Skocz do zawartości

Opony zimowe do XV


Rok z Bagien

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, buc niskopienny napisał:

Frigo hp2 jest lepsza na śniegu od większości opon premium, które stawiają na uniwersalność. Ten nexen nie jest dobry ani na śniegu ani na mokrym, wybrałbym dębicę - w końcu to ma być zimówka.

Tyle opinii co użytkowników  :) na szczęście jest taki wybór opon na rynku że każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LukaXV napisał:

Tyle opinii co użytkowników  :) na szczęście jest taki wybór opon na rynku że każdy znajdzie coś dla siebie ;)

pewnie. I bardzo dobrze że przetestowałeś te gumy . Są ludziska z myśleniem że to co polskie to złe, paskudne i nienadające się do niczego (pomimo że nigdy nie posiadali czy testowali ) chociaż Dębica to już od 95 roku firma goodyear . Dobrze że mogą sobie kupić koreańskie czy chińskie ( czyli wyrób produkowany w niekontrolowanych warunkach , z niekontrolowanego surowca bez zachowania odpowiednich procedur czy instrukcji - coś o tym wiem ale nie o tym jest to temat ) Sporą zaletą takich wyrobów jest cena i zagranicznie brzmiąca nazwa ;)

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem praktycznie na wszystkim co jest oferowane zdażyło się nawet na Sailun Artezo (problemu z wyważeniem opon ), z racji poprzedniej profesji. A temat szeroki można sobie opony podzielić na budżety, typy itp. Dla mnie osobiście najlepsze opony to Michelin nie ważne czy zima czy lato  a z terenowych Coopery i BF Goodrige. W Dakocie obecnie mam BF AT i jeździ się wyśmienicie nie zależnie od warunków. Nokian uważam że jest przereklamowany poza tym po wpadce „made in raszia” i ilości reklamacji które zaliczyli marka mocno straciła. Z zimowych opon miło wspominam Klebera fajnie kleił się do drogi choć dość szybko się zużywał. A Dębica cóż no spoko napewno lepsza od chińczyka ale to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 19:11, GREGG napisał:

 

Ja mam Falken Eurowinter, cena konkurencyjna a opona bardzo dobrze się sprawuje. Nie widzę różnicy do Nokianów zimowych, które miałem wcześniej przez długie lata

 

Dostałem je z autem, maiłem wywalić, bo nie znam, bo etykieta kiepska ale są do dziś, mimo że mają niby 72db i to XL to są cichsze niż letnie, agresywny bieżnik sprawdza się na śniegu. Dobra alternatywa dla AT. 

 

Eurowinter HS01 SUV225/55 R18 102 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 09:29, Karas napisał:

pewnie. I bardzo dobrze że przetestowałeś te gumy . Są ludziska z myśleniem że to co polskie to złe, paskudne i nienadające się do niczego (pomimo że nigdy nie posiadali czy testowali ) chociaż Dębica to już od 95 roku firma goodyear . Dobrze że mogą sobie kupić koreańskie czy chińskie ( czyli wyrób produkowany w niekontrolowanych warunkach , z niekontrolowanego surowca bez zachowania odpowiednich procedur czy instrukcji - coś o tym wiem ale nie o tym jest to temat ) Sporą zaletą takich wyrobów jest cena i zagranicznie brzmiąca nazwa ;)

Miałem kiedyś Dębicę FRIGO 2 i moje auto szło jak wściekłe :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

Potrzebuje pomocy z oponami do mojej XVki która posiadam od tygodnia. Auto jest z 2014 roku i byłem dziś wymienić opony na zimowe i... Nie udało mi się to ponieważ podobno opony nie nadają się do tego auta i mogą posypać się napędy, opony jakie kupiłem to 225/55 r 17 Dębica Frigo hp2 101v xl.

Jeśli te opony byłyby złe to jakich opon szukać?

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablocze3 napisał:

opony jakie kupiłem to 225/55 r 17 Dębica Frigo hp2 101v xl

 

Jeżeli ten rozmiar i inne parametry pasują do specyfikacji auta (można sprawdzić na naklejce przy drzwiach kierowcy), tylko zakładać i jechać dalej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
9 godzin temu, CUV napisał:

Idzie sezon na zimówki . Chciałbym klasę hamowania A na mokrym. Znalazłem tylko blizzak lm005 B/A/B dla 225/55/18 102V XL. 
Czy macie jakieś doświadczenia z w/w, lub kontrkandydaturę z indeksem A

Bridgestone polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Blixten napisał:

ale nie sądzicie, że już teraz warto kupić nowe opony, które bliżej sezonu mogą podrożeć jak obecnie pomidory? :huh:

Taniej to już było. Dotyczy to tak opon, jak i… pomidorów. :mrgreen:
Kupuj. Ja nie muszę, bo moje „pomidory” jeszcze dają Redę. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RedSasza napisał:

Taniej to już było. Dotyczy to tak opon, jak i… pomidorów. :mrgreen:
Kupuj. 

 

Tak właśnie czuję, że może być tylko drożej ....tylko chciałbym się upewnić, że opona Michelin, która mnie interesuje, nie została wyprodukowana u kacapów - Pan na infolinii Oponeo nie wiedział :facepalm: , więc wysłałem pytanie na michelin.pl  :faja:

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 13:05, Blixten napisał:

Do temperatur odpowiednich dla zimówek jeszcze jakiś czas, ale nie sądzicie, że już teraz warto kupić nowe opony, które bliżej sezonu mogą podrożeć jak obecnie pomidory ? :huh:

Może tez zmniejszyć się podaż, bo w niektórych krajach EU jest wymóg prawny wymiany na zimówki chyba 01 i 15.11 w zależności od miejsca. Ja tez już zamówiłem „brygidki” . Łańcuchy zresztą też, bo na Amazonie już niektórych rozmiarów nie ma. U naszych sprzedawców , szczęśliwie , jeszcze prawie „amazonowe” ceny można znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, OWOC napisał:

Koledzy, czy ktoś z Was ma drugi komplet kół z czujnikami "klonami" ? 

 

Fajnie było by sobie samemu bez wizyty w serwisie zmienić koła - mieć inny komplet na zimę 

Nie mam drugiego kompletu, ale jeden czujnik mi padł i mam dobranego klona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OWOC napisał:

Fajnie było by sobie samemu bez wizyty w serwisie zmienić koła - mieć inny komplet na zimę 

 

Ja mam od początku drugi komplet kół, bez czujników i nie widzę potrzeby, żeby je zakładać

Drugie koła mam 17' - miałem takie felgi z poprzedniego auta i szczęśliwie spasowały na XV, wyszło z tego lepsze rozwiązanie niż 18' (więcej gumy a opony tańsze w tym rozmiarze) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OWOC napisał:

Koledzy, czy ktoś z Was ma drugi komplet kół z czujnikami "klonami" ? 

 

Fajnie było by sobie samemu bez wizyty w serwisie zmienić koła - mieć inny komplet na zimę 

Tak. Mam "klony" w AT'kach. Zmieniam w dowolnym miejscu i wszystko się samo znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radix99 napisał:

Nie irytuje Cię wtedy świecąca kontrolka? Czy zakleiłeś czarnym plastrem :D?

 

W ogóle mi nie przeszkadza, tym bardziej, że i tak mam na stałe zapaloną drugą żółtą kontrolkę (tą od systemu ostrzegania o przejechaniu przez linię, bo mnie irytuje i mam zawsze wyłączony)

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, artaa napisał:

 

Ale wiesz że to nic nie znaczy? To tylko deklaracja producenta, testy zobacz...

I wtedy pomyśl co warto kupić.

Dziękuję , też tak pomyślałem .

https://www.sklepopon.com/testy-opon/test-opon-zimowych-235-55-r18-autozeitung-2021?gclid=EAIaIQobChMIzrmd17XJ-gIVJESRBR32CAEEEAAYASAAEgJ81fD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...