Skocz do zawartości

System start/stop


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie SS strasznie wkurza. Co prawda 9 na 10 razy jak wsiadam i odpalam, to pamiętam, żeby go wyłączyć, ale ten jeden raz na 10 mnie denerwuje i dlatego szukam rozwiązania. Było jeszcze dwa tygodnie temu na aliexpressie bardzo fajne rozwiązanie plug&play bez cięcia kabli, za jakieś 500 złotych, ale teraz już niedostępne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, radix99 napisał:

Co prawda 9 na 10 razy jak wsiadam i odpalam, to pamiętam, żeby go wyłączyć, ale ten jeden raz na 10 mnie denerwuje

Jak napisał @aflinta, SS kontroluje się pedałem hamulca i jest to bardzo łatwe do wyczucia. Przyciskiem nie wyłączałem nigdy, natomiast „załączam” gdy wiem, że czeka mnie dłuższy postój na światłach.

Chcesz kombinować, to kombinuj, ale 500 zł za taką pierdołę to bym w życiu nie dał ;) 

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Jak napisał @aflinta, SS kontroluje się pedałem hamulca i jest to bardzo łatwe do wyczucia. Przyciskiem nie wyłączałem nigdy, natomiast „załączam” gdy wiem, że czeka mnie dłuższy postój na światłach.

Chcesz kombinować, to kombinuj, ale 500 zł za taką pierdołę to bym w życiu nie dał ;) 

Pełna racja, mamy kontrolę nad SS i idzie nad tym zapanować. Co prawda czasami (szczególnie latem) potrafi się w(y)łączyć na 5 sek przed zmianą świateł, ale nie mogę powiedzieć by mnie to wnerwiało...tak jak w służbowym focusie, gdzie każdy stop to SS ! To dopiero jest irytujące delikatnie mówiąc :th_dash: Dzisiaj nawet się bawiłem SS, na tych światłach to załączę na tych może nie ;) 

IMHO 5 stówek można wydać na inne pierdoły do samochodu, np. spryskiwacz kamerki, dobre dywaniki...albo na obejście SS jak kto woli.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą czynnością jaką zrobiłem to było wyłączenie SS (już w poprzedniej wersji xv mnie to denerwowało) zwłaszcza że jest to dość proste i nic nie kosztuje.

Wystarczy zrobić jeden mostek w przycisku i mamy efekt jakbyśmy podczas zapalania samochodu już naciskali przycisk start/stop. Proste i skuteczne.

Tutaj mamy filmik jak to zrobić, tylko że gość zakłada jeszcze wyłącznik (zamiast wyłącznika wystarczy dać mostek między nóżkami mikrostyku)

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcorowa, ale jeszcze prostsza metoda:
 

Jest jeszcze prostsza metoda (jak ktoś się upiera i chce wyłączyć SS). Wystarczy między przycisk fizyczny, ten czarny a mikroswitch podłożyć jakiś dystans, np. papierek by switch był cały czas wciśnięty. Za każdym razem gdy odpalisz silnik będzie wyłączał SS.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał:


Jest jeszcze prostsza metoda (jak ktoś się upiera i chce wyłączyć SS). Wystarczy między przycisk fizyczny, ten czarny a mikroswitch podłożyć jakiś dystans, np. papierek by switch był cały czas wciśnięty. Za każdym razem gdy odpalisz silnik będzie wyłączał SS. emoji106.pngemoji3.png



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I tak zrobię :dance:Dzięki za zaoszczędzoną kasę i działania :yahoo:Jeśli się wybierasz na Plejady 2020, to daj znać, przywiozę w podzięce flaszkę :D

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię :dance:Dzięki za zaoszczędzoną kasę i działania :yahoo:Jeśli się wybierasz na Plejady 2020, to daj znać, przywiozę w podzięce flaszkę 
 
 

Sprawdzałem to trzymając wciśnięty przycisk (cały czas) przed odpaleniem auta, odpalałem zapłon, później wyłączyłem i odpaliłem znowu i tak parę razy (przycisk cały czas był przeze mnie wciśnięty ) Działa , więc patent z papierkiem musi działać też



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Start/Stop pięknie NIE DZIAŁA po modyfikacji podpowiedzianej przez @Snuff , dzięki jeszcze raz :bowdown: Tymczasem w modelu 2021 na rynku amerykańskim wprowadzono małą elektroniczną zmianę, polegającą na tym, że wciśnięcie i trzymanie wciśniętego przycisku nie powoduje nic, bo system MUSI widzieć wciśnięcie i puszczenie go. Było za prosto, co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start/Stop pięknie NIE DZIAŁA po modyfikacji podpowiedzianej przez @Snuff , dzięki jeszcze raz :bowdown: Tymczasem w modelu 2021 na rynku amerykańskim wprowadzono małą elektroniczną zmianę, polegającą na tym, że wciśnięcie i trzymanie wciśniętego przycisku nie powoduje nic, bo system MUSI widzieć wciśnięcie i puszczenie go. Było za prosto, co?
 

Cieszmy się więc naszym dobrym, ”18 rocznikiem XV
...lepsze wrogiem dobrego
Cieszę się, że papierek działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie odkurzyć lekko temat (chyba lepiej tutaj niż w "Melduję, że...")

 

Zdaje się że dzisiaj mija 6 tygodni od momentu zakupu przeze mnie pierwszego Subaru - korzystając z tej okazji chciałem się podzielić szacunkowymi wyliczeniami oszczędności systemu Start & Stop (wiem że każdy hejtuje ale postanowiłem dać szansę i sam zbadać temat):

6 tygodni - 1500 km przejechane (powiedzmy ze 50% trasa i 50% jazda po mieście a więc 750km w trybie S&S - niewiele ale praca zdalna ograniczyła jazdę po mieście o ok. 100km tygodniowo~400km miesięcznie ~600km od momentu zakupu)

Oszczędzone zostało do tej pory 0.5l paliwa, zakładając że docelowa, średnia cena to 5zł daje to oszczędność 2,5zł / 6 tyg ~ 1.60zł miesięcznie (czyli 500km jazdy po mieście, bez pracy zdalnej +400km daje oszczędność powiedzmy ~3zł miesięcznie) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS służył tylko i wyłącznie producentom do zmniejszenia emisji w cyklu pomiarowym. Realnego wpływu w normalnej eksploatacji na konsumpcję paliwa nie ma, a nawet przyczynia się do większego drenowania kieszeni - dodatkowy układ, droższy akumulator, droższy rozrusznik. Oszczędności paliwa są pomijalne. 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jakubeczko napisał:

Czytałem o tym, ale musialem sie przekonac jakie sa dokladne dane. Liczylem ze te kilkanascie zlotych miesiecznie przynajmniej uda sie urwac przy moich przebiegach. 

Regularne używanie SS raczej ma odwrotny skutek dla portfela. SS wyłącza silnik nawet w chłodne dni przy temp oleju rzędu 30 stopni więc do cierpiących długofalowo elementów dodałbym też silnik:) Nie używam od początku i mój akumulator chyba tylko dzięki temu jeszcze żyje, fabryczny Panasonic. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym, ale musialem sie przekonac jakie sa dokladne dane. Liczylem ze te kilkanascie zlotych miesiecznie przynajmniej uda sie urwac przy moich przebiegach. 

Popatrz na to inaczej: 3 m-ce i jedno piwo free w skali roku uzbierasz 4 piwka i popijając sobie te piwka pomyślisz... jaki to jesteś EKO od razu lepsze samopoczucie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał:


Popatrz na to inaczej: 3 m-ce i jedno piwo free emoji2.png w skali roku uzbierasz 4 piwka i popijając sobie te piwka pomyślisz... jaki to jesteś EKO emoji106.png od razu lepsze samopoczucie emoji2.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak virus odpuści i zacznę normalnie jezdzić do pracy to nawet piwko miesięcznie by wyszlo :P niemniej jednak test zakończony, jak kiedyś ktoś będzie się zastanawiał podobnie jak ja to może natrafi na moje wyliczenia i da sobie spokój od razu .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

aliexpress przysłało mi reklamę gadżetów do Forestera a tam taki dzyngs do obejścia naszego ulubionego systemu. ;)

Dla Subaru Forester SJ 2014 2018 auto Stop Start układ silnika Off sterowanie urządzeniem wtyczka czujnika Smart Stop anuluj|Car Switches & Relays| - AliExpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliexpress przysłało mi reklamę gadżetów do Forestera a tam taki dzyngs do obejścia naszego ulubionego systemu. 
Dla Subaru Forester SJ 2014 2018 auto Stop Start układ silnika Off sterowanie urządzeniem wtyczka czujnika Smart Stop anuluj|Car Switches & Relays| - AliExpress

Wydaje mi się, że mój sposób z papierkiem tez zadziała w Forku, tak jak działa w XV’18. Mogę podać numer konta, w stówce się zamkniesz i nie będziesz czekał dwa tygodnie na dostawę haha
…jak nie zadziała zwracam kasę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeśli myślisz o zablokowaniu przycisku za pomocą papierka/zapałki, to pomyliłeś forum. To nie jest "techniczne" rozwiązanie :book:
 

Cały czas mnie boli serce, że zaproponowałem ten patent na tym „technicznym” forum Następnym razem po dwakroć się zastanowię…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...