Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

niewielki mamy na to wpływ nawet jeśli by wyłączyć te wszystkie udogodnienia głosowe

 

Mamy. Zostawić smartfon w kuchni jak się rozmawia w sypialni.

Mnie zastanawia idea szpiegowania, jak ktoś zabiera telefon do toalety :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Adi napisał:

 

Tak wracając do tematu szpiegowania naszych ruchów...ale czy słów mówionych, a jeszcze nie wpisanych także?

 

Co powiecie na to? W ten weekend odwiedziła mnie córka z Gdyni. Zawsze jak mnie odwiedza, to wybiera restaurację, do której ją zabieram. 

Tym razem powiedziała mi o knajpie " Bar Pacyfik".

Wpisałem w Google słowo Bar, a pierwsza podpowiedź to: no wiadomo "Bar Pacyfik". 

Co Wy na to?

 

I tak a' propos, nie polecam tego miejsca. Najgorsze krewetki, jakich spróbowałem...i nie zjadłem. ;) 

ja jakiś czas temu rozmawiałem o wyposażeniu łazienki i wspominałem pewną firmę. Jedynie była mowa o niej nigdzie nic nie wyszukiwałem/wpisywałem cokolwiek. Kilka dni później listonosz przyniósł ich katalog:blink::biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adi napisał:

 

Ikea wszystkich nas szpieguje ;) 

właśnie nie był to katalog Ikeii, tylko raczej mniej popularnej firmy nie spotykanej w każdym sklepie budowlanym. W dodatku przez lata nie zdarzyło mi się dostać żadnej tego typu reklamówki. Wiec zbieg okoliczności dość dziwny że akurat wspominając tylko o ewentualnym remoncie, nagle dostaję taki katalog. Albo faktycznie inwigilacja jest już na takim poziomie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi napisał:

Tym razem powiedziała mi o knajpie " Bar Pacyfik".

Wpisałem w Google słowo Bar, a pierwsza podpowiedź to: no wiadomo "Bar Pacyfik". 

Co Wy na to?

Bo geograficznie masz do niego blisko i to najpopularniejsze wyszukiwanie baru w Twojej okolicy? Tak zagaduję:

 

Screenshot_20200708-061109.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aflinta napisał:

Bo geograficznie masz do niego blisko i to najpopularniejsze wyszukiwanie baru w Twojej okolicy? Tak zagaduję:

Nie. Jesteśmy podsłuchiwani. Sprawdzone ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Aga napisał:

Nie. Jesteśmy podsłuchiwani. Sprawdzone ;)

Oczywiście, że jesteśmy, inaczej jakby miał zareagować na polecenia wydawane głosem. Swoją drogą przez dziesięć minut gadałem do mojego telefonu o rzeczonym barze (specjalnie nie piszę nazwy), ale w rankingu wyszukiwania nic mu się nie zmieniło. Dalej jest to dosyć odległa propozycja jak na powyższym zrzucie ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej bawi jak jadę z Narzeczoną gdzieś w trasę i odpalonego mam Yanosika i se plotkujemy podczas drogi a co chwila z telefonu słychać "nie rozumiem" lub "nie zrozumiałem" i bawi nas to jak trafi ten komunikat gdy się o coś nawzajem pytamy i często któreś z nas dodatkowo mówi coś w tym stylu  " widzisz nawet on Cię nie rozumie to po co drążysz ten temat" :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

Mnie najbardziej bawi jak jadę z Narzeczoną gdzieś w trasę i odpalonego mam Yanosika i se plotkujemy podczas drogi a co chwila z telefonu słychać "nie rozumiem" lub "nie zrozumiałem" i bawi nas to jak trafi ten komunikat gdy się o coś nawzajem pytamy i często któreś z nas dodatkowo mówi coś w tym stylu  " widzisz nawet on Cię nie rozumie to po co drążysz ten temat" :biglol:

Pewnie często w Waszej konwersacji padały „OK” oraz  „w ogóle” ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Swoją drogą przez dziesięć minut gadałem do mojego telefonu o rzeczonym barze (specjalnie nie piszę nazwy), ale w rankingu wyszukiwania nic mu się nie zmieniło.

Widocznie niewyraźnie mówisz, innego wytłumaczenia nie ma, inaczej na pewno być wręcz dostał zaproszenie do tego baru na darmowy napój/przekąskę cokolwiek :P;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał:

Bo geograficznie masz do niego blisko i to najpopularniejsze wyszukiwanie baru w Twojej okolicy

 

Można tak to naciągnąć. Mam do niego jakieś 6 km. Po drodze kilka barów. 

Dowiedziałem się dziś od kolegi, że jego dziewczyna przy nim opowiadała (jak to baba ;) ) jaki to sobie koszyk-torbę na plaże kupi. A one potrafią dużo na tak ważne tematy mówić ;) 

Po czym na jego telefonie w profilowanych reklamach zaczęły wyskakiwać propozycje podobnych koszyków.

 

Też ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adi napisał:

Po czym na jego telefonie w profilowanych reklamach zaczęły wyskakiwać propozycje podobnych koszyków.

 

Też ciekawe.

Ja na razie zauważam taką reakcję na swoim telefonie tylko jak piszę o tym lub ewentualnie czytam, wtedy w podpowiedziach na dosyć wysokich miejscach pojawiają się te hasła - te o których czytam są ciekawsze ze względu na bardziej zaawansowane techniki szpiegowania, bo muszą też czesać treść jaką przeglądam (ale asystent google robi to od wielu lat). Natomiast na mówienie moje telefony nie reagują jeszcze... albo jestem mało spostrzegawczy, albo niezbyt wylewny w mowie przy nich ;) Raczej nie bełkoczę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Adi napisał:

 

Można tak to naciągnąć. Mam do niego jakieś 6 km. Po drodze kilka barów. 

Dowiedziałem się dziś od kolegi, że jego dziewczyna przy nim opowiadała (jak to baba ;) ) jaki to sobie koszyk-torbę na plaże kupi. A one potrafią dużo na tak ważne tematy mówić ;) 

Po czym na jego telefonie w profilowanych reklamach zaczęły wyskakiwać propozycje podobnych koszyków.

 

Też ciekawe.

to tak jak z tym moim katalogiem, latami nigdy nic, a wspomniałem córce o ewentualnej zmianie armatury łazienkowej i kilka dni później katalog firmy której nazwę wypowiedziałem. Nic nie wyszukiwałem, nic nie sprawdzałem, nawet nie wiem czy telefon miałem w pobliżu (mógł leżeć w innym pokoju). Więc wiesz, mógłbym powiedzieć że to już kontrola umysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, radekk napisał:

to tak jak z tym moim katalogiem, latami nigdy nic, a wspomniałem córce o ewentualnej zmianie armatury łazienkowej i kilka dni później katalog firmy której nazwę wypowiedziałem. Nic nie wyszukiwałem, nic nie sprawdzałem, nawet nie wiem czy telefon miałem w pobliżu (mógł leżeć w innym pokoju). Więc wiesz, mógłbym powiedzieć że to już kontrola umysłów.

Samsung wprost ostrzegał (tv).

https://www.google.com/amp/s/technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/482445,samsung-inteligentne-telewizory-moga-podsluchiwac.html.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 09:31, kamul napisał:

Jak jesteśmy przy zegarkach to może ktoś już przerabiał temat, szukam czegoś:

- z obsługą Google Pay

- możliwością wykonywania/odbierania połączeń

- powiadomienia z aplikacji itp (ale to pewnie każdy obsługuje)

- sprawny GPS

- dobrze jakby był IP68

Przekopuję trochę internet ale może ktoś już też to robił ;) 

Zerknij na to: Fossil smartwatch FTW4026 M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysl na tel dla mooocno dojrzałej Pani. Musi być smartfon. 

Do tej pory jakiś samsung więc pewnie nastepny także powinien być samsung. 

Uzywa głównie i aktywnie aplikację bankowe, telefon, whatsapp, YouTube. Możliwie duży, nowy, ale raczej budżetowy 

Nigdy nie mialem samsunga stąd to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MKK napisał:

Macie pomysl na tel dla mooocno dojrzałej Pani. Musi być smartfon. 

Do tej pory jakiś samsung więc pewnie nastepny także powinien być samsung. 

Coś z serii A, 50 lub 70 i będzie zadowolona. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...