Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Dopasowanie jest dobre, no może ociupinkę zbyt luźne. Zakrywają ten garb pod pedałem gazu, o co mi przede wszystkim chodziło. Stopery zakłada się samemu, więc pasują idealnie. Po trzech miesiącach użytkowania nie ma śladów zużycia. Tak wygląda prawy:

IMG_20220722_182640_BURST1.jpg.d872f21924f0bd7c5f4a27495ab92e4d.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś nabywał wycieraczki, zdecydowanie NIE polecam Motgum, kupiłem model Hybrid coś tam, adapter z zestawu okazał się do dupy i nie pasuje... Kupiłem więc Boscha Aerotwin z dedykowanym mocowaniem, pasują i działają bez zarzutu    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pierwsza wymiana wycieraczek z przodu... po 4 latach. Chyba nie mamy dużych wymagań ;p ale jak już się guma oderwała od podstawy o wypadało.

Tył poszedł do wymiany już po roku i (chyba Bosch) trzyma do dziś.

Na przód zakupione wg polecenia z tego wątku Denso DF-081 (tak te do Toyoty CHR) i wszystko idealnie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, radix99 napisał:

Co jaki czas wymieniacie wycieraczki? Tak, wiem, wtedy, kiedy się zużyją i nie zbierają dobrze. Czyli co ile?

U mnie mają 4,5 roku, prawie 110 kkm zrobione. Rozważam wymianę na nowe, choć zbierają jeszcze sensownie, ale już nie tak jak nowe. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony ich trwałością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radix99 napisał:

Co jaki czas wymieniacie wycieraczki? Tak, wiem, wtedy, kiedy się zużyją i nie zbierają dobrze. Czyli co ile?

 

 

Teraz pierwszy raz wymieniłem czyli prawie 4,5 roku. Oryginalne ciągle w niezłym stanie, ale w jednym miejscu trochę już mazały mi przed oczami więc zmieniłem. Koszt żaden a różnica jest widoczna    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jakiś dziwny jestem :huh:

Pierwsza zmiana była po około roku, bo mnie już denerwowało, że mazy zostają. Kupiłem te polecane Denso od CHRa. Wytrzymałem pół roku. Potem jakieś inne, budżetowe. Chyba max 3 miesiące. W końcu wykosztowałem się na wycieraczki Kimblade, które znam sprzed lat z kickstartera - używałem jeszcze w Imprezie. I od lipca 2021 mam spokój. Zobaczymy, jak długo. W Imprezie chyba ze 3 lata je miałem, a że auto sprzedałem, to nie wiem, ile jeszcze dały radę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

Jak cos Do wycietaczek denso dostepne sa same piora. Koszt okolo 15 pln za komplet wymiana bardzo prosta

W sumie instrukcja do XV II ciągle podaje, że same pióra też można wymienić. Ale nie mam pojęcia czy da się je kupić w ASO, albo czy te z Denso będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał:

W sumie instrukcja do XV II ciągle podaje, że same pióra też można wymienić. Ale nie mam pojęcia czy da się je kupić w ASO, albo czy te z Denso będą pasować.

Z rok temu na kolejnym przeglądzie zaszalałem i poprosiłem o wymianę piór wycieraczek na OEM. Wymienili, tanio nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 11:04, radix99 napisał:

Co jaki czas wymieniacie wycieraczki? Tak, wiem, wtedy, kiedy się zużyją i nie zbierają dobrze. Czyli co ile?

 

Wymieniam co roku, ale u mnie taki klimat...stoczniowy :biglol: Pierwsze były Bosch, teraz tylko Denso.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał:

Wymieniam co roku, ale u mnie taki klimat...stoczniowy :biglol: Pierwsze były Bosch, teraz tylko Denso.

Jaki model? Bo ta ich (denso-am) wyszukiwarka jakoś nędznie pracuje (znajduje mi różne części zamienne, ale nie wycieraczki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radix99 napisał:

Ile?

 

Po zagregowanym rabacie (części 10%, usługi 20%) na Klub Subaru, niecałych 300 PLN za komplet. Rok temu.

 

Czytając powyższe wpisy to rzeczywiście zaszalałem :biglol: ale gdy jeszcze założę letnie opony to będę miał subaraka w 100% OEM :yahoo: .

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Po zagregowanym rabacie (części 10%, usługi 20%) na Klub Subaru, niecałych 300 PLN za komplet. Rok temu.

 

Czytając powyższe wpisy to rzeczywiście zaszalałem :biglol: ale gdy jeszcze założę letnie opony to będę miał subaraka w 100% OEM :yahoo: .

Pocieszę Cię (lub zasmucę), ale moje kosztowały więcej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 14:20, ovi napisał:

 cały czas tylko DENSO.

:thumbup:

 

W dniu 27.10.2022 o 16:06, ovi napisał:

Przód: Denso DF-081 (tak, te od CH-Rki) - około 120 PLN
Tył: Denso DRA-030 - około 35 PLN

:thumbup:

 

Ja również nie widzę sensu przepłacać w serwisie skoro bez problemu można zamówić na alledrogo (komplet Denso na przednią szybę, który obecnie kosztuje 110-120 pln z przesyłką do paczkomatu), a wymiana jest dziecinnie łatwa. 

 

Równie łatwa jest wymiana filtra kabinowego - jak wcześniej wspólnie udało nam się ustalić na TF, do naszych iksfałów pasuje węglowy filtr Mann FP1828 za ok. 80pln gdzie jego odpowiednik z wymianą w serwisie kosztuje na pewno kilkukrotnie więcej. 

 

Tylko na tych dwóch pozycjach mamy różnicę (strzelam) ponad 300-400 pln ? - ja wolę wydać to na inne przyjemności :) 

 

 

W dniu 27.10.2022 o 12:45, Snuff napisał:

u mnie taki klimat...stoczniowy :biglol: 

 

Z tych samych powodów kiedyś zakładałem plandekę na całe auto, teraz jestem na etapie osłony na przednią szybę, tylną w razie czego idzie szybko wyglinkować ;) 

 

:drinks: 

 

 

P.S. Powinienem dopowiedzieć, że filtr Manna FP1828 to sam wsad sprzedawany bez ramki - nie sprawdzałem czy można ją kupić osobno, ale na pewno posiada ją OEMowy węglowy filtr Subaru - kupiłem taki raz na początku, gdy się zużył wsad wyrzuciłem, ramkę zachowałem i tych wsadów Mann'a przez cały okres eksploatacji wymieniłem już chyba 6 ? może 8 razy ? 

 

Łatwo można sobie policzyć ile w sumie kasy zostaje na inne rzeczy :yahoo:

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...