Skocz do zawartości

Forester jako samochód terenowo wyprawowy SUBARIADY i inne


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak, mówiliśmy o lifcie. Chodzi mi o Waszą opinię na temat wyższości wymiany sprężyn nad założeniem dystansów 3cm.

 

Włożysz dystans a auto i tak będzie pracowało na sprężynie takiej jak wcześniej. Jeżeli sprężyny są ok. a nie ma możliwości zakupu dedykowanych o np. zwiększonej wytrzymałości liftujace auto to jest to sensowne rozwiązanie na lift. 

 

Trzeba pamiętać, że na wyprawie auto jest obciążone często pod granicę DMC i nie jedzie po równej jak stół autostradzie a często wyrypie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Snoker dodaje szyku. :P

A poważnie to ja chętnie bym go założył ze względu na kurz. Ostatnio trochę go było. Do tego filtr cyklonowy. W dalekich planach jest Subariada do Maroko. :rolleyes:

A kiedy Maroko? Mieszkałem tam całą podstawówkę - chętnie bym odwiedzil stare śmieci :D

Jest pomysł na sylwestra w Maroko. Ale realnie to chyba dopiero 2018/19. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Snoker dodaje szyku. :P

A poważnie to ja chętnie bym go założył ze względu na kurz. Ostatnio trochę go było. Do tego filtr cyklonowy. W dalekich planach jest Subariada do Maroko. :rolleyes:

A kiedy Maroko? Mieszkałem tam całą podstawówkę - chętnie bym odwiedzil stare śmieci :D

Jest pomysł na sylwestra w Maroko. Ale realnie to chyba dopiero 2018/19. ;)

Całkiem poważnie kandyduję zatem na członka wyprawy i tłumacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Włożysz dystans a auto i tak będzie pracowało na sprężynie takiej jak wcześniej. Jeżeli sprężyny są ok. a nie ma możliwości zakupu dedykowanych o np. zwiększonej wytrzymałości liftujace auto to jest to sensowne rozwiązanie na lift.    Trzeba pamiętać, że na wyprawie auto jest obciążone często pod granicę DMC i nie jedzie po równej jak stół autostradzie a często wyrypie. 
 

Dzięki!

 

Ja mam podkladk i 3 cm zaczyna byc troche malo. Mam chrapkę na więcej ale tu juz sa problemy z geometria i przegubami:(


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia... Póki co seria mi zawsze wystarczyła (czyt. tylko raz zgiąłem płytę pod silnikiem i tylko kilkanaście razy musiałem cofać kawał drogi wąwozem ;) ), więc myślę o rozsądnym minimum :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do obowiązkowego wyposażenia należy dodać kamerę cofania i lawetę z traktorem.

 

 

Obowiązkowym wyposażeniem na wyprawie jest myślenie i zanim się gdzieś zapuścisz czy wjedziesz sprawdzenie czy po takim wyczynie będziesz miał czym wracać do domu   ;)

 

Im masz lepiej przygotowany samochód tym bardziej korci aby zaryzykować co często kończy się problemami. Największe hece były z samochodami na pierwszy rzut oka nie do zatrzymania... słabym punktem okazuje się najczęściej kierowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obowiązkowym wyposażeniem na wyprawie jest myślenie i zanim się gdzieś zapuścisz czy wjedziesz sprawdzenie czy po takim wyczynie będziesz miał czym wracać do domu  

 

A to mam taki podstawowy model i go sobie na każdym wypadzie - oczywiście w miarę posiadanych zasobów - upgrade'uję, ale nie chciałem mieszać softu z wątkiem sprzętowym ;-)


 

 

Im masz lepiej przygotowany samochód tym bardziej korci aby zaryzykować co często kończy się problemami. Największe hece były z samochodami na pierwszy rzut oka nie do zatrzymania... słabym punktem okazuje się najczęściej kierowca. 
 

To jasne, ale ciągle mówimy o turystycznym kombi podniesionym o 3cm, któremu szkoda połamać zderzaki i nałapać ryb do środka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki macie patent na szukanie fajnych dróg do offroadingu?

 

 

Szukamy Miłoszem   :)

 

Subariady jadą szlakiem, który został sprawdzony pod kątem możliwości terenowych Forków. W ubiegłym roku przejechaliśmy trasę Czeczenia-Dagestan, którą w tym roku ruszy Subariada, trzy lata temu taka sama sytuacja miała miejsce z kierunkiem Gruzja-Armenia.

 

;)

 

Można jechać z mapa w ręce i mieć nadzieję... jechaliśmy tak przez Bałkany, sporo przygód, sporo straconego czasu, sporo cofania. Z większą grupą eksploracja nie jest dobrym rozwiązaniem, taka grupa musi być odpowiednio i profesjonalnie poprowadzona. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Roadbooku BF Goodrich jest kilka tas od Gór Świętokrzyskich po Babią Górę. Średnio trudne, czyli dla Forka powinny być akurat. A wzdłuż takiej trasy często się znajduje ciekawe miejca do punktowej zabawy. Może warto założyć lokalny wątek offroadowy (tak jak śląski i mazowiecki) i wymieniać się miejscówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi lokalnie. Np po malopolsce. Mam 1 trase rajdu nieustajacego ale jak by tak człowiek chciał sie potulac po bezdrożach

 

 

 

 

Lokalnie to eksplorujemy czyli ładujemy się w miejsca, które mogą być fajne  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie na wersji 2.5 z reduktorem.

Były chyba takie wersje na Australię, ale tam reduktor miał przełożenie 1.15:1, czyli praktycznie żadne.

 

masz racje. Bez reduktora jest bez sensu.

 

 

lekki bagażnik dachowy z opcją na klamoty lub namiot dachowy wtedy bez wyrka w aucie

 

dach wytrzyma takie obciążenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu mial namiot dachowy :)90 kg bez problemu.

 

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/90945-Namiot-na-dachu-z-drabinką---czy-to-ma-sens

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by w malopolsce byla jakas wyprawa w teren to chetnie bym pomeczyl moja imprezke.. W okolicy bochni mam troche miejscowek zjezdzonych.

Ja trasy wynajduje tak ze biore liny wyciagarke i jade w las, jak sie chce to zawsze jakies wyzwanie sie znajdzie.

Obecnie zwiedzam okolice rajbrot/lososina dolna

 

Wysłane z mojego X5max_PRO przy użyciu Tapatalka

Do zestawu "must have" dolaczyl bym line kinetyczna

 

Wysłane z mojego X5max_PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciągarka?

 

Przez 6 lat terenowej zabawy ani razu nie żałowałem że nie mamy, samemu się w gruby teren lepiej nie pchać a na wyprawach w kupie siła.

 

Czy stalowe zderzaki?

 

Zbędne obciążenie.

Też tak myślałem, aż zamontowałem. Podejście do przeszkód zmienia się radykalnie. Wyciągarka nie była potrzebna, bo je wjeżdżałem tam, gdzie była, ale to jeden z późnych elementów do dodania. Wcześniej samochód musi nadawać się do ciągania brzuchem po grzbiecie koleiny i nie zostawiać kawałków plastiku po drodze. Do ratowania się w przypadku błędu można użyć narzędzi ręcznych. Wyciągarka pomaga tam, gdzie bez niej nie ma przejazdu, gdzie się zakłada, że samochód stanie.

 

Zderzaki w Pajero miałem przycięte. Stalowe w aucie po 2007 to problem homologacyjny i masa.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co wam snorkel w silniku benzynowym ?

 

Bo fajnie wygląda.  

 

A czasem może być nawet przydatny. :P;)

 

https://youtu.be/5gDb85XcwIc

 

 

Rzadko sie o tym mowi, ale snorkel ma rowniez zalete, ktora sie przydaje znacznie czesciej niz tylko do brodzenia: im wyzej silnik zasysa powietrze, tym jest czystsze. A to sie przydaje przy jezdzie w kurzu :) Jeszcze do tego koncowka rotacyjna, ktora oczyszcza z grubego piachu i pylu i od razu filtr jest czystszy :)

 

 

A poważnie to ja chętnie bym go założył ze względu na kurz. Ostatnio trochę go było. Do tego filtr cyklonowy. W dalekich planach jest Subariada do Maroko.

 

o, Przemek mnie uprzedzil :P 

Ja sie na dluzsza mete przymierzam do czegos takiego, bo kolo zapasowe byc musi a w XV w standardzie nie ma (lub tez terenowe sie nie zmiesci). Uniwersalny montaz do haka holowniczego :)

 

https://www.wilcooffroad.com/shop/hitchgate/

 

1b520d5572129a3cae9bf32551788e87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...