Zaden aktywny zawodnik nie wszedl w taka role startujac w pelnym sezonie. Loeb z Ogierem koty darli az milo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marek napisał(a):

Zakrzywiasz czasoprzestrzen twierdzac ze Miko jest juz na poziomie Kajta. 

Pokaz mi gdzie tak twierdze :) nikt nigdzie tak nie napisał. Z resztą Miko zapowiedzal dzisiaj ze moze pojadą Monte 2023 to moze tam porownamy... ale pewnie Kajto nie pojedzie, tam nie ma łatwych punktów :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Gdyby nie te lamenty w social mediach i tradycyjne obowiązkowe jęczenie rożnej maści blogerów i "dziennikarzy", to z perspektywy kibica było to super wydarzenie.
130 załóg. Różnorodne i naprawde ciekawe auta. Warunki takie, że kierowcy mogli się wykazać i wielu z nich naprawdę fajnie jechało.
Spędziliśmy fajne 4h na Służewcu. Odcinek zorganizowany sprawnie, w stylu niemieckich Rundkurse, czyli przejeżdża koło nas auto co 15-20 sekund, a jak się rozejrzeć w innym kierunku to przynajmniej 2 auta na raz widać zawsze.
Szkoda że nie jechał Kajto, ale i tak było co oglądać.
Szkoda zycia na narzekanie i wojny polsko polskie w social mediach.
Po cichu liczyłem, że Miko dojrzał przez rok na tyle, że spuści bezapelacyjne manto wszystkim pozostałym i odpusci sobie lamenty na FB. No ale może to dopiero za rok.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał(a):

Ta sama co aktualnego mistrza Polski czyli 2Brally, bracia Szejowie też od nich jechali :) 

Czyli, tak jak przypuszczałem, świetnie, wręcz idealnie, przygotowane auto pod konkretny odcinek, szacun dla nich, bo nic nie umniejszając Byśkiniewiczowi czy Szejom, umiejętności i doświadczenie były po stronie Miko i Siemanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jumpman napisał(a):

Pokaz mi gdzie tak twierdze :) nikt nigdzie tak nie napisał. Z resztą Miko zapowiedzal dzisiaj ze moze pojadą Monte 2023 to moze tam porownamy... ale pewnie Kajto nie pojedzie, tam nie ma łatwych punktów :P

Popatrz z jakiej biedy( jak na rajdy) Kajto pochodzi , zsumuj sobie wszystkie jego wygrane i tytuły i okaz mu ciut szacunku.


Bo to ze Miko jest szybki i utalentowany nikt nie kwestionuje, ale z tymi warunkami jakie miał na starcie taki Chuchała, Sroka i pewnie nie jeden jeszcze byliby na podobnym poziomie a może i wyżej patrząc na to jakie tempo prezentowali wielcy  mistrzowie tego sportu już na wczesnych etapach kariery.
 

I jeszcze sobie dołóż do tego fakt ze żaden mistrz wrc nie był miłym gościem jak rywalizował i nie mówił drugiemu jakie oponki  ubrać i jak zakręt opisać. 

 

 

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał(a):

Powiem Wam tak. Gdyby nie te lamenty w social mediach i tradycyjne obowiązkowe jęczenie rożnej maści blogerów i "dziennikarzy", to z perspektywy kibica było to super wydarzenie.
130 załóg. Różnorodne i naprawde ciekawe auta. Warunki takie, że kierowcy mogli się wykazać i wielu z nich naprawdę fajnie jechało.
Spędziliśmy fajne 4h na Służewcu. Odcinek zorganizowany sprawnie, w stylu niemieckich Rundkurse, czyli przejeżdża koło nas auto co 15-20 sekund, a jak się rozejrzeć w innym kierunku to przynajmniej 2 auta na raz widać zawsze.
Szkoda że nie jechał Kajto, ale i tak było co oglądać.
Szkoda zycia na narzekanie i wojny polsko polskie w social mediach.
Po cichu liczyłem, że Miko dojrzał przez rok na tyle, że spuści bezapelacyjne manto wszystkim pozostałym i odpusci sobie lamenty na FB. No ale może to dopiero za rok.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Oglądam teraz relację z Karowej i tez uważam ze spoko ale i tak najlepsza Karowa byla w 2000. 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chojny napisał(a):

Kojarzy ktoś co to i skąd to?

 

EV jakieś? Ki czort?

317952271_687063056116340_5626155231719807140_n.jpg

 

 

tyle mi się po obrazku udało znaleźć, nic więcej sensownego nie wiem

 

 

https://www.facebook.com/abakkerud/posts/pfbid0Mq31QmFPbogmvEYK9SjcuS8GPJhARaNDmFvsNPLLrRHJ6UnLmdYjfaWgpgidraJyl

 

Edytowane przez 1uq
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adi napisał(a):

Ufff, było to spodziewane, ale istniała obawa że Ott odpuści sobie sezon/rajdy.

 

 

Oby nastawienie miał bojowe i nic poważnego nie zaprzątało jego głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chojny napisał(a):

Oby nastawienie miał bojowe i nic poważnego nie zaprzątało jego głowy

 

Ta wypowiedź daje nadzieje, a poza tym to Ott najbardziej podobał mi się w fordzie

 

"

M-Sport is the place that raised me as a driver and gave me all the hard lessons and experience to become a top level player in the World Rally Championship. After becoming a world champion, I have not been able to defend the title and I am not able to make peace with myself like this. We have had many discussions with Malcolm and we definitely share the same ambition.
It is going to be a big challenge for us, but I know the people in Dovenby, I know what they are capable of and with their passion to give everything they have, we can challenge for the championship. I'm happy to be back in M-Sport Ford World Rally Team and we will give our everything next year!"
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi napisał(a):

Ott najbardziej podobał mi się w fordzie

 

Tak się jeździło fordzikiem, będąc młody Ottkiem ;) 

To jeden z najlepszych onboardów  jaki widziałem. Stałem na 2:28 i złożył się tam przy pełnej prędkości z 20 metrów wcześniej, niż cała czołówka:

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...