Skocz do zawartości

System start/stop


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest jak się nie czyta wątku. Tymczasem na stronie piątek tegoź @Snuff dokładnie wyjaśnił co zrobić, by SS się wyłączył na stałe. Inna rzecz, że w najnowszych rocznikach (chyba od 2021, albo 2022) Subaru już "widzi" takie modyfikacje i trzeba kombinować inaczej.

 

 

Edytowane przez radix99
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snuff napisał(a):

Tymczasowo to możesz palcem  przytrzymać wciśnięty przycisk i odpalać :wrrum: silnik, wystarczy do prób.

 

Ja sobie wyrobiłem prawidłowy odruch uruchamiania silnika, jak pies Pawłowa, i nie potrzebuję żadnych papierków :biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem dodać, że system Start/Stop jest dla mnie wyznacznikiem naładowania akumulatora, gdy po dłuższym postoju nie jestem pewien to przestaję wyłączać S/S - gdy znów zadziała = akumulator już się doładował.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Generalnie wyłączanie działa bez problemowo. Jednak działa "zawsze", tzn. małe chińskie urządzenie nie zapamiętuje stanu w jakim znajdował się wcześniej przycisk tylko za każdym włączeniem auta deaktywuje system start/stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojdur napisał(a):

Mały update. Generalnie wyłączanie działa bez problemowo. Jednak działa "zawsze", tzn. małe chińskie urządzenie nie zapamiętuje stanu w jakim znajdował się wcześniej przycisk tylko za każdym włączeniem auta deaktywuje system start/stop. 

A da się SS przyciskiem aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał(a):

A da się SS przyciskiem aktywować?

Da się, z tym że po ponownym uruchomieniu silnika start-stop automatycznie wyłącza się. 
Gostek z Ali napisał że mają wersję gdzie trzeba dodatkowo podpiąć to małe urządzenie pod bezpiecznik ACC, zapewniał że wtedy będzie wszystko ok ;-). Pytanie, czy ACC to bezbiecznik od ACCESSORIES czyli pozycji w w "kluczyku" czy Adaptive Cruise Control? Pozycja numer 9 w desce bezpieczników w kabinie? Czy ktoś może wie? 

"

The product is not broken. Because these products are supposed to be powered from the ACC Since many people do not like to plug into the ACC So we have integrated the power supply system into other wires For some cars the power supply is not sufficientIt may be that your car is under-powered just at the buttons If you separate the power supply cable Plugged into the ACC it will work
"

acc.webp

Edytowane przez wojdur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojdur napisał(a):

Because these products are supposed to be powered from the ACC

ACC czyli akcesoria ze stacyjki. 

2 godziny temu, wojdur napisał(a):

So we have integrated the power supply system into other wires For some cars the power supply is not sufficientIt

Bo poskąpili na układ z nieulotną pamięcią. No ale w sumie to bez znaczenia, w końcu jakbyś chciał jeździć z włączonym SS to byś tego ustrojstwa nie montował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aflinta napisał(a):

ACC czyli akcesoria ze stacyjki. 

Bo poskąpili na układ z nieulotną pamięcią. No ale w sumie to bez znaczenia, w końcu jakbyś chciał jeździć z włączonym SS to byś tego ustrojstwa nie montował :)

Generalnie to myślę że i tak całe to urządzenie warte jest z 5zł i tylko nieznajomość gdzie pasuje a gdzie nie jest przyczyną tego że takie wysłali. No nic, odpiszę żeby przysłali następne i sprawdzę. Dzięki za odpowiedź ;-) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojdur napisał(a):

Generalnie to myślę że i tak całe to urządzenie warte jest z 5zł i tylko nieznajomość gdzie pasuje a gdzie nie jest przyczyną tego że takie wysłali. No nic, odpiszę żeby przysłali następne i sprawdzę. Dzięki za odpowiedź ;-) 

Nie warto, bo ACC też nie ma zasilania jak nie ma kluczyków w aucie :) Prawdopodobnie chodziło im o stałe podpięcie do akumulatora (przez jakiś bezpiecznik). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aflinta napisał(a):

Nie warto, bo ACC też nie ma zasilania jak nie ma kluczyków w aucie :) Prawdopodobnie chodziło im o stałe podpięcie do akumulatora (przez jakiś bezpiecznik). 

Tak też przemyślałem i nie będę montował nowego / chciał żeby wysłali. Przyznam się, jestem cebulakiem wiec wystąpiłem o zwrot części kasy w związku  niezgodnością z opisem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...