Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, zajcev napisał(a):

może ładował telefon z USB, padał deszcz i miał włączone wycieraczki :biglol::upside-down-face_1f643-small:

Doceniam szyderę :)

 

A tak serio to Kornacki na Insta wyjaśnił temat, zasięg w praktyce w obecnych temperaturach to 290km, ale w PL nie było gdzie się doładować żeby przejechać tyle i ładowali się już pod Strykowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

To chyba Kornacki grubo nim leciał skoro aż trzy razy trzeba było się ładować na trasie 570km :)

Dodałbym do tego pitolenie pod publikę dla kliknięć. Bo marudzenie na elektryki się klika. 

 

Trasa Tesla Model 3 z małą baterią i na start 90% naładowania i dojazd z około 20% baterii (z uwzględnieniem aktualnej pogody i dostępności ładowarek na trasie):

Screenshot2023-11-27at09_34_17.thumb.png.3e9949aef0cfbc3db08a17b85da8a6fa.png

 

Tutaj ta sama trasa wg Google:

Screenshot2023-11-27at09_34_28.thumb.png.a18ef558e096155486f633580ba96dc8.png

 

Godzina różnicy, przy założeniu że oba samochody trzymają się max limitu prędkości. Realnie różnica będzie nieco mniejsza bo spalinówką na tej trasie i tak przynajmniej raz na siku, hot doga się większość z nas zatrzyma. Jak dla mnie nie ma dramatu. Tym bardziej że takich tras większość z nas nie robi codziennie.  A Ci co robią nie kupują elektryka tylko diesla. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, matros1 napisał(a):

Dodałbym do tego pitolenie pod publikę dla kliknięć. Bo marudzenie na elektryki się klika.

 

Z tego co wiem, to on ma 2 prywatne elektryki. BMWi3 i właśnie nabył/dostał Teslę 3 SR. I rozpływał się nad nią w superlatywach.

Innych moto dziennikarzy, też widzę w Taslach. Np. ex Automaniak Bąk. 

A nawet Hammond i May ;) 

 

Ale jestem w stanie zrozumieć te 3 ładowania zakładając, że ładujemy się wg zasad 20%-80%. Wtedy mamy 60% dostępności baterii. Czyli taki zasięg 500 km. wg. WLTP, mamy już 300 km. dostępnego. A jadąc po autostradzie 140-150 km/h już 200....więc, jak się naciągnie rzeczywistość, to i się ta opowieść może jakoś ułożyć ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adi napisał(a):

 

Z tego co wiem, to on ma 2 prywatne elektryki. BMWi3 i właśnie nabył/dostał Teslę 3 SR. I rozpływał się nad nią w superlatywach.

Innych moto dziennikarzy, też widzę w Taslach. Np. ex Automaniak Bąk. 

A nawet Hammond i May ;) 

 

Ale jestem w stanie zrozumieć te 3 ładowania zakładając, że ładujemy się wg zasad 20%-80%. Wtedy mamy 60% dostępności baterii. Czyli taki zasięg 500 km. wg. WLTP, mamy już 300 km. dostępnego. A jadąc po autostradzie 140-150 km/h już 200....więc, jak się naciągnie rzeczywistość, to i się ta opowieść może jakoś ułożyć ;) 

 

On pisał że ma od 8lat Leafa. A że kręcą program dla TVN Turbo jadąc trzema elektrykami do Berlina to narracja musi się spinać z wizją reżysera :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skwaro napisał(a):

On pisał że ma od 8lat Leafa. A że kręcą program dla TVN Turbo jadąc trzema elektrykami do Berlina to narracja musi się spinać z wizją reżysera :)

 

Leafa mówisz, coś mi się rzuciło, że i3, ale szukać i sprawdzać nie będę....bo aż tak mnie to nie zajmuje ;) 

Tak, musi być narracja, to jest telewizja. 

Ciekawym jest, że u siebie to przechodzi, a u innych boli. Pamiętam, jak Kornacki wyśmiewał się z wielkiej trójki z Top Gear, że mają wszystko przygotowane na występie w PL. , że ćwiczyli, co mają powiedzieć etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa filmy od Kornackiego o tym samym samochodzie i jak różne podsumowania:

 

https://youtu.be/hcfozy1Stlc

 

https://www.youtube.com/watch?v=JPu-NThTd0c

 

24 minuty temu, skwaro napisał(a):
25 minut temu, skwaro napisał(a):

arracja musi się spinać z wizją reżysera :)

 

 

To się niestety tyczy sporej ilości testerów, redaktorów czy youtuberów. Mało jest naprawdę rzetelnych opinii o produktach wszelakich. 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adi napisał(a):

Z tego co wiem, to on ma 2 prywatne elektryki. BMWi3 i właśnie nabył/dostał Teslę 3 SR. I rozpływał się nad nią w superlatywach.

 

Czy Kornacki ma jeszcze (kolejne) XC90, które (jak mi się wydaje) zawsze tak samo wychwalał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, AdaSch napisał(a):

jak byś dostał za free lub w cenie specjalnej z umową na wychwalanie to też byś wychwalał :)

 

Taki jesteś pewien ? 

Jest kilka aut, których nie wziąłbym nawet za free . 

A w czołówce tej listy jest ....

... VW Passat z silnikiem TDI.  :P

 

 

 

 

A tak przy okazji to .... właśnie dzisiaj przelałem zaliczkę na XC60 :yahoo:

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 11:15, ketivv napisał(a):

jaki transport indywidualny - chyba że rowerem - transport publiczny jest wielokrotnie wydajniejszy, zakazać posiadania aut albo obłożyć horrendalnym podatkiem gdybym to postulował to bym przesadził ...

To jest nadal motoryzacyjne  forum SUBARU??? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blixten napisał(a):

Jest kilka aut, których nie wziąłbym nawet za free . 

A w czołówce tej listy jest ....

... VW Passat z silnikiem TDI.  :P

ale to nie zmienia powyższej możliwości :P

 

Tak czy siak, mam podobne zdanie, ale moją "brutalność" ma wyższy poziom :D

Zadzwonili z salonu skody (Mieli tel z czasów jak mieli Fiata) i zaprosili na jazdę próbną nowym czymś tam "badziew" to zapytałem za ile, odpowiedzieli, że oczywiście za darmo to im powiedziałem, że za darmo się w tym aucie nie nie pokażę :mrgreen: człowieka zatkało i podziękował.

 

16 minut temu, Blixten napisał(a):

właśnie dzisiaj przelałem zaliczkę na XC60

czyli nie oglądasz "norweskich ciekawostek warsztatowych" :lol:

 

to dobrze, życie w niewiedzy pozwala być radosnym :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AdaSch napisał(a):

to dobrze, życie w niewiedzy pozwala być radosnym :)

 

 

Na moje oko autor jest fanem VAGów, więc dla mnie ten filmik jest mało wiarygodny. 

Z resztą, sam w jednym filmiku przyznał uczciwie, że konstrukcja Volvo go przerasta :biglol:

 

A na dowód, że Volvo to masowa lipa, podeślij mi jeszcze parę filmików z innych źródeł pokazujących jak izolacja tej wiązki jest uszkodzona w tym samym miejscu, ale w innych egzemplarzach   :)

I może w innym wątku, bo się koledzy wkurzą, że off top. ;)

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prywatnym XC60 (ojca) przerabiałem remont silnika (pęknięta tuleja 2,4d), skrzyni i konwertera (elektrozawory), wymiana turbin, ostatnio przekładnia kierownicza razem z pompą wspomagania, wymiana oleju i filtra w haldexie (kto wymieniał to wie co to znaczy), oraz wiele napraw większych czy mniejszych. Auto ma już 270tyś i jako że mamy swój warsztat i nie oddaję do mechaników, stwierdzam że to jedno z bardziej nieprzemyślanych aut konstrukcyjnie. Odkręcenie czegokolwiek niesie za sobą potrzebę odkręcenia kilkunastu kolejnych rzeczy obok by dostać się do tej pierwszej. No jakość tych elementów mechanicznych. No ale to chińczyk, a nie prawdziwe volvo. Ja bym nie kupił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blixten napisał(a):

Słusznie, ale bardziej pasowałby tytuł: "Co zamiast VAG " ;)

 

No nie bardzo, w Twoim zaproponowanym tytule nie ma uczuć, które aż promieniują po całym forum ;) 

 

Już kiedyś historia podobnych uczuć zakończyła się wątkiem, który trwa do dziś ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daroot napisał(a):

No ale to chińczyk, a nie prawdziwe volvo

Już @Jaca68 kiedyś szydził z Volvo, że chińskie :biglol:

Chińskich komponentów w autach wielu marek jest coraz więcej, bo Europa jest coraz bardziej leniwa i pazerna. 

 

Tak, firma Geely, jest obecnie właścicielem Volvo.

A jakiś czas temu stała się też największym akcjonariuszem Daimlera ...

... i nie mam czasu szukać w ilu jeszcze innych markach siedzą już Chińczycy :biglol:

 

 

W każdym razie to nie są ci sami Chińczycy, których pamiętamy z czasów piórników z magnesem i pachnących gumek ... szkolnych ;)

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daroot napisał(a):

W prywatnym XC60 (ojca) przerabiałem remont silnika (pęknięta tuleja 2,4d), skrzyni i konwertera (elektrozawory), wymiana turbin, ostatnio przekładnia kierownicza razem z pompą wspomagania, wymiana oleju i filtra w haldexie (kto wymieniał to wie co to znaczy), oraz wiele napraw większych czy mniejszych. Auto ma już 270tyś i jako że mamy swój warsztat i nie oddaję do mechaników, stwierdzam że to jedno z bardziej nieprzemyślanych aut konstrukcyjnie. Odkręcenie czegokolwiek niesie za sobą potrzebę odkręcenia kilkunastu kolejnych rzeczy obok by dostać się do tej pierwszej. No jakość tych elementów mechanicznych. No ale to chińczyk, a nie prawdziwe volvo. Ja bym nie kupił.

 

Czego się spodziewałeś po współczesnym samochodzie? Dzisiaj obudowa pralki jest skręcona na wymyślne torxy. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matros1 napisał(a):

Dwa filmy od Kornackiego o tym samym samochodzie i jak różne podsumowania:

 

https://youtu.be/hcfozy1Stlc

 

https://www.youtube.com/watch?v=JPu-NThTd0c

 

 

 

 

To się niestety tyczy sporej ilości testerów, redaktorów czy youtuberów. Mało jest naprawdę rzetelnych opinii o produktach wszelakich. 

Muszą stale zwiększać zasięgi podkręcając atmosferę wokół siebie,

więc różnorakie wolty w mediach społecznościowych to standard ;) Im dłużej to wszystko się ogląda, tym bardziej spada wiarygodność


 

Odnośnie ładowania - jak może być u nas dobrze, gdy mapa Ionity wygląda tak:

IMG_2469.thumb.jpeg.8d84c57c77ae325dcbadb17c6c1dfa7b.jpeg

A Tesli jeszcze gorzej ;) 

 

P.s. przepraszam, że nie o Volvo ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matros1 napisał(a):

Dodałbym do tego pitolenie pod publikę dla kliknięć. Bo marudzenie na elektryki się klika. 

 

Trasa Tesla Model 3 z małą baterią i na start 90% naładowania i dojazd z około 20% baterii (z uwzględnieniem aktualnej pogody i dostępności ładowarek na trasie):

Screenshot2023-11-27at09_34_17.thumb.png.3e9949aef0cfbc3db08a17b85da8a6fa.png

 

Tutaj ta sama trasa wg Google:

Screenshot2023-11-27at09_34_28.thumb.png.a18ef558e096155486f633580ba96dc8.png

 

Godzina różnicy, przy założeniu że oba samochody trzymają się max limitu prędkości. Realnie różnica będzie nieco mniejsza bo spalinówką na tej trasie i tak przynajmniej raz na siku, hot doga się większość z nas zatrzyma. Jak dla mnie nie ma dramatu. Tym bardziej że takich tras większość z nas nie robi codziennie.  A Ci co robią nie kupują elektryka tylko diesla. 

 

 

 

 

 

Ciekaw jestem jak wyglada sytuacja gdy na dachu sa 2 rowery i pudlo, a samochod wypelniony sprzetem kempingowym... Wiadomo ze nie czesto sie tak jezdzi, ale chyba to jest fajne ze tak mozna dosc spokojnie pojechac Outbackiem.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...