Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, turdziGT napisał(a):

W tym roku WRC2 ma potencjał przebic RC1

Fakt ! ale jeszcze chyba bardziej zespołowa rywalizacja w Skoda w postaci Toksport, a tam jest nasz forumowy koordynator " chyba najlepszy na świecie " prawda @Dyrekcja ;) ? 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko wygląda ze Tanak idzie dobrym piecem co znaczy ze chyba dobrze musi aie czuć w samochodzie. Ale bym chciał żeby Tanak zrobił rozpierduchę w tym roku. 

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byl kiedys taki kierowca Forda ktory tez spektakularnie testowal . Mysle ze nawet Tanak zacisnal by posladki jak by siedzial w tym aucie na fotelu pasazera :biglol:

 

 

 

 

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał(a):

Ale byl kiedys taki kierowca Forda ktory tez spektakularnie testowal . Mysle ze nawet Tanak zacisnal by posladki jak by siedzial w tym aucie na fotelu pasazera :biglol:

Dokładnie te filmiki z Robertem są super. Zawsze  się  na nie powołuję bo są tacy co mają jakieś "ale" co do jego jazdy.:)

Podziwiam utrzymanie kierunku po lądowaniach na tych hopkach w tym tempie.

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, respect napisał(a):

Dokładnie te filmiki z Robertem są super. Zawsze  się  na nie powołuję bo są tacy co mają jakieś "ale" co do jego jazdy.:)

Podziwiam utrzymanie kierunku po lądowaniach na tych hopkach w tym tempie.

Nie no wogole kosmos ile trzeba mieć pewności i skilla żeby na takim wyrypie taka bomba latać i to jeszcze praktycznie jedna reka kontrolować.  Ale widać zawieszenie tez Robert umial ustawiać bo auto ląduje jak kot bez żadnego odbicia. Na desce by tak nie polatał.

 

Obok jakiś tam klipiw z Finlandii ten krotki filmik to kwintesencja  "flat out" rally a ma ładnych pare lat. A nawet pojde dalej,  moim skromnym zdaniem jest to jeden z najbardziej spektakularnych filmików rajdowych kiedykolwiek nagrany. Po prostu mega i mozna w kolko oglądać do znudzenia.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał(a):

Dobrze wyglada ta Puma w rekach Tanaka 

 

 

Na Monte w zeszłym roku była bardzo szybka nie tylko w rękach Loeba, więc jest spora nadzieja na miłą niespodziankę i w tym .

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barw nie zmienili, ale oby pokazali lepszą formę.

Prosi się, żeby w sezonie była zażarta rywalizacja Tanak - Neuville - Rovanperra i jeszcze oby Evans się włączył.

 

Monte obstawiam, że Ogier wyjmie jednak.

Statystyka ostatnich 20 lat jest przeciwko rywalom Sebów. W tym okresie w WRC jakikolwiek Seb został tylko raz w 2020 pokonany w równej walce (przez Neuvilla).

 

No jeszcze w 2006 Loeb wcześnie wyleciał i wygrał Gronholm, ale nawet już w 2002 formalnie wygrał jeszcze Makinen, ale tylko dlatego, że Loeb dostał jakąś dziwną karę za opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bosman napisał(a):

Monte obstawiam, że Ogier wyjmie jednak.

Statystyka ostatnich 20 lat jest przeciwko rywalom Sebów.

 

Nie możemy zapomnieć o tym, że młody Kale już jest nieco starszym i nieco bardziej wytrawnym lisem. I co ciekawe w zeszłym roku pokazał najbardziej dojrzałą jazdę, z minimalną ilością błędów, a jednocześnie najszybszą w stawce.

Monte to przede wszystkim wyczucie i doświadczenie, połączone z umiejętnością czytania zmieniających się warunków. Myślę, że ten chłopak ma to wszystko, po prostu szybciej się uczy i szybciej to posiadł.

Ale życzę wygranej komuś spoza Toyoty, tak chociażby dla balansu. Mam na myśli Tanaka, bo na Thierego w tym rajdzie nie liczę.

W całym sezonie już tak, liczę na wyżej przez Ciebie wspomnianą trójkę i mam nadzieję na rozstrzygnięcie w Japonii.

Pozostali raczej będą tłem, tylko któryś z Sebów od czasu, do czasu pokaże się z czołówce....tak myślę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał(a):

 

. Mam na myśli Tanaka, bo na Thierego w tym rajdzie nie liczę.

 

W sumie dlaczego ? Therry wygram w 2020 a tak na prawde nie wiemy co Hyundai wymodzil przez te pare tygodni lub w koncuwce roku z rozwojem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał(a):

W sumie dlaczego ?

 

Thierry przyzwyczaił nas do tego, że do połowy sezonu idzie jak dzik i walczy o mistrza. Po połowie para jednak schodzi.

W poprzednim było odwrotnie. Jakiś oddech złapał dopiero pod koniec sezonu. Pierwsza wygrana dopiero w Grecji. Mam wrażenie i trochę obawy, że i w tym nie ruszy mocno, tylko będzie się rozkręcał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał(a):

 

Thierry przyzwyczaił nas do tego, że do połowy sezonu idzie jak dzik i walczy o mistrza. Po połowie para jednak schodzi.

W poprzednim było odwrotnie. Jakiś oddech złapał dopiero pod koniec sezonu. Pierwsza wygrana dopiero w Grecji. Mam wrażenie i trochę obawy, że i w tym nie ruszy mocno, tylko będzie się rozkręcał.

Therry to przede wszystkim powinien startowac z bloków pierwszego dnia a nie rozkręcać się żeby szybko jechać w niedzielę. Wtedy jedzie sie juz do domu :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...