Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda Breen jedyny w tym zespole na plus.Mimo ze lubię Chrisa i my kibicuje to na razie zaprezentowali sie mega słabo a i czasy nawet jak juz jedzie tez odstający od pierwszej trójki a obstawiałem ich jako lidera tego sezonu i tego do kogo bedzie sie trzeba równać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odszczekuję krytykę Toyoty przed sezonem. To jajko jest wściekle szybkie. Zatrudnienie JML, który wyniósł know how z VW było strzałem w dziesiątkę.
 

Pełna zgoda. Z drugiej strony popatrzcie w jakiej sytuacji by była Toyota, gdyby VW się nie wycofał...Obstawiam, że prędko byśmy nie poznali pełnego potencjału Yarisa...

 

 

 

Meeke, Evans i Lefebvre mieli wymiatać w tym roku a tu kapa na razie

Evansa nie ma się co czepiać, miał swój dzień na Monte.

 

 

A RK to w ten weekend upalał 2 kółka z Kwiatkowskim ;)

 

C4YwIxHWIAEPTO8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odszczekuję krytykę Toyoty przed sezonem. To jajko jest wściekle szybkie. Zatrudnienie JML, który wyniósł know how z VW było strzałem w dziesiątkę.
 

Pełna zgoda. Z drugiej strony popatrzcie w jakiej sytuacji by była Toyota, gdyby VW się nie wycofał...Obstawiam, że prędko byśmy nie poznali pełnego potencjału Yarisa...

 

 

 

Meeke, Evans i Lefebvre mieli wymiatać w tym roku a tu kapa na razie

Evansa nie ma się co czepiać, miał swój dzień na Monte.

 

 

 

 

To "tylko" jeden dzień na razie ;) po Meksyku już dużo więcej będziemy wiedzieć o samochodach i stawce ;) Na razie faktycznie Cytryny mega zawodzą - na nawrotach w Monte i treningach było widać genialne odejścia, chyba na razie kierowcy nie ogarniają.

 

 

A jak oceniacie nowe Aero w Szwecji? O dziwo poza jednym przypadkiem nikt niczego nie gubił, nikt nie odleciał, prędkości były mega (rekord Tanaka) a i o loty piękne (brawo dla Ostberga i przy kamerach mówił że napalał się Colin's Crest :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przepadam za Madsem, tak dla mnie był bohaterem Szwecji. Napinka na Colin's Crest mega! :thumbup:

 

"I lost the line on the corner before the crest, got on the snow and lost speed," Ostberg explained.

"I was thinking about he jump all the way through the stage so I was really upset.

Of course I wanted the record - it was the most important thing in the world! I couldn't stand up to the pressure, apparently..."

 

:D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jego forma to nie to co kiedyś.

 

:biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol: 

 

i subtelne roznice miedzy Ogierem a Makinenem da sie oceniac na forum ogladajac nagrania z testow? ;) Gwarantuje, ze Big Mak nawet dzis zloilby tylek kazdemu obecnemu tutaj na forum, kazdemu :) Troche wiecej pokory! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gwarantuje, ze Big Mak nawet dzis zloilby tylek kazdemu obecnemu tutaj na forum, kazdemu
 

 

Zdaje się że Siemanko jest tu u nas zalogowany, myślisz że też by dał rade  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę Tanaka, że stracił te kilka sek. na szykanie na power tage, ze splitów wyglądało, że będzie drugi. Zawsze to 4 pkt. Ale i tak widać jaki gigantyczny postęp zrobił.

 

Ale masakra "prawdziwych" fabryk.

Póki co w obu rundach na podium byli ci sami 3 kierowcy: JML, Ogier i Tanak.

Czyli prywatny Ford i Toyota "zbudowana w szopie" :-)

 

Sordo 2xczwarty, Breen 2xpiąty, Evans 2x szósty...

 

Hyundai przynajmniej widać, że ma tempo, tzn Neuville ma tempo.

Ale Citroen póki co klapa totalna, a że Meeke nie jest mistrzem silnej psychy, to w kolejnych rajdach łatwo mu nie będzie.

 

Jeśli w ciągu miesiąca Mikkelsen nie dostanie angażu w jakiejś fabryce, to ja już nic nie rozumiem :-)

Edytowane przez Bosman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gwarantuje, ze Big Mak nawet dzis zloilby tylek kazdemu obecnemu tutaj na forum, kazdemu
 

 

Zdaje się że Siemanko jest tu u nas zalogowany, myślisz że też by dał rade  :rolleyes:

 

 

Jestem bardzo ciekaw jak by sie spisali w maszynie, ktora jest obu dobrze znana... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gwarantuje, ze Big Mak nawet dzis zloilby tylek kazdemu obecnemu tutaj na forum, kazdemu
 

 

Zdaje się że Siemanko jest tu u nas zalogowany, myślisz że też by dał rade  :rolleyes:

 

 

Jestem bardzo ciekaw jak by sie spisali w maszynie, ktora jest obu dobrze znana... ;)

 

Tommi chyba jeszcze niedawno budował STi i upalał je po okolicznych lasach, więc nie widzę innego rozwiązania, jak zaprosić ich na Plejady  :P

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy śledziliście w ubiegłym roku Q&A Padona, ale w tym nie nadaję już na twitterze tylko robi live stream na facebooku. Powiem tylko tyle, że każdy kierowca powinien się uczyć od Haydena takiego podejścia do fanów  :thumbup: . Wczoraj siedział przez godzinę i odpowiadał na pytania, niestety załapałem się na końcówkę, ale i tak mówił dużo interesujących rzeczy. Może nie było jakiejś porażającej widowni, tak do 600 oglądających, ale mega ciekawy materiał. Super robota, na Meksyk sam przygotuję jakiś zestaw pytań.

 

Dla zainteresowanych, link:

https://www.facebook.com/haydenpaddonwrc/videos/1217130464989407/

 

Swoją drogą wyobrażacie sobie gdyby Robert wyszedł z taką inicjatywą? Wiem, trochę science fiction. Pewnie trzeba było by jakiś limit komentarzy zastosować, a i tak serwery by padły  :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na pewno, niestety. Czasami patrzę na licznik odwiedzin pod filmikami Roberta albo liczbę lajków i szału nie ma.

 

Mało tego jak rozmawiam z innymi znajomymi tymi z realu to Oni postrzegają Kubicę jako inwalidę, byłego kierowcę F1 albo bezustannie dzwoniącego rajdowca , który..... właśnie co skończył karierę. Było to podmiotem wielu moich monologów, wykładów i kłótni czasami.  Ale niestety Robert ma PR mocno średni. Jakieś tam ruchu też się dzieją ale chyba najlepiej było kiedy Lotos się tym zajmował za czasów wrc2 i krótko potem.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytryny mają problem.

FB Czarka Gutowskiego:

 

 

"Ja tym k...a nie jadę"
Tekst zasłyszany z ust Krisa Meeke podczas Rajdu Szwecji - jak raportuje David Evans z Autosportu.
Jakoś nie jest to dla mnie zaskoczenie. Już w Monte Carlo było widać, że kierowca toczy nieustanną walkę z samochodem i to nie Kris prowadzi auto, tylko auto prowadzi Krisa. Absolutny, widoczny gołym okiem brak pewności i czekanie, kiedy znów trzeba będzie się ratować w krytycznej sytuacji. Sam pytałem o to Meeke'a, w sobotę w Gap i gdy zasugerowałem, że z on-boardów można odnieść takie właśnie wrażenie, jakby odrobinę mu ulżyło. On sam oficjalnie nie może mówić takich rzeczy, ale scenka, którą opisuje Evans mówi wszystko:
- Po prostu dowieź go do mety, tylko tyle musimy zrobić - odparł Paul Nagle na powyższe stwierdzenie. Pilot, który naprawdę potrafi się troszczyć o swojego kierowcę.
- Nie ma k...a mowy. Nie jadę tym - odparł błyskawicznie Meeke, a potem posypały się kolejne "słowa na F" (przetłumaczone na "słowa na K" 1f609.png;) )

Niestety także szwedzkie onboardy pokazały, że Citroen jest autem bardzo narowistym, trudnym w prowadzeniu, nie dającym pewności kierowcy. Na tym etapie wydaje się, co jest wielkim zaskoczeniem, że najgorzej z opracowaniem auta nowej formuły poradzili sobie inżynierowie Citroena. Ale to jeszcze nie finalny werdykt. To dopiero początek sezonu i pozostaje trzymać kciuki, że nie je jest to jakiś kardynalny problem konstrukcyjny, lecz sprawa do szybkiego naprawienia i już w Meksyku, po kolejnej skrajnej zmianie warunków, zaczną coś jechać. Brakuje mocnego Citroena w WRC.
Inna sprawa, że to Kris był kierowcą rozwojowym, więc - jak się można domyślać - także on miał wpływ na własności obecnego samochodu. Generalnie odnoszę wrażenie, że na tej - jednej z najlepszych w historii - ekip mści się... Zbytnia pewność siebie? Myślenie życzeniowe Yvesa Mattona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i nie do końca chce mi się w to wierzyć. Nie po to mieli tak bogaty program startów, żeby popełnić strupa, którym nikt nie potrafi pojechać. 

Raczej obstawiałbym, że w ostatniej chwili zaczęli eksperymentować z setupem, jakimiś detalami i to zburzyło Krisowi cały spokój i zaufanie do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inna sprawa, że to Kris był kierowcą rozwojowym, więc - jak się można domyślać - także on miał wpływ na własności obecnego samochodu. Generalnie odnoszę wrażenie, że na tej - jednej z najlepszych w historii - ekip mści się... Zbytnia pewność siebie? Myślenie życzeniowe Yvesa Mattona?

 

Dziwne i nie do końca chce mi się w to wierzyć. Nie po to mieli tak bogaty program startów, żeby popełnić strupa, którym nikt nie potrafi pojechać. 

Raczej obstawiałbym, że w ostatniej chwili zaczęli eksperymentować z setupem, jakimiś detalami i to zburzyło Krisowi cały spokój i zaufanie do auta. 

 

Nie wiadomo jaka jest prawda, może się niedługo okaże.

Ale pytam się - co robił Meeke w fazie rozwojowej? Skąd to nagłe zaskoczenie? Dlaczego wcześniej nie było problemu? A może był, a nie wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A młody Rovanpera już jest pod skrzydłami Pana Jouhki. Nie mogę się doczekać jego startów w WRC, jeszcze baaardzo długa droga ale wygląda, że WRC może mieć swojego Verstappena. W dodatku fińska młodzież wygląda niezwykle obiecująco, Lappi, Suninen, Rovanpera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarmo Mahonen, poinformował za pośrednictwem portalu Autosport, że FIA nie będzie dawać taryfy ulgowej dla zbyt szybkich odcinków specjalnych WRC i próby będą odwoływane. Federacja chce zmienić regulamin mistrzostw i zmniejszyć maksymalną średnią prędkość, jaką kierowcy mogą uzyskiwać na oesach do 130 km/h.

 

- Te samochody są szybsze niż stare, ale już w zeszłym roku były odcinki ze średnią prędkością ponad 130 km/h - odniósł się Fin do odwołanego na Rajdzie Szwecji odcinka.

 

- Tego rodzaju oesy uczą jednego. Musimy podjąć konkretne działania, gdy organizator chce wprowadzić nowe próby. Musimy sprawdzać je. Jeśli średnia wynosi ponad 130 km/h to mamy znak, że musimy dokładniej przyjrzeć się temu. Z naszego punktu widzenia to za szybko i może trzeba pomyśleć o zmianie przepisów - dodał.

 

- Odwołaliśmy ten odcinek, by wysłać wiadomość do pozostałych organizatorów, by rozważnie myśleli o trasie. Chcemy prędkości poniżej 130 km/h, ale pamiętam, że gdy byłem organizatorem, to nie chciałem stawiać szykan ze słomy. Rozumiem to i rozwiązanie jest proste: korzystajmy z mniejszych dróg, które będą wolniejsze. Musimy to robić. Być może niektórzy organizatorzy wybierają do pomocy starszych kierowców, którzy nie jeździli kilka lat i nie mają pojęcia jak szybkie są samochody - zakończył.

Po cholerę budować było nowe szybsze auta ubrane w te pakiety aerodynamiczne? trzeba było zrobić auta typu Fiesta 1.0 ecoboost wrc najlepiej to nie musieliby limitów średniej prędkości ustalać.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...