Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie raczej wyleczylem z uprzedzen jakosciowych bo wszyscy maja dzisiaj podejscie ksiegowe. I fiat mi nie przeszkadza, nawet wczoraj kupilem jednego ;)

Dla tych co sie boja rynek ma odpowiedz - wynajem dlugoterminowy. Placisz z gory ustalona rate za uzywanie auta z wszystkimi kosztami i nie martwisz sie awariami odsprzedaza itd. Jedynie paliwo lejesz i plyn do spryskiwacza (choc sa i takie umowy ze i to jest zafixowsne)

To może być dobry pomysł :) Szkoda, że w większości mamy taką mentalność /ja w sumie też/ , że swoje to swoje: dom, mieszkanie, samochód...... Nawet, jeśli po podliczeniu kosztów jesteśmy sporo pod kreską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

w większości mamy taką mentalność /ja w sumie też/ , że swoje to swoje: dom, mieszkanie, samochód......

O to, to, .... nawet żona   :biglol:

 

 

Nawet, jeśli po podliczeniu kosztów jesteśmy sporo pod kreską

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w większości mamy taką mentalność /ja w sumie też/ , że swoje to swoje: dom, mieszkanie, samochód......

O to, to, .... nawet żona   :biglol:

 

 

Nawet, jeśli po podliczeniu kosztów jesteśmy sporo pod kreską

 

Pozdrowienia 

 

Muszę powiedzieć Szanownej Dyrekcji, że przez moment też o tym pomyślałem, tyle że nie chciałem wypowiadać się za większość tu zgromadzonych, więc punkt z żoną rozmyślnie ominąłem  :)  

I ja pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do Skody, musze powiedziec ze duze wrazenie robi na mnie passat B8, zwlaszcza jego cena. Za 130-140 tys. zlotych mozna miec model 1.8 highline.

 

Ladne duze auto, zastanawiam sie do czego by sie tu przyczepic. W salonie jeszcze go nie maja, ale stal Passat cc. Pozycja za kierownica jest tu jakas dziwna, troche jak w samochodzie dostawczym...fotele tez twarde i slabo przylegajace. Jakies inne argumenty przeciw? Pomozcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie jeszcze go nie maja, ale stal Passat cc. Pozycja za kierownica jest tu jakas dziwna, troche jak w samochodzie dostawczym...fotele tez twarde i slabo przylegajace. Jakies inne argumenty przeciw? Pomozcie....

no ale przecież siedziałem w samochodzie który nie ma nic wspólnego z passatem b8....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawiazujac do Skody, musze powiedziec ze duze wrazenie robi na mnie passat B8, zwlaszcza jego cena. Za 130-140 tys. zlotych mozna miec model 1.8 highline.

 

Ladne duze auto, zastanawiam sie do czego by sie tu przyczepic. W salonie jeszcze go nie maja, ale stal Passat cc. Pozycja za kierownica jest tu jakas dziwna, troche jak w samochodzie dostawczym...fotele tez twarde i slabo przylegajace. Jakies inne argumenty przeciw? Pomozcie....

W skrócie: "skoda jest fajna bo wrażenie zrobil na mnie Passat B8, jednak fotele w obecnym CC nie dla mnie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawiazujac do Skody, musze powiedziec ze duze wrazenie robi na mnie passat B8, zwlaszcza jego cena. Za 130-140 tys. zlotych mozna miec model 1.8 highline.

 

Ladne duze auto, zastanawiam sie do czego by sie tu przyczepic. W salonie jeszcze go nie maja, ale stal Passat cc. Pozycja za kierownica jest tu jakas dziwna, troche jak w samochodzie dostawczym...fotele tez twarde i slabo przylegajace. Jakies inne argumenty przeciw? Pomozcie....

W skrócie: "skoda jest fajna bo wrażenie zrobil na mnie Passat B8, jednak fotele w obecnym CC nie dla mnie."

 

bez flaszki nie rozbieriosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W skrócie: "skoda jest fajna bo wrażenie zrobil na mnie Passat B8, jednak fotele w obecnym CC nie dla mnie."

 

 

dziękuję za tą psychoanalizę; podświadomość widać podpowiada że to w gruncie rzeczy jedno i to samo  ;)

 

 

a tak przy okazji to właśnie obejrzałem Boyhood http://film.onet.pl/recenzje/boyhood-smak-dziecinstwa-recenzja/bcccv i gorąco polecam, choć trwa prawie 3 h.

 

dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawiazujac do Skody, musze powiedziec ze duze wrazenie robi na mnie passat B8, zwlaszcza jego cena. Za 130-140 tys. zlotych mozna miec model 1.8 highline.

 

Ladne duze auto, zastanawiam sie do czego by sie tu przyczepic. W salonie jeszcze go nie maja, ale stal Passat cc. Pozycja za kierownica jest tu jakas dziwna, troche jak w samochodzie dostawczym...fotele tez twarde i slabo przylegajace. Jakies inne argumenty przeciw? Pomozcie....

W skrócie: "skoda jest fajna bo wrażenie zrobil na mnie Passat B8, jednak fotele w obecnym CC nie dla mnie."

 

"Gdybyśmy mieli blachy, to byśmy produkowali konserwy. Ale nie mamy mięsa." - tow. Gomułka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż byłem posiadaczem 2 skod otrzymuje od nich sms. Dzis zapraszają na coś wyjątkowego - film o młodszej skodzie fabii ! Www.czasnacosnowego.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję bliżej przyjrzeć się nowiutkiej Hondzie CR-V w białym kolorze. Samochód ogólnie fajny, w środku ładnie i elegancko, skóra bardzo przyjemna, ale lakier Panowie to jakaś jedna wielka pomyłka :o Aluminiowe elementy w ładnym białym odcieniu, ale plastikowe zderzaki, które miały być takie same, wyglądają jak "kość słoniowa". Naprawdę okropnie to wygląda, widać to z odległości kilku metrów. Czegoś takiego w nowym aucie chyba jeszcze nie widziałem. Na pewno nie dostrzegłem tego na białym Foresterze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień jeżdżę Passatem B7, byłem na jeżdzie testowej nowym B8, co prawda "tylko" 2.0D 150KM, wrażenia bardzo pozytywne w porównaniu z B7, lepsze prowadzenia, przestronniejszy w środku, cichszy, oczywiście wygląd zarówno w środku jak i na zewnątrz ładniejszy od B7.

Za cenę OBK jest Pasek 2.0 biturbo 240KM 4motion - kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan12 ja nie wiem jak to możliwe ale nowy Passat Variant z tej wersji z szyberdachem i analogicznym wyposażaniem jak OBK to minimum 185 k PLN. Rozumiem tutaj przewagę KM ale OBK MY14 można z automatem mieć za mniej niż 140 k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przymierzam się do sedana, nie potrzebuję kombi, i właściwie to wolałbym Legacy w sedanie, ale nie występuje on w konfiguracji SBD z CVT, a automat to dla mnie must.

Muszę więc porównywać się do OBK, Pasek taki kosztuje 166k Pln minus rabat + 3k Pln za pakiet świateł Led (mijania i drogowe) i nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień jeżdżę Passatem B7, byłem na jeżdzie testowej nowym B8, co prawda "tylko" 2.0D 150KM, wrażenia bardzo pozytywne w porównaniu z B7, lepsze prowadzenia, przestronniejszy w środku, cichszy, oczywiście wygląd zarówno w środku jak i na zewnątrz ładniejszy od B7.

Za cenę OBK jest Pasek 2.0 biturbo 240KM 4motion - kusi...

 

Na stronie vw ten model zaczyna sie od 170 tys. czyli wiecej niz OBK. Ma on tez blisko 100 KM wiecej dlatego roznica w cenie jest zrozumiala. To jest niewatpliwie ciekawe auto. Jakie sa Twoje subiektywne odczucia odnosnie ukladu kierowniczego w B8? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...