Skocz do zawartości

Opony zimowe do XV


Rok z Bagien

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie mamy tematu, to może warto w naszym podforum założyć.

Wiem, że jest temat dot. całorocznych, wiem że jest temat ogólny dot. Subaru.

 

Zima 2021/2022.

Rozmiar 225/60 r17

 

Muszę cosik kupić na codzienne dojazdy do i z pracy oraz może raz albo dwa wypady w góry.

Nie potrzebuję jakichś wyczynowych śniegowców, ot co by zachować dobrą trakcję na śniegu, w niskich temperaturach i na mokrym przy temp. średniej zimowej.

 

Póki co to moimi faworytami są:

Kleber Krisalp HP3 SUV w cenie ok. 500-520 zł.

Cooper Discoverer Winter w cenie ok. 450 zł. (gdzieś na forum ten amerykaniec był chwalony.....)

 

Przy moim charakterze jazdy (po płaskim raczej) nie szukam opon premium w typie Michelin Pilot Alpin 5.

 

Gdyby ktoś coś doradził w zakresie powyższym lub podpowiedział coś innego w budżecie ok. 550 zł. Byłbym zobowiązany.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał:

Gdyby ktoś coś doradził w zakresie powyższym lub podpowiedział coś innego w budżecie ok. 550 zł. Byłbym zobowiązany.

 

Ja mam Falken Eurowinter, cena konkurencyjna a opona bardzo dobrze się sprawuje. Nie widzę różnicy do Nokianów zimowych, które miałem wcześniej przez długie lata

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Civica to miałem Fuldę  - pamiętam, że byłem bardzo zadowolony z nich,

W Foresterze 2013 2,0 n/a miałem na zimę Nokiany - też dobra opona,

W Foresterze XT MY2016 - Bridgestone Blizzak, bardzo dobre gumy, ale to premium, takich nie chciałeś,

Do Wranglera pierwszego wstępnie na zimę kupiłem Cooper Discoverer AT3 4S - wielosezonowa opona, okazała się zimą świetna;

Mam nadzieję, że pomogłem nieco.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam Coopera. Kiedyś były tańsze te opony. 

w XV mam Cooper Weathermaster SA2 225/55R17 101V

w FXT Cooper Weather-Master WSC 225/55/R18 - przejechałem na nich już dwie zimy i lato (z racji wyciągania przyczepki z wody często po piachu, grząskim terenie zostawiłem na je na lato i się spisywały na medal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam Nokiany, choć widzę, że w tym rozmiarze nieznacznie przekraczają zakładany budżet. Przez lata miałem trzy różne modele opon zimowych tej marki i wszystkie były lepsze od zimówek Pirelli, z innymi nie mam osobistych doświadczeń.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kleber nie? 550 to chyba powinno być za komplet:mrgreen:

 

Frigo hp2 jest bardzo dobra na śniegu i bardzo tania. Średnia poza śniegiem. Jeśli będziesz pamiętał żeby na mokrym nie cisnąć 200 będziesz zadowolony.

 

Taniej będzie na jakimś Profilu - te też zdecydowanie polecam, choć 17" chyba nie ma śniegówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat. :)

Kupiłem XV na „fabrycznych” Geolandarach + Klebery Krisalp HP3 225/55/R17. Jeszcze ich nie sprawdzałem.

Założyć je na zimę? Będzie lepiej (bezpieczniej i skuteczniej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał:

Założyć je na zimę? Będzie lepiej (bezpieczniej i skuteczniej)?

Jeśli je masz, jest najlepsza okazja pojeździć i przetestować. 

Generalnie to opona budżetowa, więc szału nie będzie.

Przetestować i dać znać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dam szansę tym Cooperom..

Sam najlepiej wspominam zimowe Dunlopy (mega trzymanie na mokrym i bardzo dobre na śniegu), potem w 2 różnych samochodach miałem Toyo Snowprox (fajna oponka, super śnieg, trochę gorzej na mokrym), a do du...y wspomina Savy Eskimo (taniec na śniegu...).

 

Podpowiecie jakiś zaufany sklep, co by mieć pewność daty produkcji i etc?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rok z Bagien napisał:

No to chyba dam szansę tym Cooperom..

Sam najlepiej wspominam zimowe Dunlopy (mega trzymanie na mokrym i bardzo dobre na śniegu), potem w 2 różnych samochodach miałem Toyo Snowprox (fajna oponka, super śnieg, trochę gorzej na mokrym), a do du...y wspomina Savy Eskimo (taniec na śniegu...).

 

Podpowiecie jakiś zaufany sklep, co by mieć pewność daty produkcji i etc?

Zawsze kupowałem na Allegro. Najpierw dzwoniąc do sprzedawcy, żeby wyraźnie zaznaczyć, że interesuje mnie tylko aktualny rocznik i że w razie ich pomyłki, nie odbiorę opon. Niektórzy oczywiście olewają i nie chcą/nie mogą zapewnić tej "drobnostki". Ale ci, którzy się podjęli tematu, nigdy mnie nie zawiedli.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadał, pogadał....i wybrał co innego....:facepalm:

 

Zwyciężył lokalny patriotyzm, pewność DOT (tu kolega @radix99 miał rację, ciężko chwilami się dogadać co do dat produkcji), super chwalony zakład położony o 3 rzuty burakiem od domu, wygodnictwo (oponki przyjeżdżają na miejsce, ja się umawiam i voila....), dobra cena i akcja promocyjno-gwarancyjna producenta (imoprtera?).

 

Będą Nokiany WR SUV4 - 225/60R17 za 530 zł. W cenie dodatkowa 2 letnia gwarancja przed uszkodzeniem/przebiciem opony. Jak się coś wydarzy wymieniają na nową. Niby drobiazg, a cieszy...:D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 10:54, Rok z Bagien napisał:

No to chyba dam szansę tym Cooperom..

Sam najlepiej wspominam zimowe Dunlopy (mega trzymanie na mokrym i bardzo dobre na śniegu), potem w 2 różnych samochodach miałem Toyo Snowprox (fajna oponka, super śnieg, trochę gorzej na mokrym), a do du...y wspomina Savy Eskimo (taniec na śniegu...).

 

Podpowiecie jakiś zaufany sklep, co by mieć pewność daty produkcji i etc?

 

Ostatnio zamawiałem w https://www.voida.pl 

Szybka realizacja. pomimo zamówienia na ostatnią chwilę wszystko odbyło się naprawdę sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pumcia napisał:

 

Ostatnio zamawiałem w https://www.voida.pl 

Szybka realizacja. pomimo zamówienia na ostatnią chwilę wszystko odbyło się naprawdę sprawnie

Zamawiałem w Voida, Oponeo i sklepopon. com - mogę polecić, szybko, sprawnie i solidnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 16:30, Rok z Bagien napisał:

Pogadał, pogadał....i wybrał co innego....:facepalm:

 

Zwyciężył lokalny patriotyzm, pewność DOT (tu kolega @radix99 miał rację, ciężko chwilami się dogadać co do dat produkcji), super chwalony zakład położony o 3 rzuty burakiem od domu, wygodnictwo (oponki przyjeżdżają na miejsce, ja się umawiam i voila....), dobra cena i akcja promocyjno-gwarancyjna producenta (imoprtera?).

 

Będą Nokiany WR SUV4 - 225/60R17 za 530 zł. W cenie dodatkowa 2 letnia gwarancja przed uszkodzeniem/przebiciem opony. Jak się coś wydarzy wymieniają na nową. Niby drobiazg, a cieszy...:D

Mam takie Nokiany w moim Jimny (tylko '15) też wzmacniane. Jestem z nich mega zadowolony, to jak one wytrzymują na Islandzkich ostro kamiennych drogach to jestem pod duużym wrażeniem. Gratuluję wyboru :applause: 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem xv na Nexen Winguard Sport 2 SUV, miałem kiedyś ten model opony w mocnym BMW. Zrobiłem na nich kilka razy Austrie i Włochy w zimę jadąc na narty. Polecam, uważam że dobra opona w kwestii stosunku jakości do ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karas napisał:

chińczyk... Nie kupiłbym prędzej  naszą Dębicę

Kolego z całym szacunkiem ale się mylisz... To Korea nie chiny to po pierwsze, dwa nasza Debica nie ma nawet podjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LukaXV napisał:

dwa nasza Debica nie ma nawet podjazdu.

gdybym nie używał Dębic to może bym uwierzył :) Taki temat : krynica górska , słotwiny poł metra śniegu , kuracjusze w drogich mercedesach i bmw na topowych oponach za grube $$ zakopywali się i blokowali podjazd. Tubylcy na frigusach podjeżdżali i wyjeżdżali bez problemu. Nie twierdze że te Nexeny to jakaś lipa ale osobiście nie zaryzykowałbym ich zakupu a w podobnym budżecie kupił właśnie frigo. Ale skoro u Ciebie się sprawdzają to może faktycznie Koreańczycy odrobili lekcji i w końcu wypuścili coś na czym da się śmigać zimą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...