Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, radekk napisał:

Właśnie niby aparaty na papierze to to samo.

Niby to samo, ale jednak nie do końca ;) 

 

kamera: w iPhonie SE 2020 znajdziemy niedostępne w iPhonie 8:

tryb portretowy z udoskonalonym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości;

oświetlenie portretowe z sześcioma efektami (światło naturalne, studyjne, konturowe, sceniczne, sceniczne – mono, High-Key – mono);

automatyczny HDR dla zdjęć został zastąpiony inteligentnym HDR nowej generacji;

przednia kamera FaceTime: w iPhonie SE 2. gen. dodano:

tryb portretowy z udoskonalonym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości;

oświetlenie portretowe z sześcioma efektami;

filmową stabilizację obrazu wideo (1080p i 720p);

nagrywanie wideo: w iPhonie SE 2 pojawiły się dodatkowo:

szerszy zakres dynamiczny dla wideo z częstością do 30 kl./s;

Wideo QuickTake;

nagrywanie stereo;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

10 minut temu, gomis napisał:

Myślisz, że będzie tego wszystkiego używać? Ja uważam siebie za zaawansowanego użytkownika, a zdjęcia to w 95% tryb auto. Portretowego użyłem może 3 razy.

Portretowy fajna rzecz. Natomiast przy tym, jak automat potrafi sam dobrać parametry do danej scenerii to naprawdę coraz rzadziej używa się funkcji pro. Zawsze można też poprawić foto w post produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zyzol napisał:

kamera: w iPhonie SE 2020 znajdziemy niedostępne w iPhonie 8:

tryb portretowy z udoskonalonym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości;

oświetlenie portretowe z sześcioma efektami (światło naturalne, studyjne, konturowe, sceniczne, sceniczne – mono, High-Key – mono);

automatyczny HDR dla zdjęć został zastąpiony inteligentnym HDR nowej generacji;

przednia kamera FaceTime: w iPhonie SE 2. gen. dodano:

tryb portretowy z udoskonalonym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości;

oświetlenie portretowe z sześcioma efektami;

filmową stabilizację obrazu wideo (1080p i 720p);

nagrywanie wideo: w iPhonie SE 2 pojawiły się dodatkowo:

szerszy zakres dynamiczny dla wideo z częstością do 30 kl./s;

Wideo QuickTake;

nagrywanie stereo;

rzadko kiedy używam tych trybów w telefonie, zazwyczaj automatyka i tyle, młoda nawet jeszcze zbytnio nie wie i nie rozumie co z czym się je więc tym bardziej. Włączyć aparat/kamerę i cyknąć.

Wiem że soft może umożliwiać wyciągnąć coś więcej, ale cudów bym się nie spodziewał, że jeśli fizycznie się nie różnią to będzie jakaś mocna różnica.

 

8ka zamówiona, w dodatku w złocie więc tego czego SE nie ma

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali ktoś śledzący uważniej rozwój 5G w Polsce i ogólnie tę technologię?

 

Ja niestety nie orientuję się która sieć czego u nas używa (które zakresy, SA czy NSA) i jakie dokładnie są tego konsekwencje.

 

Zastanowił mnie tekst pudelka ;)

https://spidersweb.pl/2021/06/oneplus-nord-ce-5g-recenzja-opinia-test.html

 

A konkretnie marudzenie na obsługiwane zakresy 5G - niby nie do zastosowania w Plusie. Tymczasem polecany przez samego Plusa, do ich 5G, Galaxy A51 5G obsługuje tylko N41 i N78 - OnePlus obsługuje więcej, w tym również te. O co więc chodzi?

Edytowane przez jpol
Link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jpol napisał:

Czy jest na sali ktoś śledzący uważniej rozwój 5G w Polsce i ogólnie tę technologię?

 

Ja niestety nie orientuję się która sieć czego u nas używa (które zakresy, SA czy NSA) i jakie dokładnie są tego konsekwencje.

 

Zastanowił mnie tekst pudelka ;)

https://spidersweb.pl/2021/06/oneplus-nord-ce-5g-recenzja-opinia-test.html

 

A konkretnie marudzenie na obsługiwane zakresy 5G - niby nie do zastosowania w Plusie. Tymczasem polecany przez samego Plusa, do ich 5G, Galaxy A51 5G obsługuje tylko N41 i N78 - OnePlus obsługuje więcej, w tym również te. O co więc chodzi?

Chwyt marketingowy i bait na ludzi palących maszty? Też słyszałem, że to 5G w Polsce to jeszcze w powijakach jest i nie warto za tę technologię dopłacać na tę chwilę. Chyba, że ktoś korzysta i wyprowadzi mnie z błędu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wygląda na to, że przesiądę się na urządzenie z carplay, czy możecie podpowiedzieć jakie nawigacje sensownie działają? Chodzi mi o np. waze, ale jak patrzę na listę krajów przy CP to Polski brak, ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zyzol napisał:

Co to znaczy, że Polski brak? Przecież Waze normalnie działa

Normalnie tak, ale zobacz sobie CarPlay regions https://www.apple.com/ios/feature-availability/#apple-carplay

 

https://support.google.com/waze/answer/9123774?hl=en

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPlay działa w PL normalnie. Nie wiem jak Waze (mogę sprawdzić jutro jak chcesz) ale i Mapy Google i Yanosik działają ok. Nie działa w nich tylko multitouch i przesuwanie ekranu palcem - są strzałki jak w starej AutoMapie. Ale to podobno ma się zmienić niedługo z kolejnym upgrade narzędzi Google na iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ESP napisał:

Nie działa w nich tylko multitouch i przesuwanie ekranu palcem - są strzałki jak w starej AutoMapie. Ale to podobno ma się zmienić (...)

Chyba się zmieniło, bo dzisiaj jechałem i kolega w swojej skodzinie miał odpalone mapy google i Yanosika poprzez CarPlay - mapy Google normalnie dało się palcem przesuwać, skalowania nie próbowałem, Yanosika też nie dotykałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ESP napisał:

CarPlay działa w PL normalnie. Nie wiem jak Waze (mogę sprawdzić jutro jak chcesz) ale i Mapy Google i Yanosik działają ok. Nie działa w nich tylko multitouch i przesuwanie ekranu palcem - są strzałki jak w starej AutoMapie. Ale to podobno ma się zmienić niedługo z kolejnym upgrade narzędzi Google na iOS.

Poproszę jak to nie problem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamul napisał:

Normalnie tak, ale zobacz sobie CarPlay regions https://www.apple.com/ios/feature-availability/#apple-carplay

ACP działa, Waze używałem przez ACP i działało również, więc nie bardzo rozumiem te listy krajowej kompatybilności

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich sieciach macie numery telefonów? Kończy mi się umowa i pasuje coś rozkminić. Mam teraz w plusie i obecnie za 2 numery place 100zł gdzie na 1 numerze mam 75gb w kraju i 8,8gb roaming, a drugi numer w kraju 12gb + 5,8 roaming. 

Umowa nie biznesowa. 

Edytowane przez Kiwi 4ester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

W jakich sieciach macie numery telefonów? Kończy mi się umowa i pasuje coś rozkminić. Mam teraz w plusie i obecnie za 2 numery place 100zł gdzie na 1 numerze mam 75gb w kraju i 8,8gb roaming, a drugi numer w kraju 12gb + 5,8 roaming. 

Umowa nie biznesowa. 

 

Mnie wkrótce, po przeprowadzce, czeka zakup 4 numerów. Wszystko wskazuje, że będę brał w Plusie ale może ktoś z forum wie o jakiejś lepszej ofercie :coffee:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Mnie wkrótce, po przeprowadzce, czeka zakup 4 numerów. Wszystko wskazuje, że będę brał w Plusie ale może ktoś z forum wie o jakiejś lepszej ofercie :coffee:

Za Orange Flex (ja + żona) płacę 45, w tym 30gb i reszta no limit. Jeśli używasz eSIM to całkiem dobra opcja, ponoć "ludzie" polecają jeszcze mobile vikings czy coś podobnego, może warto obadać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów jestem w NJU. Obecnie za dwa telefony rachunek ok 49-52 PLN 60gb internetu na dwa numery. Ale różnica tych paru złotych rachunku wynika z połączeń na infolinię, umawianie wizyt u lekarzy. Zasięg jest z Orange, jak miałem premium mobile (plus) to było parę dziur z zasięgiem w mojej miejscowości. Teraz tego problemu nie ma. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ja znów jestem w NJU. Obecnie za dwa telefony rachunek ok 49-52 PLN 60gb internetu na dwa numery. Ale różnica tych paru złotych rachunku wynika z połączeń na infolinię, umawianie wizyt u lekarzy. Zasięg jest z Orange, jak miałem premium mobile (plus) to było parę dziur z zasięgiem w mojej miejscowości. Teraz tego problemu nie ma. 

Sugerujesz, że Orange ma obecnie lepsze pokrycie niż Plus? :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że Orange ma obecnie lepsze pokrycie niż Plus? default_icon_coffee.gif
W znaczących dla mnie miejscach tak. Czyli np u mechanika coś grzebałem to zapomnij aby dało się do mnie dodzwonić.
W pracy czasami korzystamy z prywatnych telefonów, aby na szybko zdjęcie mailem wysłać to też czasem byl problem, musiałem wyjść z hali. A jak przeszedłem do NJU to problemy się skończyły. Wszędzie jest LTE. Może w Twojej okolicy jest lepiej. Bielsko-Biała jest dość górzystym miastem. Mechanik ma warsztat w dolince. Znów na hali jest dużo zakłóceń, falowniki, silniki, mocne pole magnetyczne, konstrukcja stalowa. To też robi swoje.

A i był to ten sam telefon. Nie mam zwyczaju brać go u operatora. A oferta telefonii za szybko się zmienia aby wiązać się abonamentem na 2 lata. Dlatego to co oferują sieci teraz, czyli miesięczne umowy jest chyba najlepszą opcją.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam NJU, było wszystko ok, rachunki wychodziły mnie podobnie jak @ewemarkam ale nie mieli eSIM i dlatego flex. Ale z nju problemów ani z zasięgiem ani w sumie niczym innym nie miałem.

Sprawdziłem i waze faktycznie działa na CarPlay, także potwierdzam i dzięki :) 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
31 minut temu, markos007 napisał:

Realme 7 Pro? Ktoś użytkuje? Opinie bardzo dobre dla telefonów do 1k

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Bierz Poco X3, możesz dopłacić 99 do Pro (ma snapdragona). Małżonka ma tego pierwszego (zwykły), ja tego drugiego (Pro). Stałem przed tym samym dylematem parę miesięcy temu. Dużo korzystam z telefonu, stale BT włączony, komunikacja z zegarkiem, włączona transmisja danych. Bateria schodzi mi ok 50% na dzień. Małżonka znów nie używa komputera, wszystko z telefonu, no i musi ładować codziennie. A i widać płynność przy 120Hz odświeżania. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciężki rację masz, miałem problemy z uchwytem w samochodzie. Ale trudno już o telefony jakoś znacząco mniejsze. Owszem są, BlackBerry mają mniejsze ekrany, podobne baterię i są lżejsze. Ale do POCO się przyzwyczaiłem.
Najlepiej podejść sobie do jakiegoś RTV i porównać.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...