Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2018


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień ciekawy sporo niespodzianek największą Citroen i Mads choć Breen też miał dobre tempo.Zwiedli trochę Lappi i Evans no i Hyundai oprócz Paddona.Na jutro wszystko otwarte jeszcze pytanie tylko czy Mads podejmie walkę i podjęcia tempo.

Myślę że to też dobre z punktu widzenia Citroena bo myślę że oni też trochę pogubieni w tym wszystkim po zwolnieniu Krisa i mocny wynik i potrzebny żeby postawić team ma nogi.

Tanak dal do zroumienia wszystkim na pierwszym ss dnia że ten rajd jest jego :) Myślę że to by było na tyle walki o P1

 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi napisał:

Wiedziałem, że Tanak odjedzie dziś Ostbergowi, ale stawiałem, że JML pojedzie za nim. Czekam jeszcze na walkę.

A pretendenci do tytułu gdzie? Pary starczyło na pół roku?

Pozycja na drodze.W tym roku ekstremalnie sucho więc efekt czyszczenia jednak tak się odczuc ale nie ma co ukrywac poza Paddonem Hyundai znów wywieziony na tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak jest niesamowity, Latvala w identycznym aucie na swoim terenie nie ma podejścia, a gdzie jak nie tu.... cóż to Tanak jest liderem Toyoty i tyle.

Tempo cytryn imponujące, ja ich sezon spisałem na straty i jak widać pomyliłem się.

 

Szkoda Pieniążka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiZ Ogierem sprawa jest prosta tak jak przypuszczałem wcześniej Msport przekombinowal że zmianami na ten rajd.Zalozyli nowe aero którego Ogier dobrze nie przetestowal.Do tego są nowe amortyzatory Sachs co sprawiło że pozmienial się balans auta.To nie jest do końca to czego chcesz przed Finlandią.Na pytanie o aero czy wolał stare nie powiedział nic.Na strefie nawet z nim nie rozmawiali bo widać jakiego ma wk.....

Wygląda jak by zmiany były na nim wymuszone i nie do końca się z nimi zgadzał.

 

 

 

 

 

Zrobiło się ciekawie jutro zapewne JML wykona atak na P2 więc Mada będzie musiał się trochę napracować.Tak czy siak Toyota i tak ma mega rajd.

Będą też bankowo team ordes w stosunku do Sunninena. Szkoda mi też bardzo Paddona i  rozumiem że musiał szanować wynik no ale tak już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale JML dojechał Madsa.Zapowiada się kolejna pełna emocji końcówka rajdu.

JML idzie po kolejny wynik marzeń dla Toyoty.Jezeli Mads jest mądry powinien pojechać z głową bo nawet P3 to i tak mega wynik dla niego i zespołu a próba utrzymania tempa JML na swoim terenie nie zakończyć się w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 sek. To chyba za wiele i jak nie będzie jakiegoś błędu to podium mamy ustalone.

Ciekawi mnie tylko, czy Tanak pojedzie o 5 punktów. Szybkość ma większą od pozostałych, ale cy zaryzykuje? Chciałbym, Ogier w tym był mistrzem.

Coś tam liderzy mistrzostw przebąkują, że przydałyby się bonusowe punkty. Tylko czy znajdą poziom, po takim weekendzie?

Bo JML i Ostberg pójdą "wszystko" i nie dla ekstra punktów, tylko dla pozycji, tego możemy być pewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak cały ranek ewidentnie oszczędzał opony więc pewnie zgarnie PS zważywszy o ile lepsze tempo miał przez cały rajd. Mnie imponuje Rovanpera, co za tempo, cały rajd bliżej Mikkelsena niż innych R5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ma dalej szanse ale i Nevuille i Ogier musieli by mieć bardzo słabe rajdy juz do końca a on by je wszystkie wygrać musiał.

Przyznam szczerze ze Mads mi zaimponował na tym PS dzisiaj.To chyba był jego najlepszy odcinek w WRC w całej karierze tak sie przed Latvala obronić na jego terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pakietem aero, to Ogier w końcu dostał długo oczekiwanie wsparcie fabrycznego Forda, bo zdaje się to ich dzieło :)

Ale patrząc na kłopoty Neuvilla, to Seb i tak dużo osiągnął w tym rajdzie.

 

Ech, Finlandia jednak nigdy nie zawodzi, piękne emocje.

Ostberg szokująco dobry, imponował też luzem i pewnością siebie, świetnie że utrzymał drugie miejsce w tak dobrym stylu.

JML ewidentnie spięty na początku. Za to w niedziele już było miło posłuchać, że idzie wszystko i będzie szedł wszystko. Takiego JML fajnie się ogląda.

Lappi też jakiś taki od początku spięty i niezadowolony.

Chyba ci Finowie mają na tym rajdzie niewyobrażalną presję, a Tanak wziął ich i po prostu zniszczył na ich terenie i to mimo gorszej pozycji startowej.

On na tym rajdzie grał w zupełne innej lidze niż reszta.

 

P.S. Te skoki na mecie Power Stage to jakiś kosmos, a to co robią zawieszenia w tych autach jest po prostu niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak od paru rajdów nabrał ogromnej pewności siebie.Mysle on jest w tej chwili gotowy na walkę o tytuł.Ma dobre auto zespół ktory za nim stoi i prędkość.Mysle ze bedzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak dla mnie potwierdził tym rajdem, że jest liderem Toyoty. Szkoda, że zdarzają im się jeszcze problemy z awaryjnością, ale nie wykluczałbym jeszcze Otta z walki o tytuł. 

 

Ford klasycznie majstrował klasyfikacja przy użyciu Team Orders, ale dopóki jest taka możliwość to Malcolm będzie ustawiał klocki tak jak mu pasują. 

 

Cieszę się, że Ostberg pokazał prędkość. I swoją i C3 WRC. Poza aspektem sportowym to naprawdę jest sympatyczny gość i fajnie, że wraca do czołówki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Finlandii już nie ma wątpliwości, że Tanak jest w Toyocie liderem.

Szkoda dwóch poprzednich głupio nieukończonych rajdów, w sumie bez jego większej winy. No ale jeszcze 150pkt można wyjąć więc wszystko jest możliwe.

 

Co się stało z Mikkelsenem? W VW jeździł naprawdę fajnie, wsiadł w Cytrynę i od razu 2 miejsce w Niemczech, a w tym roku słabo.

Sordo pauzował 3 rajdy a ma nadal więcej punków od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...