Skocz do zawartości

Forester jako samochód terenowo wyprawowy SUBARIADY i inne


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie psuje. Mocowanie jest powyżej linii zderzaka.

To montować!

 

W Forku wyjście na hak jest jakoś powyżej zderzaka?  :D

20160907_143103-e1473360378585.jpg

 

Poza tym szeroka płaska powierzchnia będzie działać w błocie jak "kotwica" - patrz oryginalne haki w defenderach i discovery.

 

P.S. Fajne te Methody.

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boxie trudno ją dobrze zamocować.

 

Opcją jest bagażnik wyprawowy z porządnym mocowaniem na koło. Nawet o takim myślałem, ale wygląda na to,że na najbliższe dwie wyprawy nie będzie potrzebny. Jedziemy we dwójkę,więc koło pójdzie do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

prawdziwe offroadowe auta mają kosz dachowy a nie jakis tam box. Boxy są dla bulwarówek.
 

W prawdziwej terenówce koło jest na masce. Kosze są dla grzybiarzy. Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza opcja to zapasówka w boxie dachowym  , takie ramie jest cholernie nie wygodne w użyciu codziennym tyle że fajnie wygląda 

 

Nie zgodze sie. Po pierwsze z tym systemem wcale nie jest duzo zachodu (patrz film ponizej). Po drugie kolo mozesz dac na tyl, a boksu juz nie. Jak dasz kolo na dach, to juz nie masz miejsca na boks/namiot dachowy - chyba ze mowimy o Patrolu, LC albo Landku. W XV kolo zajmie caly dach, nawet w forku bedzie na cala szerokosc wiec z boksun nici :)

 

Oczywiscie najlepszy patent ma przemekka, ale nie kazdy chce/moze sobie pozwolic/potrafi zrobic na tego typu rozwiazania :)

 

 

310A26B7-0D1C-48B5-B243-A55CFF0653CA_zps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Parę godzin w garażu, dwa piwa i gotowe. :D;)

 

Do XV faktycznie to chyba jedyna opcja, bo dach mały i w środku też szału nie ma, choć pełnowymiarowe koło do wnęki by chyba weszło.

 

W Forku, zanim zamontowałem LPG mieściło się koło o jeden rozmiar większe tj. 215x65x16 BMGoodrich AT. 

Co do bagażnika dachowego, to @ppmarian ma na Forku bagażnik z kołem zapasowym i dwoma dużymi pojemnikami (oczywiście bagażnik DIY). 

Też taki rozważałem, nawet kolega zaoferował się, że mi taki wyspawa pod wymiar, ale jak już wspomniałem chyba w tym roku pozostanę przy aktualnej opcji. 


Natomiast co do modów, to mam na ten rok kilka pomysłów. :D

 

Po pierwsze:  muszę zamontować porządne chlapacze, bo w zeszłym roku był w Rosji taki odcinek drogi, gdzie świeżo położony asfalt nie został wywalcowany i kilka szyb ucierpiało.  :huh:

Po drugie: myślę o montażu Webasto przed wyjazdem na Kaukaz. W nocy może się przydać. Jeśli macie jakieś doświadczenia, opinie ew. info, gdzie to można kupić i zamontować to chętnie skorzystam. 

Po trzecie: roleta na poprzedniej wyprawie @Dyrekcja miał i jest to rewelacyjny patent na upalne obiady albo deszczowe wieczory. :) Myślę, że im więcej rolet tym lepsza będzie integracja, więc chyba zamontuję. ;)

Po czwarte: szpera do tylnego dyfra.

Po piąte: snorkel ;) dla lansu :rolleyes:

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpera jest chyba dokręcana do głównej zębatki zamiast otwartego dyfra, tak więc problemu chyba nie będzie z przełożeniami. Gorzej z wieloklinami. :unsure:


A propos rolety. Miłoszowa robi wrażenie. :D

 

post-3997-0-26640100-1485188325_thumb.jpg

Edytowane przez przemekka
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie mamy otwartego tylko lsd. Moze da sie podmienić nie wiem nie znam sie ale jak mechanik (A?) ogarnie to zrobie tak samo :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

No własnie problem w tym, że w Forku 2.0 NA jest otwarty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...