Skocz do zawartości

Legacy Outback 2001 H6 sedan USA


ziom

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Postanowiłem wrzucić kilka zdjęć i mały opis bo auto chyba ciekawe z uwagi na połączenie sedana z silnikiem 3.0 i to w budzie 1998 - 2003 czyli trzecia generacja Legacy i druga Outback.

Wyprodukowany w 2001 roku na rynek USA stąd inne listwy na drzwiach i inne zderzaki. Inność widać też w tylnych i przednich lampach oraz wewnątrz gdy patrzy się na licznik i klimatronic.

Licznik pokazuje mile a klimatyzacja fahrenheity , więc jak to na amerykańców przystało ...... wszystko mają inne.

Dobrze , że kierownice zostawili po dobrej stronie !

Malowanie typowe dla amerykańców co w mojej opinii jest najbardziej paskudną stroną tego samochodu.

Automatyczna skrzynia biegów ( VDC ) , silnik 3.0 EZ30D , moc 220 KM wg amerykańców i książki użytkownika , którą dostał nabywca w salonie i ja przy zakupie od ostatniego właściciela.

Auto kupiłem przez napisanie SMS'a do sprzedającego z propozycją wysoko procentowego rabatu od ceny wyjściowej a , że się zgodził i miałem blisko to go kupiłem.

Niska cena była tak naprawdę jedynym powodem zakupu tego samochodu.

Tak prezentował się w dniu zakupu a może kilka dni później , już nie pamiętam dokładnie , ale był to początek stycznia 2017

 

DSC_0962.thumb.JPG.ac6c19223c086ccd4753b9b6ce876d08.JPGDSC_0960.thumb.JPG.2da930100c10cd4df5aa5cf09a55c95e.JPGDSC_0958.thumb.JPG.3288aec7f1a920911074f0a14a918fb5.JPGDSC_0956.thumb.JPG.49f4684ae2140ba3129f3d5240b0670f.JPGDSC_0955.thumb.JPG.9f2c630e61db8f041f8ee849297b9219.JPGDSC_0982.thumb.JPG.2c5df2b85284971074648fbe714e0033.JPGDSC_0983.thumb.JPG.2a8ae297364c16837177991f7b6c78ad.JPGDSC_0984.thumb.JPG.d61cb98e71104dbbcb23d3db484d1c6f.JPGDSC_0986.thumb.JPG.7c7e0c6cfbbcde42d19f41a8a1c5e9b9.JPGDSC_0992.thumb.JPG.9d3bcfd7e4f27d3c5be6dc448c0a6b26.JPG

 

Już w chwili zakupu wyszło , że do zrobienia jest lewe przednie łożysko w kole , uszczelka pod deklem pokrywy zaworów od strony kierowcy i pojękiwała pompa wspomagania kierownicy.

Sprzedający licząc pieniądze opowiadał historię samochodu o tym , że kupił od pani tenisistki w USA gdzie on pracował pół swojego życia, że jeździł nim jako drugi właściciel i kupił jako dwuletnie, że później wrócił do polski i zabrał go ze sobą jako mienie przesiedleńcze itd itp.

Nie mam powodu by mu nie wierzyć , ale dla mnie najważniejszym faktem była niska cena zakupu i fajny stan samochodu.

Na pierwszy ogień poszło lewe łożysko koła przedniego i po tym zabiegu można już było normalnie jeździć.

I tak mijały nam dni , tygodnie , miesiące aż stwierdziłem , że chyba pora na założenie instalacji LPG

Ceny za instalację LPG w silniku sześciocylindrowym zaczynały się od 4500 aż tu pojawiła się oferta za 3100 PLN z takimi samymi elementami instalacji jak w tych za 4500 PLN.

Zadzwoniłem , umówiłem termin na pierwszy wolny czyli około 40 dni oczekiwania.

Dotarłem na miejsce , zostawiłem auto i dostałem samochód zastępczy by mieć czym wrócić po dwóch dniach i odebrać auto.

 

DSC_0254.thumb.JPG.cca9400e117b3a642e4e2105096dc902.JPG

DSC_0255.thumb.JPG.60f7540d02156662ae3df5f207f623a9.JPG

 

 

Do tego czasu było cukierkowo , normalnie i bezawaryjnie , było .... bo w drodze powrotnej zaczęły się kłopoty ze skrzynią biegów.

Skończyło się to wymianą całej skrzyni na inną używaną i kosztowało mnie to 2350 PLN oraz miesiąc czekania na samochód

Na obecną chwilę skrzynia pracuje bardzo dobrze tzn. nie szarpie , nie świruje i nie daje niepokojących oznak.

 

Skoro wszystko wróciło do normy to pomyślałem , że zostawię go sobie na dłużej i zrobię go lekko na wzór Legacy RS30

 

59e33d3831ab2_b4rs30.jpg.69a605833d002cd8eb4efa22180e1cca.jpg

 

Lampy poliftowe już kupiłem i zderzak też udało się zakupić

 

DSC_0309.thumb.JPG.dabc148b1f5ede5661e3f2c586ad5462.JPG

DSC_0310.thumb.JPG.08e6256063ef2e9fc69696a19e66cb0d.JPG

 

Teraz pora na maskę poliftową z wlotem i umówioną już wizytę u lakiernika , który ma poprawić to i owo a przy okazji pomalować listwy i zderzaki w kolor nadwozia.

Mam nadzieje, że uda się do tego czasu kupić maskę z wlotem to i te elementy pójdą w kolor.

 

Kilka dni temu nareszcie zrobiłem porządek z zegarami i panelem klimatyzacji. Teraz mam wyświetlane km/h i Celsjusze co mnie bardzo cieszy.

Przy okazji wymieniłem fabryczne radio McIntosh 2 din na inne radio 1 din i doinstalowałem też kieszeń pod radiem żeby nie świeciła pustka.

Wymianę radia wymusił przycinający się laser , który raz działał od strzału by później przycinać się przez godzinę , dwie lub więcej.

 

Chwilowo to tyle z usprawnień i lekkich modyfikacji.

 

Pozdrawiam !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez ziom
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Legac. :)

Teraz już wiem po co ta kieszeń.  Ja niestety swojej dalej nie znalazłem. 

Z lampami uważaj, nie pamietam już... ale dowiedz się czy błotniki spasują. Co do maski z dziurą.  :D

Miałem kiedyś kontakt do człowieka który taką miał i pasowała do polift świateł.  Pisz pw. ja poszukam kontaktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2017 o 12:46, BiP napisał:

Gratulacje!

Pamiętam ogłoszenie jakiś rok temu:D

 

uważaj na blacharkę bo nietuzinkowy jest. Niby wszystko podobne, a z europejskiego pasują tylko szyby.

 

Faktycznie z blachą może być kiepsko dlatego postaram się dbać.

 

W dniu 15.10.2017 o 14:10, SubBlackbird napisał:

Jak silnik sprawuje się na LPG bo zapewne niedługo dostaniesz do wiwatu od forumowiczów :)? Tylko kwestia czasu kiedy to nastąpi ............

 

Zrobiłem niecałe 2000 km na gazie i nie ma żadnych złych objawów.

W najbliższym czasie będę sprawdzał / regulował luz zaworowy a to podstawa przy LPG , więc też nie przewiduje problemów z powodów LPG.

Czas pokaże czy LPG to była dobra decyzja.

 

W dniu 15.10.2017 o 15:48, Maniek95 napisał:

Moim zdaniem zmiana zderzaka to nie jest zbyt dobry pomysł, wersja outback ma poszerzone zderzaki i listwy, zwykły zderzak nie będzie pasował maska z wlotem też bez sensu.

 

Z pierwszych oględzin wygląda na to , że zderzaki maja takie same wymiary a dodatkowo na forum US widziałem podobną wymianę zderzaka US na EU i wszystko ładnie spasowało. Maska w wlotem to wręcz obowiązek.

Auto wróci od lakiernika to ocenisz / ocenimy efekty :)

 

W dniu 15.10.2017 o 17:01, Amnes napisał:

Zazdroszczę amerykańskiego rozmiaru cupholderów. Buda wygląda na zadbaną. Jaki ma przebieg?

 

Do szczęścia brakuje mi cupholdera obok panelu klimy.

Buda faktycznie zadbana chociaż jest mnóstwo otarć plastików po poprzednim właścicielu.

Licznik wskazuje 134000 mil = 215500 km. Obecnie mam już licznik EU z przebiegiem 272000 i muszę sobie zrobić korektę przebiegu.

Nie wnikam czy jest to faktyczny przebieg bo samochód był tak tani , że "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" :biglol:

 

W dniu 15.10.2017 o 20:16, BelegUS napisał:

Legacy SUS! <3Jeden z moich ulubionych wynalazków Subaru, marzę o takim kiedyś! :)

 

To fakt , że jest .... inny.

Jednak kombi jest bardziej praktyczny i w mojej ocenie jest ładniejszy.

 

20 godzin temu, thomson0073 napisał:

Bardzo ładny Legac. :)

Teraz już wiem po co ta kieszeń.  Ja niestety swojej dalej nie znalazłem. 

Z lampami uważaj, nie pamietam już... ale dowiedz się czy błotniki spasują. Co do maski z dziurą.  :D

Miałem kiedyś kontakt do człowieka który taką miał i pasowała do polift świateł.  Pisz pw. ja poszukam kontaktu. 

 

Wielkie dzięki , że chciało Ci się jej szukać a ja kupiłem kieszeń na aledrogo i nareszcie wsadziłem moje ulubione radio.

Z lampami może być problem w okularze pasa przedniego , który chyba trzeba lekko zmodyfikować.

Wygląda na to , że zmieszczą się lampy poliftowe w tym błotniku . Podejmę próbę montażu to się dowiem i dam znać.

Już pisze PW w sprawie maski :)

 

A poniżej kilka świeżych fotek z ostatnich prac przy aucie.

 

DSC_0261.thumb.JPG.b7e92b9730b3baf0e5f03a61282be2ad.JPGDSC_0258.thumb.JPG.168470eabac98d215f466ee84c63c713.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ziom napisał:

6.000 PLN

Cooooo????

Ty mówisz serio? Kupiłeś H6 sedana za 6k pln? :o

To naprawdę dobra cena, o ile stan nie jest agonalny. Ale skoro piszesz, że nie ma źle, to tym bardziej gratki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, thomson0073 napisał:

Cooooo????

Ty mówisz serio? Kupiłeś H6 sedana za 6k pln? :o

To naprawdę dobra cena, o ile stan nie jest agonalny. Ale skoro piszesz, że nie ma źle, to tym bardziej gratki!

 

6.000 PLN i miałem po niego jakieś 25 km do przejechania :D

Agonalny to nie chociaż po pewnym czasie padła skrzynia , więc to może będzie dla kogoś wyznacznikiem złego stanu.

Nie tyle cała skrzynia a łożysko wewnątrz , ale mechanik od automatycznych skrzyń biegów zasugerował zakup używanej całej , nierozbieranej skrzyni z jak najdłuższą gwarancją.

 

A tak wygląda na kołach 225/55/17

 

DSC_0237.thumb.JPG.4cd3d0e2a939184eddf61411f9bcd76a.JPG

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amnes napisał:

Fajne kółka. Wiesz jaka szerokość i ET? Pytam, bo już kupiłem opony 225/45/18 do swojego i cały cza zastanawiam się i szukam na co by je założyć.

 

Postaram się jakoś to sprawdzić bo teraz nie mam zielonego pojęcia.

Moje felgi to rozmiar 17 a Ty piszesz o rozmiarze 18.

Raczej nie będą Ci pasowały i chyba nie było takich jak moje w rozmiarze 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziom napisał:

Moje felgi to rozmiar 17 a Ty piszesz o rozmiarze 18.

Raczej nie będą Ci pasowały i chyba nie było takich jak moje w rozmiarze 18.

 

To że średnica inna to wiem, ale ET i szerokość niezależnie czy 16", 17" czy 18" dają się porównać. To przy okazji, jak będziesz pamiętał, bo szkoda roboty specjalnie sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

Mam cupholder w kolorze drewna, jak umiesz rzeźbić to Ci wyślę :D

 

Kusząca propozycja , ale sama rzeźba otworu nie wystarczy bo na tylnej części muszą być otwory do mocowania na śrubę.

Taka rzeźba może się skończyć gorącą kawą na moich albo pasażera nogach , więc ....

Ale dzięki za odzew ;)

 

2 minuty temu, Amnes napisał:

 

To że średnica inna to wiem, ale ET i szerokość niezależnie czy 16", 17" czy 18" dają się porównać. To przy okazji, jak będziesz pamiętał, bo szkoda roboty specjalnie sprawdzać.

 

 

Właśnie sobie przypomniałem , że mam taką samą felgę jako zapas , więc bez problemu to sprawdzę. Może nawet jutro.

Edytowane przez ziom
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wnętrzach Bajek też nie było cup-holdera.

A maski z wlotami są dwie na Allegro.

 

Cytuj

 

Ja bym zostawił zderzak OBK z tymi wielkimi halogenami. I jeszcze bym go obniżył. Ale ja skrzywiony jestem. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 20:58, Amnes napisał:

 

To że średnica inna to wiem, ale ET i szerokość niezależnie czy 16", 17" czy 18" dają się porównać. To przy okazji, jak będziesz pamiętał, bo szkoda roboty specjalnie sprawdzać.

 

 

Na feldze nie znalazłem napisu z ET , ale tam gdzie był rozmiar było napisane 17 x 7 i poniżej duży X 48

To 48 to może być właśnie ET , ale nie jestem pewny na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ziom napisał:

Na feldze nie znalazłem napisu z ET , ale tam gdzie był rozmiar było napisane 17 x 7 i poniżej duży X 48

To 48 to może być właśnie ET , ale nie jestem pewny na 100 %

 

Dzieki za info. Nie widzę innej opcji to 48 to musi byc ET. Teraz ze spokojem głowy mogę się wreszcie szarpnąć na coś ciekawego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziom napisał:

Na feldze nie znalazłem napisu z ET , ale tam gdzie był rozmiar było napisane 17 x 7 i poniżej duży X 48

To 48 to może być właśnie ET , ale nie jestem pewny na 100 %

Dobre kompendium subarowych felg:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f72/subaru-oem-wheels-fit-forester-19106/

https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=2239019

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe auto, bo to przykład praktycznie niewystępującego gatunku uterenowionego sedana :)  Widziałem tego (albo podobnego?) na OLX jakiś czas temu i bardzo mnie zafrapował, ale nie znalazłem argumentów za sedanem względem kombi.. Tak z ciekawości - ile litrów ma bagażnik?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Yanas napisał:

Bardzo ciekawe auto, bo to przykład praktycznie niewystępującego gatunku uterenowionego sedana :)  Widziałem tego (albo podobnego?) na OLX jakiś czas temu i bardzo mnie zafrapował, ale nie znalazłem argumentów za sedanem względem kombi.. Tak z ciekawości - ile litrów ma bagażnik?

 

Pozdrawiam

 

Do mnie też bardziej przemawia kombi i to w dodatku polifotwa czwarta generacja Legacy lub Outback.

Jednak kupiłem tego orzeszka i poświecę mu trochę czasu chyba , że ktoś będzie chciał się zamienić na w/w auto :P

Sprawdziłem w książce i nigdzie nie odszukałem informacji o pojemności bagażnika w tym modelu , ale przy okazji znalazłem w klapie bagażnika rączkę , którą można otworzyć bagażnik od środka.

Nawet jest rysunek z postacią uciekająca z wnętrza bagażnik i chyba ta tabliczka jest fluorescencyjna tak aby widzieć ją wewnątrz w ciemnościach :biglol: ... taka sytuacja i realia amerykańskie !

Jutro zrobię zdjęcia i wrzucę.

 

Edytowane przez ziom
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2017 o 09:16, DETT napisał:

W wnętrzach Bajek też nie było cup-holdera.

A maski z wlotami są dwie na Allegro.

 

 

Ja bym zostawił zderzak OBK z tymi wielkimi halogenami. I jeszcze bym go obniżył. Ale ja skrzywiony jestem. ;)

 

Widziałem te maski i nie ukrywam , że ta niebieska , przypalona bardziej mi pasuje.

Biała jest chyba " złamana " w połowie swej długości.

Obniżać go  ... raczej nie ;)

Zderzak obecny jest okrutnie paskudny tak samo jak jego kolor , więc on jako pierwszy idzie do wymiany ! :)

 

A poniżej obiecane fotki ciekawych akcesoriów samochodowych rodem z ameryki

 

DSC_0357.thumb.JPG.f575544d91579784394085cfcf725c15.JPGDSC_0358.thumb.JPG.27d0b8ef5fea3dcc983590e89889e81c.JPG

 

Może ktoś posiada taką małą zaślepkę przy lewarku zmiany biegów ?

 

DSC_0361.thumb.JPG.aae1dd883027e31305615c652c509cc2.JPG

 

 

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...