Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Blixten napisał:

P.S. Powinienem dopowiedzieć, że filtr Manna FP1828 to sam wsad sprzedawany bez ramki - nie sprawdzałem czy można ją kupić osobno, ale na pewno posiada ją OEMowy węglowy filtr Subaru - kupiłem taki raz na początku, gdy się zużył wsad wyrzuciłem, ramkę zachowałem i tych wsadów Mann'a przez cały okres eksploatacji wymieniłem już chyba 6 ? może 8 razy ? 

Dokładnie, ja dzięki Wam zarówno wycieraczki jak i filtr wymieniam sam.

 

A teraz czas na hamulce... tu już mam większy problem bo jest kilka wątków gdzie ten temat jest poruszany i do końca nie wiem które klocki i tarcze byłby takim złotym gralem ...

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ovi napisał:

Dokładnie, ja dzięki Wam zarówno wycieraczki jak i filtr wymieniam sam.

 

A teraz czas na hamulce... tu już mam większy problem bo jest kilka wątków gdzie ten temat jest poruszany i do końca nie wiem które klocki i tarcze byłby takim złotym gralem ...


Postaram się zdobyć takie  info :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował, to znalazłem ciekawą ofertę wynajmu namiotu dachowego iKamper 3.0 mini ( dla 2 osób) w skorupie. 90 pln/ dzień /3 dni. Lokalizacja WWA Ursynów, oferta na OLX ( nie potrafię podlinkować) Jak przetestuję , to wrzucę foty

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 05:02, CUV napisał:

Gdyby ktoś potrzebował, to znalazłem ciekawą ofertę wynajmu namiotu dachowego iKamper 3.0 mini ( dla 2 osób) w skorupie. 90 pln/ dzień /3 dni. Lokalizacja WWA Ursynów, oferta na OLX ( nie potrafię podlinkować) Jak przetestuję , to wrzucę foty

 

Ile ten namiot waży? I montujesz i demontujesz na Ursynowie czy Ci pomagają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 19:36, Borowik napisał:

Ile ten namiot waży? I montujesz i demontujesz na Ursynowie czy Ci pomagają?

58 kg, pomagają założyć i zdjąć ( wg opisu) . Jestem umówiony na długi weekend listopadowy na wynajem, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to się podzielę wrażeniami .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CUV napisał:

58 kg, pomagają założyć i zdjąć ( wg opisu) . Jestem umówiony na długi weekend listopadowy na wynajem, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to się podzielę wrażeniami .

Daj znać, w lutym bym mógł potestować jak zajdzie taka potrzeba. Ile xv ma nośność dynamiczną / statyczną relingów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Borowik napisał:

Daj znać, w lutym bym mógł potestować jak zajdzie taka potrzeba. Ile xv ma nośność dynamiczną / statyczną relingów?

Dynamiczna wg instrukcji 80 kg, statyczna zazwyczaj x4 , nie pamietam gdzie to info znalazłem , chyba gdzieś w amerykańskich forach . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2022 o 22:53, ovi napisał:

A teraz czas na hamulce... tu już mam większy problem bo jest kilka wątków gdzie ten temat jest poruszany i do końca nie wiem które klocki i tarcze byłby takim złotym gralem ...

 

Ja (poza ASO) jak dotąd wymieniłem tylko tylne klocki i zaproponowano mi produkty firmy EBC, serię GreenStuff, nr. kat: DP22257. 

 

Nie wiem czy to jest ten "złoty gral" - raczej nie jest to żadna sportowa czy rajdowa półka, ale nie mam do nich zastrzeżeń - spełniają swoją funkcję - hamują (na pewno nie gorzej niż OEM), nic nie piszczy ani nie trzeszczy.  

 

zakres-temperatur-pracy-klockow-ebc.jpg

 

 

Tutaj wyniki wyszukiwania dla XV 2,0  2018r: 

https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-brake-parts?make=SUBARU&year=2018&model=XV&engineSelect=2&engine=2&bhp=   

 

Odnośnie tarcz, to w moim miejscu polecane są produkty Brembo lub EBC. 

To tyle info, które na razie zdobyłem na telefon ... ;)   

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 11:18, Blixten napisał(a):

Nie wiem czy to jest ten "złoty gral" - raczej nie jest to żadna sportowa czy rajdowa półka, ale nie mam do nich zastrzeżeń - spełniają swoją funkcję - hamują (na pewno nie gorzej niż OEM), nic nie piszczy ani nie trzeszczy.  

Dziękuję za info, najważniejsze że nie piszczy (chociaż ja nie doznałem tego problemu).

Klocki już wybrane. Po montażu się pochwalę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iKampera na testach. Wypożyczenie spoko, montaż na miejscu, instrukcja obsługi na miejscu plus papierowa do reki . Nie huczy do 80 km/ h, potem nie doskwiera , ale jeszcze nie byłem na „s” . Spalanie : wokół komina : 6,2 l/100, przejechane dopiero 88 km, średnia 57 km/h. 
edit: po 470 km ,z czego 85 na S8 i 65 w lesie : 7,2 l/100 km, średnia prędkość 49 km/h.

powyzej 90km/h nie jest głośniejszy od zwykłego boxu. Myśle , ze po części  dlatego, ze całkowicie zasłania belki. Jestem pod wrażeniem, niemniej jednak , wolę wynająć niż kupić za 20k

75D473C0-59F0-4812-AF17-8E5B53B52FFA.jpeg

5D4508EF-77BE-4074-A857-BFFA79B0B13D.jpeg

10B3B16D-AA73-4021-A35D-C117B0BF4610.jpeg

400C435B-BFA0-4AF0-9475-EFF83A41B12A.png

Edytowane przez CUV
Dodano informacje o spalaniu oraz wymiary namiotu
  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi proszę jak to jest z tym namiotami, przecież skoro sam namiot waży ponad 50kg, plus taki klocek jak ja (czyli blisko 100kg) plus jeszcze jedna osoba (załóżmy 70kg), relingi wytrzymują bez problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adamW202 napisał(a):

Podpowiedzcie mi proszę jak to jest z tym namiotami, przecież skoro sam namiot waży ponad 50kg, plus taki klocek jak ja (czyli blisko 100kg) plus jeszcze jedna osoba (załóżmy 70kg), relingi wytrzymują bez problemu? 

Obciążenie dynamiczne , czyli „do jazdy” 80 kg relingi, te konkretne belki 75 kg. Obciążenie  statyczne 700 funtów , cyli jakieś 317 kg (brutto:belki, namiot, mieszkańcy), czyli na mieszkańców wypada ok 250 kg

https://subarudrive.com/articles/subaru-camping-guide

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, CUV napisał(a):

Obciążenie dynamiczne , czyli „do jazdy” 80 kg relingi, te konkretne belki 75 kg. Obciążenie  statyczne 700 funtów , cyli jakieś 317 kg (brutto:belki, namiot, mieszkańcy), czyli na mieszkańców wypada ok 250 kg

https://subarudrive.com/articles/subaru-camping-guide

No to chyba by mnie utrzymało:biglol: dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: uchwyt za widelec , uchwyt na przednie koło.

wlasnie do mnie dojechał zestaw Yakima High speed + uchwyt na przednie koło. Zestaw fajny, bo nie ogranicza otwarcie klapy jak outride thule. Ogarnia sztywne osie QRy i fatbike do 29”/5”/ 18 kg.cenowo tez ok dwa uchwyty w cenie top ride thule. System jednego kluczyka fajny .

C56F612B-277A-4DE4-B967-F3A4FED5C535.jpeg

E68326BC-E411-48A5-B039-F9B255981847.jpeg

0A21C388-7D92-4624-A3AB-E6141F8453C2.jpeg

DA1B3C12-11B2-4A5C-A165-D41F64181DD1.jpeg

31A75340-DF21-4DF4-B999-1173FA967DA4.jpeg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

… ale jak już wślizgniecie się z żoną do tego namiotu, to absolutnie nie możecie się ruszać, a najlepiej to w ogóle nie oddychać ;) 

Tam jest taki myk, ze dwuosobowy namiot ma nośność 2x 204kg, ale drabina się złoży przy 150 kg . 

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, CUV napisał(a):

Tam jest taki myk, ze dwuosobowy namiot ma nośność 2x 204kg, ale drabina się złoży przy 150 kg . 

Czyli z której strony nie spojrzeć to i tak z tyłu d.pa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adamW202 napisał(a):

Czyli z której strony nie spojrzeć to i tak z tyłu d.pa.

W sumie nie spodziewałbym się jej w innym miejscu ;D.

150kg to w razie , gdybys chciał wnieść na rękach swojego labladora , a on z dobrobytu miałby tak z 60 kg, to może się złożyć , bo razem macie >150 kg. Dlatego w stanach kombinują rampy dla psów , na takie występy. 
jeśli rozpatrujemy drabinę jako podparcie części namiotu, to rekomendacja ( vide rycina) jest aby tam były nogi. Aby usiąść w dwie osoby na krawędzi tego namiotu , raczej nie ma na to miejsca, gdyby się znalazło , to obowiązuje limit 150 kg . Nie postrzegam tego jako problemu . Inna kwestią jest stabilność dachu w trakcie przemieszczania się w namiocie i związane tym doznania, nie wszystkim może się to podobać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CUV napisał(a):

W sumie nie spodziewałbym się jej w innym miejscu ;D.

150kg to w razie , gdybys chciał wnieść na rękach swojego labladora , a on z dobrobytu miałby tak z 60 kg, to może się złożyć , bo razem macie >150 kg. Dlatego w stanach kombinują rampy dla psów , na takie występy. 
jeśli rozpatrujemy drabinę jako podparcie części namiotu, to rekomendacja ( vide rycina) jest aby tam były nogi. Aby usiąść w dwie osoby na krawędzi tego namiotu , raczej nie ma na to miejsca, gdyby się znalazło , to obowiązuje limit 150 kg . Nie postrzegam tego jako problemu . Inna kwestią jest stabilność dachu w trakcie przemieszczania się w namiocie i związane tym doznania, nie wszystkim może się to podobać. 

A tak super funkcjonalnie to wyglądało:( Czyli zostanę przy tradycyjnym namiocie. Dzięki za wyczerpujące opisy. Te subiektywne odczucia bardzo dużo wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądając ostatnio terenwizję, pokazali tam fajny stopień na zamek drzwi. O ile mnie pamięć nie myli gdzieś już na TF było o tym pisane - ale nie jestem w stanie dokopać się do tych info. I pytanie czy ktoś z Was już miał przyjemność kożystać z takiego wynalazku?

3446-stopien-na-dach-samochodu.-rozkladany-more-4x4.jpg

 

Nie ukrywam, że bardzo by mi się przydał w niektórych momentach jak jeżdżę z koszem bagażowym, w tylnej części korzystam z tylnego koła i 'podestu' przy progu, a z przodu taki stopień by się przydał.

 

Ciekawe jak z wytrzymałością samego haka i słupka...ile to kg jest w stanie utrzymać. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ovi napisał(a):

Oglądając ostatnio terenwizję, pokazali tam fajny stopień na zamek drzwi. O ile mnie pamięć nie myli gdzieś już na TF było o tym pisane - ale nie jestem w stanie dokopać się do tych info. I pytanie czy ktoś z Was już miał przyjemność kożystać z takiego wynalazku?

3446-stopien-na-dach-samochodu.-rozkladany-more-4x4.jpg

 

Nie ukrywam, że bardzo by mi się przydał w niektórych momentach jak jeżdżę z koszem bagażowym, w tylnej części korzystam z tylnego koła i 'podestu' przy progu, a z przodu taki stopień by się przydał.

 

Ciekawe jak z wytrzymałością samego haka i słupka...ile to kg jest w stanie utrzymać. 

Tak uzywam takiego w jednym kawałku, wyglada solidnie (jakby stal) podstopnica krótka, żeby nie robić dźwigni na uchwyt zbyt dużej. Brak ruchomych elementów zmniejsza ryzyko rozpadnięcia się (IMO)

A5652A7B-A2F5-49ED-AA4C-D52A8EC4631E.png

66429842-38BA-4A22-B41E-8CD6EAB01705.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 17:03, CUV napisał(a):

Tak uzywam takiego w jednym kawałku

Dzięki za info, to ja kupię ten składany, zajrzy mi na miejscu.

 

Wydział już ktoś wersję specjalną na #TokyoAutoSalon?

 

Screenshot_20221228-190533.thumb.png.00f3c93125eb42163af375581cf0eeef.png

 

Trochę ich chyba poniosło z tymi bumperami na drzwiach...

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rotopax 2 galony mieści się idealnie pod roletę w bagażniku z baterią , bez baterii pewnie i na stojąco wejdzie . W fajnej cenie w BezAsfaltu 4x4. 
edit: cena już nie jest fajna , jest normalna, czyli miałem farta (było 460, jest 648 :(

95479CCC-4D9A-4919-A505-92D1E183D316.jpeg

Edytowane przez CUV
Dodatkowe info o cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...