Skocz do zawartości

System start/stop


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

aliexpress przysłało mi reklamę gadżetów do Forestera a tam taki dzyngs do obejścia naszego ulubionego systemu. 
Dla Subaru Forester SJ 2014 2018 auto Stop Start układ silnika Off sterowanie urządzeniem wtyczka czujnika Smart Stop anuluj|Car Switches & Relays| - AliExpress

Mam w XV, koszt jakieś 70 zł. Instalacja 3 min. Działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale tam jest zaznaczony rocznik 18-19 a mój jest 20. Ciekawe co jest inaczej oprócz ceny.

Kwestia tylko wtyczki do przycisku. Na 99% to samo. To musi być proste jak młotek. Generuje styk przycisku niezależnie czy włączony czy wyłączony SS. Jak wyłącze wcześniej SS to go włącza.
Moim zdaniem bezpieczniejsze niż wykałaczka która zwiera styk na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to w ogóle zadziała, bo u mnie wykałaczka czy papierek nie działa. Trzeba za każdym odpaleniem auta wciskać przycisk.

We Wrocławiu możemy sprawdzić

Zawsze można poszukać gdzie Chińczyk pisze o zgodnym roczniku.

Subaru XV Crosstrek GT 2018-2021
https://a.aliexpress.com/_v3cdd1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz klapę bezpieczników, sięgnij ręką i wypchnij cały panel przełączników od środka.

Taki układ do wyłączania SS już powstał, pamięta ostatni stan i taki ustawia chwilę po włączeniu zapłonu. Było to tutaj linkowane kilka lat temu (około 2018 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to w ogóle zadziała, bo u mnie wykałaczka czy papierek nie działa. Trzeba za każdym odpaleniem auta wciskać przycisk.

Patent z papierkiem czy tam wykałaczką działał na 100% w rocznikach 18-19, później coś tam Subaru pozmieniało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

 

Taki układ do wyłączania SS już powstał, pamięta ostatni stan i taki ustawia chwilę po włączeniu zapłonu. Było to tutaj linkowane kilka lat temu (około 2018 roku).

Może ma ktoś dostęp do jakiegoś schematu takiego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do panelu. Trzeba odkręcić wkręt na dole i delikatnie zdjąć panel z zaczepów.

Tak jak spodziewałem się, nic skomplikowanego. W przycisku jest styk chwilowo zwierający dwa wewnętrzne przewody, oraz podświetlenie (na parze zewnętrznej).

Tymczasem zwarłem styki wewnętrzne i system jest nieaktywny a na wyświetlaczu świeci się pomarańczowa lampka.

Pojeździmy i zobaczymy jak się będzie zachowywał.

Docelowo chciałbym zrobić układ elektroniczny na kontaktronie, aby dawał tylko chwilowy impuls zwierający z odpowiednim opóźnieniem po uruchomieniu silnika.

IMG_20220529_134959.jpg.e05967c4474a6edf6db81c3fffd5086f.jpgIMG_20220529_132526_BURST1.jpg.71547cdc43466171b0120d0b2336d721.jpg

IMG_20220529_135702.jpg.db579c28980104c9625898040d0e88a5.jpgIMG_20220529_140517.jpg.f1d01266fb651e5a6ce12a8946134f81.jpg

Edytowane przez wieala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak raz u mnie to zwarłem czarny z niebiesko-żółtym. Działa od 9 miesięcy i nic się nie dzieje.

Mam pomysł na układ bardziej inteligentny z zastosowaniem przerzutnika Schmitta na 4 bramkach NAND CMOS.

To by wyglądało jakoś tak:

 

Przeróbka generatora pojedyńczego impulsu.png

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wieala napisał(a):

Jak raz u mnie to zwarłem czarny z niebiesko-żółtym. Działa od 9 miesięcy i nic się nie dzieje.

Mam pomysł na układ bardziej inteligentny z zastosowaniem przerzutnika Schmitta na 4 bramkach NAND CMOS.

To by wyglądało jakoś tak:

 

Przeróbka generatora pojedyńczego impulsu.png

Ojej... kiedyś i ja byłem elektronikiem. Łza się w oku kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...