Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pozytywne zaskoczenie w Skodzie, to kiedyś zaskoczyła mnie zastępcza fabia kombi - po szutrówce jechało się fantastycznie - świetna praca zawieszenia i mało podsterowności (a na pewno nie wywołanej siłą trzycylindrowego silnika 1.2 :) ), podobnie szybko na tym odcinku jechałem tylko "dłubniętym" pajero, ale mniej pewnie na zakrętach. (jak jechałem tam foresterem, to był na dotarciu i mimo to nie ma co ściemniać - był lepszy od Skody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Skody. Zastępczo miałem okazję chwilę pojeździć Skoda Roomster - 1.2 TSi 85 koni. Powiem szczerze że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło to auto. Silnik jak na 85 koni jest nadwyraz dynamiczny - aż 2 razy w dowodzie sprawdzałem ze to taka wersja i pisze to z poziomu osoby która na codzień (kilkadziesiat tysięcy km rocznie) jeździ autem co robi setkę w 5s.. Przestrzeni w środku i bagazniku dla 4 osobowej rodziny jest aż nadto. Do 120 w kabinie znośnie cicho. Później jednak widać/słychac ze to mały silnik i przełożenie 5 biegu jest dość krótkie. Prowadzenie poprawne, bez szaleństw. Trochę za mocne wspomaganie kierownicy i hamulców. Generalnie dla mniej zamożnej osoby która potrzebuje rodzinnego auta to naprawde bdb wybór - tego auta naprawde nie trzeba sie wstydzić

 

Aaa zapomniałem dodać - auto ma 111tyś km przebiegu i silnik nie bierze oleju (prawie ;) ) i się nie rozpadł póki co. Przy 20 tys miał wymieniony rozrząd na gwarancji na jakiś poprawiony i póki co spokój - info od właściciela od nowości.

Mam z tym silnikiem, tyle że w wersji 105 KM z dsg. Generalnie mogę potwierdzić obserwacje Lukassa, z wad (trudnych do wychwycenie przy krótkim teście) wymienię fatalną widoczność z wyjątkiem tyłu oraz absurdalną czułość na wiatr przy wyższych prędkościach. Prowadzi się to zaskakująco dobrze, jest nadspodziewanie zwinne. Ale jak ktoś narzeka na fotele w Forku, niech pojeździ Roomsterem ;) W każdym razie - za swoją cenę, jeśli nie przezkadza komuś dość kontrowersyjny wygląd, jest to jeden z najlepszych wyborów jako familywagen. Wykorzystanie przestrzeni jest szokujące :) Zużycie paliwa w trasie od 6,5 do 9 i 11 na autostradzie :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieziono mnie dzisiaj nową Octavią. Jest to zupełnie inny, nieporównywalny do Subaru samochód.

Mój szwagier odebrał w piątek kombi 1,4tsi i wpadł w weekend się pochwalić. Był podniecony osiągami auta póki nie wsiadł do mojej imprezy :biglol:.

Rzeczywiście to nieporównywalny do subaru samochód :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8TSI robi robotę, jeździłem Octavią i jest dobrze  ;)

Generalnie ta Octavia jest całkiem spoko, ale... dzisiaj zadzwoniłem do salonu w Bydgoszczy w sprawie demówki brz i .... się dowiedziałem, że ją właśnie sprzedali  :(

Szukam dalej i chyba wysatwię ssaka na sprzedaż, może ewentualny kupiec przyśpieszy decyzję o zakupie nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem dzisiaj na Fleet Market i była premiera Leona Expierience. Powiem tak - na pewno nie jest to alternatywa dla OBK bo auto jest jednak kompaktem. Przestronnym ale kompaktem. Jeżeli jednak ktoś szuka rodzinnego auta to ajk najbardziej się nadaje - Z przodu miejsca sporo. Fotele genialne - długie siedzisko, super trzymaja na boki itd. Bardzo podobne miałem we Freetracku i to były najlepsze fotele jakie miałem w jakimkolwiek aucie. Po ustawieniu fotela dla mnie (181cm) na tylnej kanapie miejsca na nogi bardzo duzo jak na kompakta - wiel aut segmentu wyżej ma mniej. W zwiazku z tym ze to nie SUV, a zwykłą osobówka to kanapa jest nisko, ale akceptowalnie. Tapicerka z alcantary rewelacyjna. Bagażnik pojemny i bardzo foremny . Minus to trochę za szeroka obudowa tunelu środkowego(przejście w konsole) i tak jak troche nienaturalnie opierało mi sie tam kolano. Prześwit auta jak dla mnie ok - nie widzę problemu nawet z wjazdem na bezdroża - ale ja to jestem odosobniony przypadek, bo dla mnie nie ma problemu z wjechaniem S3 na błotnisty plac budowy z koleinami do progu. Nie było jeszcze cenników, ale nieoficjalnie padła kwota za dobrze wyposożonego 180 konnego 4x4 TSI z DSG na poziomie 120-130 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach to nie ma sie nawet co zastanawiac.

Co do porównania z OBK to jest na pewno inna klasa wielkosci tu bardzie można porównać A6 czy serie 5 tylko ze na wielkosci można to porównanie zakończyć bo resztye cieżko porównać zaczynając od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło.

 

Dyrekcja pisała, że Skoda to może być rozsądne rozwiązanie. Się zgadzam, ale jeżeli nie jestem zmuszony jeździć Skodą wybieram Subaru. BTW w mojej opinii ich ceny nie są aż tak atrakcyjne. W mojej prywatnej opinii jak na to co oferują są drogie. 34 kzł za najmniejsze surowe. Hmmm 58 kzł za najprostszą Octavię. Hmm, hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW w mojej opinii ich ceny nie są aż tak atrakcyjne. W mojej prywatnej opinii jak na to co oferują są drogie. 34 kzł za najmniejsze surowe. Hmmm 58 kzł za najprostszą Octavię. Hmm, hmm.
Może i ceny nie są atrakcyjne,ale porównując OBK do Superb-a ,niestety mój faworyt trochę zostaje w tyle.Mam na myśli oczywiście porównywalne silniki i wyposażenia jak np.2.5 N/A z 1.8TSI lub 2.0TSI.Wiem,że Subaru dostaje po tyłku z racji naszych wspaniałych przepisów i ma lepszy napęd ale nie mniej jednak można rozważać i Skodę.Takie są subiektywne odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...