Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie do końca. W Sti jest prawidłowy ręczny.

 

No tak. To schrzanili. Choć z drugiej strony, jeśli napęd będzie dobrze rozdzielał moment, to nie powinno specjalnie przeszkadzać ;)

Mam nadzieję, że kaganiec można zupełnie zdjąć :)

No tak szkoda ze elektryczny ale ogólnie to zaleta ze wnętrze jak STI bo całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy tylko według mnie wnętrze Levorga jest TRAGICZNE? Może nie cale, ale środek konsoli, takie radio w tych czasach to naprawdę przesada :o

 

@lukass ale żeby ten Leon był fajnie wyposażony, to trzeba dać 120-130 tyś. niestety :(

Ale FR ma naprawde bogate wyposażenie. Dołożyłem wszystko co się da najdroższe(wiele wyposażenia totalnie bezsensownego co połowy skrótów nawet nie ogarniam) i wyszło mi raptem 124 tyś. Od tego jak najbardziej realne 8-10% rabatu.

 

Konfigurując pod siebie wyszło mi 105 tyś bez rabatu i bez liczenia tych promocyjnych pakietów (częśc wyposażenia jest teraz w promocji. Czyli realnie wyszłoby mi jakieś 95 tyś do zapłaty.

 

 

No racja, czyli jednak okolice 100 tyś realne. Chociaż nie miałem styczności z Seatem to taka oferta wydaje się bardzo ciekawa.

 

Wojtekmzks,zerknij do wątku levorga,tam są fajne fotki z modelami które mają wkomponowany panel bez dziury na radio i to IMO wygląda super.

 

Dzięki, myślałem, że to jedyna opcja wyposażenia i ewentualnie jakieś dodatki. A jednak z panelem wygląda to naprawdę fajnie :) 

Edytowane przez wojtekmzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz... ten bagażnik trochę mały 380 litrów. Ciągle to żonowóz plus dzieci 5 lata i drugie 10 miechów. chciałbym jedno nowe , budżetowe auto z taaaakim kufrem

Przeciez jest dostepny Leon FR kombi. Z 180 konną benzyną i manualną skrzynia kosztuje 90 tyś :idea: , a standordowe wyposażenie naprawde niczego sobie.

Lada moment będzie dostepny w wersji z napędem 4x4 i podwyższonym zawiasem za troche ponad 100 tyś.

 

Jesteś pewny ? W Niemczech już jest w konfiguratorze 4x4 i golas 1.8 180PS kosztuje 30k EURO. Najsłabsza wersja 1.6 TDI 29k.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz... ten bagażnik trochę mały 380 litrów. Ciągle to żonowóz plus dzieci 5 lata i drugie 10 miechów. chciałbym jedno nowe , budżetowe auto z taaaakim kufrem

Przeciez jest dostepny Leon FR kombi. Z 180 konną benzyną i manualną skrzynia kosztuje 90 tyś :idea: , a standordowe wyposażenie naprawde niczego sobie.

Lada moment będzie dostepny w wersji z napędem 4x4 i podwyższonym zawiasem za troche ponad 100 tyś.

Jesteś pewny ? W Niemczech już jest w konfiguratorze 4x4 i golas 1.8 180PS kosztuje 30k EURO. Najsłabsza wersja 1.6 TDI 29k.

Mój ojciec ma Leona FR 1.8 tsi.Auto z Max. Wyposażeniem z wyjątkiem szyberdachu wyrwał za 95K.

Jeździłem nim pare razy i złego słowa nie mogę powiedzieć fajny dupowoz bardzo atrakcyjny z wyglądu ( to oczywiście moje zdanie ) a przy tej cenie cieżko znaleść argumenty żeby kupić Golfa czy A3 które w tej samej konfiguracji kosztowały by odpowiednio ok. 130 i ponad 150K !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w garażu przyszedł mi do głowy nowy temat - Subaru lepsze od BMW? Stoi niedaleko mojego forka taki X3 28i. Też 2.0 turbo, też automat, 5 koni więcej, ten sam moment max, 4x4, ten sam rozmiar opon, podobne wymiary i przy zbliżonym wyposażeniu 70 tysięcy PLN drożej. Ponieważ nie prosiłem jeszcze sąsiada o jazdę próbną, to może ktoś wie, za co tyle kasy :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS

Absolutny Brak Szyi ?

placisz za : znaczek, nieporownywalnie lepsze materialy wykonczeniowe, nieporownywalny wiekszy komfort podrozowania z wiekszymi predkosciami, oraz oczywiscie niemiecka technologie :) Temat Skoda lepsza niz BMW napewno wzbudzilby wiecej emocji -zreszta Skoda zawsze budzi emocje.... Tak jak W subaru sloganem reklamowym jest confidence in motion tak u skody powinno to brzmiec: Skoda true emotion

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ABS

Absolutny Brak Szyi ?

placisz za : znaczek, nieporownywalnie lepsze materialy wykonczeniowe, nieporownywalny wiekszy komfort podrozowania z wiekszymi predkosciami, oraz oczywiscie niemiecka technologie :)

Jak wsiądziesz do BMW to wysiadać się nie chce :). Kumpel chce mi sprzedać 530d x-drive 2012 M-power, biała kość słoniowa. Rewelacyjne auto rodzinne, nie ma nic wspólnego z łysolcami z trójek :).

To nie liga subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak: siedzisz w swojej nowej oktavi , z pogarda patrzysz na innych uzytkownikow bmw,audi, subaru... dodajesz lekko gazu zlowrogi pomruk TDI budzi strach w oczach innych kierowcow... Startujesz, czeski rydwan wyrywa do przodu niczym rakieta V2...I to sa prawdziwe emocje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w garażu przyszedł mi do głowy nowy temat - Subaru lepsze od BMW? Stoi niedaleko mojego forka taki X3 28i. Też 2.0 turbo, też automat, 5 koni więcej, ten sam moment max, 4x4, ten sam rozmiar opon, podobne wymiary i przy zbliżonym wyposażeniu 70 tysięcy PLN drożej. Ponieważ nie prosiłem jeszcze sąsiada o jazdę próbną, to może ktoś wie, za co tyle kasy :) ?

 

Genialny automat.

Dużo większy rozstaw osi.

Fenomenalne fotele.

WYkończenie środka.

1 sek.do 100 szybciej.

 

A na koniec znaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w garażu przyszedł mi do głowy nowy temat - Subaru lepsze od BMW? Stoi niedaleko mojego forka taki X3 28i. Też 2.0 turbo, też automat, 5 koni więcej, ten sam moment max, 4x4, ten sam rozmiar opon, podobne wymiary i przy zbliżonym wyposażeniu 70 tysięcy PLN drożej. Ponieważ nie prosiłem jeszcze sąsiada o jazdę próbną, to może ktoś wie, za co tyle kasy :) ?

BMW jest bardziej wygladzone choc prowadzi sie podobnie. Placisz za lepsze materialy wykonczeniowe, no i za 'image'. Subaru jest bardziej surowe i utylitarne, w tym sensie te auta nie sa dla siebie konkurencja.

 

Natomiast, szukajac komfortowego, rodzinnego auta na autostrade BARDZO dokladnie zastanowilbym sie nad tym czy po odcedzeniu kwesti wizerunkowych, 4 cylindrowa 'piatka' oferuje duzo wiecej niz 'superb'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoda zawsze budzi emocje....

 

 

A ja myślałam, że to Subaru tak ma :huh::P

Tak ma ;-)

Potencjalny zakup subaru w dniu dzisiejszym wywołał u mnie 100 razy więcej emocji niż jazdy próbne skodą i konfiguracja octavi pod swoje wszystkie zachcianki.

Zobaczymy co przyniesie kolejny dzień ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..jechalem X3 2.0 turb o 245km . Ta sekunda przewagi nad Forkiem to tylko w katalogu. Według mnie Xt wyrywa lepiej do przodu….

Co najlepsze prowadziłem oba auta ta sama trasa i Forek zachowywał się lepiej (czytaj stabilniej) sprowokowany w ciasnych zakrętach...

Co do napędów w BógMnieWybrał są  "papierowe"jeśli chodzi o wytrzymałość w terenie…..

Edytowane przez Kts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...