Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, koziolek napisał:

Chciałem coś mniejszego niż 6", tak więc wpadł w moje łapska 12mini, jak na razie się nie lubimy:blink:

Zmiana dzwonka na mój custom, pomimo że iphone go widzi nie chce ustawić.:facepalm:

Zdjęcia jakoś udało mi się wgrać, ale rozwalone są jak paczka gwoździ na budowie.

 

mam od 2 lat iphone 8 (siara mi dał)

pierwsze kroki to był dramat.

 

zmiana dzwonka? pobierz na kompa jakieś itunes, wrzuć tam dzwonek, piernicz się z tym pare godzin, ja się zatrzymałem na kroku "pobierz na kompa" :D

zdjęcia nie wiem jak w nowym, ale od razu sobie zmień żebyś miał normalny format JPEG (o ile to można nazwać normalnym) a nie jakiś "super duper aplowy" bo nie odpalisz na komputerze.

 

IMG_2208.png

 

poza tym, jakieś 2 tygodnie mi zeszło i nie narzekam, wręcz jestem w szoku po przejściach z androidem, że telefon działa, nie wiesza się, chodzi bardzo płynnie,

jedyne co mnie do tej pory denerwuje to po aktualizacji systemu wyrzuca mi profil MMS i muszę ręcznie dodawać od nowa, o czym sobie przypominam jak już dostanę mms który nie działa ;)

 

bolączką jest też to, że nie da się dodać ublock'a do firefoxa na ios (android ma taką funkcję)

zdjęcie raz na parę tygodni zrobię, to wychodzą bardzo fajnie.

poza tym jestem dziwny bo używam telefonu do dzwonienia i pisania smsów / komunikatorów

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, koziolek napisał:

Zmiana dzwonka na mój custom, pomimo że iphone go widzi nie chce ustawić.:facepalm:

Zdjęcia jakoś udało mi się wgrać, ale rozwalone są jak paczka gwoździ na budowie.

Jako prosty użytkownik mam nudniejsze życie ;) Dzwonków używam standardowych, bibliotekę zdjęć mam cały czas tę samą, do internetu używam Safari, telefon do komputera podpinałem ostatnio chyba z 6 lat temu, żeby zrobić backup, restartuje się jedynie przy aktualizacjach lub gdy się czasem rozładuje. Przy zmianie telefonu wszystko samo się przenosi i wygląda tak samo, jak wcześniej. Naprawdę nudny gadżet.
 

 

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aflinta napisał:

iWay or My way? ;)

Będzie dobrze, już w miarę ogarniam:faja:

9 godzin temu, Zyzol napisał:

Przy zmianie telefonu wszystko samo się przenosi i wygląda tak samo, jak wcześniej. Naprawdę nudny gadżet.

Tutaj jest przesiadka z androida, dzwonki mam swoje od lat, temat już ogarnąłem i działa.:thumbup:

Po podłączeniu do kompa zrobiłem synchronizację i wgrało zdjęcia do telefonu, dopiero po chwili zauważyłem że wystarczy przeskrolować w dół galerii i tam są foldery zdjęć takie jakie były na kompie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat okołotelefonowy - od zawsze noszę analogowe zegarki i chcę spróbowć smartwatchy ale mam trzy wymagania które się nawzajem wykluczają. :)

 

1. Bateria na ten przynajmniej tydzień roboczy przy używaniu głównie do sprawdzania czasu.

2. Cebulowa cena, bo nie chcę wyrzucić 1500zł na coś czego może nie polubię

3. Płatności NFC z google pay

 

Warunki 1 i 2 spełnia Huawei GT2, ale niestety nie ma płatności, a zegarki z NFC i długą baterią nie są w cenie jaką jestem w stanie zapłacić, może coś polecicie?

 

Żadne wysyłanie maili itp z niego mnie średnio interesuje, chcę przede wszystkim tracker GPS do Stravy + obsługę spotify (słuchawki mogą sobie być sparowane z telefonem w plecaku) no i te płatności. Jakieś krokomierze i puslomierze chyba wszystkie dzisiaj mają, przydatne ale też nie priorytet.

 

Dobrze gdyby dało się z niego zadzwonić gdybym się kiedyś wyłożył na deskorolce i musiał wołać pogotowie. :biglol:

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radnor napisał:

Temat okołotelefonowy - od zawsze noszę analogowe zegarki i chcę spróbowć smartwatchy ale mam trzy wymagania które się nawzajem wykluczają. :)

 

1. Bateria na ten przynajmniej tydzień roboczy przy używaniu głównie do sprawdzania czasu.

2. Cebulowa cena, bo nie chcę wyrzucić 1500zł na coś czego może nie polubię

3. Płatności NFC z google pay

 

Warunki 1 i 2 spełnia Huawei GT2, ale niestety nie ma płatności, a zegarki z NFC i długą baterią nie są w cenie jaką jestem w stanie zapłacić, może coś polecicie?

 

Żadne wysyłanie maili itp z niego mnie średnio interesuje, chcę przede wszystkim tracker GPS do Stravy + obsługę spotify (słuchawki mogą sobie być sparowane z telefonem w plecaku) no i te płatności. Jakieś krokomierze i puslomierze chyba wszystkie dzisiaj mają, przydatne ale też nie priorytet.

 

Dobrze gdyby dało się z niego zadzwonić gdybym się kiedyś wyłożył na deskorolce i musiał wołać pogotowie. :biglol:

 

 

Ja po długich poszukiwaniach i rozmyślaniach podjąłem wreszcie decyzję i zamówiłem sprzęt. 

Wymagania miałem podobne, dobra bateria, podstawowe powiadomienia, gps, dobry wyświetlacz, płatności zbliżeniowe. 

 

Rozważałem :

* Galaxy Watch 4

Plusy - wear os, płatności 

Minusy - bateria, plastic fantastik, wygląd nie pasujący do mojego trybu zycia

 

*Oppo Watch 

Plusy - prostokątny wyświetlacz, wygodne odczytywanie treści, cena, wear os, Google assistatnt, płatności, 

Minusy - bateria, plastic fantastik, 

 

I mam wreszcie zwycięzcę 

 

Garmin Fenix 6 Pro, czyli średnia wersja wielkosciowa

 

Plusy - zaje...ty wygląd, "militarny", "tough", pasujący do wszelkich aktywności sportowych, mega czytelny wyświetlacz...za dnia:), bateria, multum funkcji typowo sportowo zdrowotnych, powiadomienia, płatności, muzyka, mapy Topo na rower, wycieczki po lesie

Minusy - cena, hmmm coś jeszcze? Jutro będę miał sprzęt i zaczynam testowanie:dance:

 

A dziś w lokalnym sklepie porównałem 3 wielkości szóstek i po analizach internetowych byłem zdecydowany na 6S a ostatecznie zamówiłem 6

 

 

20211130_142811.jpg

20211130_142721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak faktycznie działają teraz płatności zbliżeniowe "zegarkiem". Działa to w Polsce na tyle że warto to brać? Bo jak mam odblokować telefon po to aby zapłacić zegarkiem to po co mi to. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bikeman1 napisał:

 

Ja po długich poszukiwaniach i rozmyślaniach podjąłem wreszcie decyzję i zamówiłem sprzęt. 

Wymagania miałem podobne, dobra bateria, podstawowe powiadomienia, gps, dobry wyświetlacz, płatności zbliżeniowe. 

 

Rozważałem :

* Galaxy Watch 4

Plusy - wear os, płatności 

Minusy - bateria, plastic fantastik, wygląd nie pasujący do mojego trybu zycia

 

*Oppo Watch 

Plusy - prostokątny wyświetlacz, wygodne odczytywanie treści, cena, wear os, Google assistatnt, płatności, 

Minusy - bateria, plastic fantastik, 

 

I mam wreszcie zwycięzcę 

 

Garmin Fenix 6 Pro, czyli średnia wersja wielkosciowa

 

Plusy - zaje...ty wygląd, "militarny", "tough", pasujący do wszelkich aktywności sportowych, mega czytelny wyświetlacz...za dnia:), bateria, multum funkcji typowo sportowo zdrowotnych, powiadomienia, płatności, muzyka, mapy Topo na rower, wycieczki po lesie

Minusy - cena, hmmm coś jeszcze? Jutro będę miał sprzęt i zaczynam testowanie:dance:

 

A dziś w lokalnym sklepie porównałem 3 wielkości szóstek i po analizach internetowych byłem zdecydowany na 6S a ostatecznie zamówiłem 6

 

 

 

20211130_142811.jpg

20211130_142721.jpg

Bardzo dobry wybór :thumbup:(cena/możliwości) ja mam bliźniaczy Tactix Delta Solar i jeśli kiedyś zmienię to na pewno znów na Garmin-a. Ma wszystko co potrzebne i w dodatku to działa. 

20211130_154400.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

A jak faktycznie działają teraz płatności zbliżeniowe "zegarkiem". Działa to w Polsce na tyle że warto to brać? Bo jak mam odblokować telefon po to aby zapłacić zegarkiem to po co mi to. 

Dla mnieto najlepsza funcjonalność tych smart wynalazków: płacenie (w moim przypadku Apple Pay) szybko łatwo i przyjemnie, bez grzebania po kieszeniach i odblokowywania. Czasami jedynie utrudniona przez dziwne umieszczanie terminali np. za covidowym pleksi z wąskim otworem lub przez rękaw zimowej kurtki

Edytowane przez Zyzol
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, niebieski708 napisał:

Bardzo dobry wybór :thumbup:(cena/możliwości) ja mam bliźniaczy Tactix Delta Solar i jeśli kiedyś zmienię to na pewno znów na Garmin-a. Ma wszystko co potrzebne i w dodatku to działa. 

20211130_154400.jpg

 

U mnie to jest na zasadzie dopełniania kolekcji, bo zegarków mam dużo, ale na codzień, najczęściej używałem MiBanda, bo kiedy coś spawam czy szlifuje to nie muszę bez potrzeby sięgać po telefon, widząc że to coś nie istotnego. 

Ale MiBanda chce mi przejąć 5 letnia córka, więc trzeba było zacząć myśleć o nowym sprzęcie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ewemarkam napisał:

A jak faktycznie działają teraz płatności zbliżeniowe "zegarkiem". Działa to w Polsce na tyle że warto to brać? Bo jak mam odblokować telefon po to aby zapłacić zegarkiem to po co mi to. 

Działa bez problemu. :)
W przypadku Apple Watch ze sklonowaną kartą sim nie potrzebujesz wcale telefonu idąc przykładowo na plaże lub na rower. Płatności, SMS, telefony czy trening ogarniesz zegarkiem a jedynie czego mi czasem brak gdy jestem bez telefonu to brak aparatu foto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bikeman1 napisał:

Siadł 

 

 

20211201_130620.jpg

nie kumam tego urządzenia, ćwiartka tarczy to między 12 a 29 (listopada?), później pół tarczy to między 29 listopada a 1 grudnia, nawet bym nie wiedział który dzisiaj dzień, a co dopiero ogarnąć która godzina:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy. Młodemu (10 lat) muszę kupić telefon - dobrze, że zbliżają się święta ;)
Czego szukam: czegoś niedużego (optymalnie wymiary P30), musi mieć jacka, conajmniej 6GB RAM, kosztować nie więcej jak 1200zł (żadnego dołóż 100... itp :)) O ile w sumie pogodziłem się, że znaleźć telefon z tej półki mniejszy jak 16 cm graniczy z cudem, to reszta musi być. Na razie faworytem jest realme 7 5G 6+128 ale może coś przegapiłem, może jest coś ciekawszego?

Edytowane przez .Misza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .Misza. napisał:

czegoś niedużego (optymalnie wymiary P30), musi mieć jacka, conajmniej 6GB RAM, kosztować nie więcej jak 1200zł (żadnego dołóż 100... itp :)) O ile w sumie pogodziłem się, że znaleźć telefon z tej półki mniejszy jak 16 cm graniczy z cudem, to reszta musi być. Na razie faworytem jest realme 7 5G 6+128

 

Takie się wyszukały, żadnego z bliska nie znam..

 

image.png.567b273f4d9be25a86f5a489b437e03e.png

 

https://www.x-kom.pl/porownanie/669740,684972,600481,655250

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=10810&idPhone2=10531&idPhone3=10801

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czekker napisał:

To pokrywa się mniej więcej z wynikami moich poszukiwań. Zaintrygowały mnie telefony Vivo ale brak szerokiego kąta :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, .Misza. napisał:

Na razie faworytem jest realme 7 5G 6+128 ale może coś przegapiłem, może jest coś ciekawszego?

W ubiegłym tygodniu szukałem, te dziwne nazwy telefonów od razu odrzuciłem, kupiłem iphone 12 mini, ale nie o tym.

Mam gdzieś nówkę Xiaomi, jakiś mały, modelu nie pamiętam, nie da się tego używać przez ilość reklam.

Wchodzisz w ustawienia telefonu, np. włączyć wi fi czy coś a tam reklamy:facepalm:, tak nie mówię o reklamach w przeglądarce tylko w systemie.

Wszystko wyłączałem i blokowałem, bez skutku.

P30 można kupić lekko używany, na gwarancji w okolicach tysiaka, 6 calowa rakieta, jak z autami, już takich nie robią:faja:

Myślę że warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, koziolek napisał:

P30 można kupić lekko używany, na gwarancji w okolicach tysiaka, 6 calowa rakieta, jak z autami, już takich nie robią:faja:

Mam dokładnie taki model. Bardzo sobie chwalę. Ale używka na prezent nie pasuje mi. Nowy można kupić za 1600 - ponad budżet.

Co do Xiaomi - w domu trzy modele, kilka innych się przewinęło i jakoś nie miałem szczęścia do legendarnych reklam, może kwestia dystrybucji?


BTW - jak 12mini? Zastanawiam się czy Marcie nie kupić -  nie lubi zmienieniać telefonów ;)

Edytowane przez .Misza.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, .Misza. napisał:


BTW - jak 12mini? Zastanawiam się czy Marcie nie kupić -  nie lubi zmienieniać telefonów ;)

Bardzo słaba bateria w tej wersji. Moja też Marta zdecydowała się przez to na 13 mini i jest bardzo zadowolona. kilka razy miałem go w dłoniach i nawet jako zagorzały fan androida bez problemu się po nim poruszałem , w miarę intuicyjnie. Pomimo dużego przesiadywania przez mą Lubę na tych różnych socjal mediach bateria trzyma około 1.5 dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...