Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe RS5 dostało sporo krytyki od Top Gear tymczasem Nowe RS4 odwrotnie.

 

https://www.topgear.com/car-reviews/audi/rs4-avant/29-tfsi-quattro-5dr-tip-tronic/first-drive

 

Dobrze dla mnie i nie mogę sie doczekać jeszcze bardziej tym bardziej ze ja wcale nie uwazam zeby RS5 było jakies bardzo kiepskie ale zdecydowanie opinie sa podzielone na tych których przekonało a innych nie.Z RS4 jest dokładnie odwrotnie nie czytałem jeszcze recenzji która by krytykowała to auto a większośc twierdzi ze jest znacznie lepsze / fajniejsze do jazdy niz RS5 mimo ze wazy mniej niz RS4.

I tu dochodzę do sedna.Jak to jest możliwe zeby zrobic dwa samochody bazujące na tej samej platformie dzielące ze zoba cała mechanikę a w prowadzeniu sa tak rozne od siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

I tu dochodzę do sedna.Jak to jest możliwe zeby zrobic dwa samochody bazujące na tej samej platformie dzielące ze zoba cała mechanikę a w prowadzeniu sa tak rozne od siebie ?

 

A moze jezdza tak samo (motor, skrzynia, zawias ten sam, roznica pewnie w nastawach), tylko inne masz oczekiwania widzac rodzinne kombi, a inne widzac sportowe coupe. Moze to kwestia oczekiwan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ale prawie wszyscy dziennikarze ktorzy testowali to auto sa zdania ze RS4 jest bardziej " playfull " a to jest dziwne bo jest ciezsz , ma wiecej masy z tylu wiec powinno byc bardziej stabilne i mniej sztywne nadwozie bo to kombi.A jednak wyszlo dokladnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zbyt duża sztywność jest przeszkodą i może tak jest też w tym przypadku, w rowerach też czasem jest dziwnie, że dla klientów firmy robią mega sztywne ramy i wahacze bo ludzie tego oczekują i narzekają jak nie ma sztywności, a tymczasem zawodnikom Enduro czy DH firmy specjalnie przygotowują bardziej miękkie ramy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beben napisał:

Już za chwileczkę, już za momencik ałdi srałdi będzie wspomnieniem :yahoo: 

 

 

Jak to mówią dwa razy się człowiek cieszy; raz jak kupuje, a drugi jak sprzedaje :) Czasami jest tak, że cieszą się w jednym czasie dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben i co teraz? Panda 4x4?

 

 

58 minut temu, beben napisał:

Kasia miała rację odradzając mi zakup rs5

Czasami nie wiedzieć czemu jakimś  dziwnym trafem kobietom udaje się coś wymyślić co nawet ma jakiś sens 

Edytowane przez radekk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beben napisał:

dawno się tak nie cieszyłem ze sprzedaży, audi totalnie nie moja bajka. Po miesiącu używania myślałem o tym jakie będzie kolejne auto. Wstyd się przyznać ale moja Kasia miała rację odradzając mi zakup rs5

A to ty kupiłeś to auto w ciemno ? przeciez wystarczy sie kawałek przejechać i juz wiesz czy to twoja bajka czy nie zwłaszcza z takim doświadczeniem za kołkiem jak ty masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turdziGT napisał:

A to ty kupiłeś to auto w ciemno ? przeciez wystarczy sie kawałek przejechać i juz wiesz czy to twoja bajka czy nie zwłaszcza z takim doświadczeniem za kołkiem jak ty masz.

 

Zrobiłem nim typową kilkukilometrową jazdę próbną plus dokładne sprawdzenie w aso i wszystko grało. To nie jest tak że rs5 to złe auto, po prostu ja potrzebuję czegoś bardziej nietypowego. Na początku wydawało mi się że to jest to. Super prowadzenie, doskonałe wykonanie, fajny dźwięk, typowe 2+2 w które zmieszczę z tyłu dzieci. Generalnie bajka......... ale po 1 góra 2 miesiącach rozglądałem się co kupię z 2-3 lata jak leasing się skończy. Szybko mi spowszedniał, bo audi na naszych drogach jest na pęczki, rs5 dla mnie chyba był zbyt niemiecki czyli dobry do bólu ale bez emocji. Jeszcze raz powiem że to nie musi być wina audi, tylko my jakoś do siebie nie pasowaliśmy ;)

 

"Na szczęście" problemy ze skrzynią biegów (i nie tylko) dały pretekst do szybszej wymiany ;). Co dalej ? No jest problem, choć przyjemny :evil2:. Poszukam wynalazków lub trochę mniej typowych aut. Właściwie na tą chwilę wchodzą w grę 3 auta. Każde z innej parafii, każde z minusami i plusami ale każde mi się na swój sposób bardzo podoba. Każdym chcę się przejechać i może będzie łatwiej, a może znów się pomylę ;) Na szczęście to nie żona więc łatwo i tanio wymienić ;)

- Lexus GSF - byłem zachwycony ISFem więc to naturalny kandydat ....  minimalnie ale jednak na trzecim miejscu https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-prestige-bsm-luxury-szyber-ID6z1FqS.html

- Giulia Quadrofoglia - wizualnie genialne auto, pełne emocji i indywidualizmu, tego co szukam , ale czy to ma szanse przejeździć od przeglądu do przeglądu ? cholera wie, utrata wartości olbrzymia ale emocje chyba będą największe https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-2-9-v6-bi-turbo-510km-at8-rwd-bialy-perlowy-2017-ID6zdMZa.html

- Maserati ghibli SQ4 - my17 zyskał trochę zacięcia sportowego, fajne fotele, carbon, poprzedni model trącał dziadkowozem, sztuczne drewno i kanapowe fotele. Jedyny z 4wd, ale też i najwolniejszy, choć pewnie wystarczająco szybki żeby nie być zawalidrogą https://www.mobile.de/pl/Samochod/Maserati-Ghibli-S-Q4-UPE-115.600/vhc:car,pgn:1,pgs:50,srt:price,sro:asc,ms1:16600_14_,frn:2017,prx:80000,mlx:80000,pwn:263/pg:vipcar/251104942.html 

 

 

Trochę jestem w rozjazdach teraz więc decyzja najprawdopodobniej dopiero w lutym

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QV fajna ale Maserati to troche wynalazek i z tego co pamietam w recenzjach tez srednio wypadlo.

Podsumowanie które chyba

 Idealnie trafia w twoja wizję samochodu ;)

 

 

 

A to rewelacja trzeba trochę przefiltrowac ale na prawdę dobre :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, beben napisał:

To nie jest tak że rs5 to złe auto, po prostu ja potrzebuję czegoś bardziej nietypowego

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się Twoje podejście ;)

Szybkie Audi (nie obrażając właścicieli) to taka skoda dla ludzi z pojemniejszym portfelem. 

Idź we Włoszki ;)  Lexusa miałeś, próbuj nowych smaków.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  jeździłem RS5 więc zamówiłem trochę w ciemno.

 

Zapytałem ze względu na to ze kupowal konkretny uzywany samochód A tu zdecydowanie o sprawdzenie i przekonanie się czy leży czy nie w przeciwieństwie do nowego modelu którym mój nigdy wcześniej nie jeździł.

1 godzinę temu, Adi napisał:

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się Twoje podejście ;)

Szybkie Audi (nie obrażając właścicieli) to taka skoda dla ludzi z pojemniejszym portfelem. 

Idź we Włoszki ;)  Lexusa miałeś, próbuj nowych smaków.

Na cale szczescie jak widac sa potrzbne i takie i takie wiec kazdy moze znalesc cos da siebie.

Giulia fajna ale pozostaje w sferze fajna do patrzenia bo jest piekna  natomiasta to Maserati to kompletnie nie moja bajka.Zwariowal bym w tym samochodzie tak jak w kazdej innej wloszczyznie czy angliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Alfy to już są ok ?
Gdzieś zniknął wątek o tym egzemplarzu z Gdańska chyba, co miał takie problemy.
Nawet chyba Bęben wrzucał te informacje.
 
 
Alfy już od kilku lat są OK . W jakimś badaniu konsumentów (auta nowe i do 3 lat) Alfa jest na 5 miejscu. Subaru na 10. W każdym razie MiTo mojej Córki rzadziej się psuje od mojego Forestera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotruś napisał:

Alfy już od kilku lat są OK emoji6.png. W jakimś badaniu konsumentów (auta nowe i do 3 lat) Alfa jest na 5 miejscu. Subaru na 10. W każdym razie MiTo mojej Córki rzadziej się psuje od mojego Forestera emoji3.png

 

ale były problemy z softem konkretnie w quadrifolio, dość poważne bo nie mogli sobie z nimi poradzić w serwisie, może już ogarnęli? . Drugim problemem  pewnie będzie duża utrata wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem za czasow kiedy ja jezdzilem Subaru i swietnosci tej marki były to auta ponadprzeciętne bezawaryjne i jedne z tych ktore traciły mało na wartosci.Na żadnym samochodzie wczesniej czy pózniej nie straciłem tak mało jak na subaru.

OK miały mega Kijowie wnętrze ale pamietajmy ze oferowały osiagi Porsche za 1/3 ceny.

Ok moze ja jestem staroświecki i mało oryginalny ale ja nie zniosę tandetnych plastikow i wizyt w serwisie raz w tygodniu w nowym aucie za 400K + bez znaczenia jak by swietnie nie jeździło i jak nie wyglądało ale jak widac sa ludzie którym to kompletnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kawa jest za darmo? :biglol:


Byłem w audi regularnym degustatorem kawy, gorzej chyba nie będzie. W tym roku auto było z 6-7 razy w serwisie z czego ze 2-3 razy na dłużej niż tydzień.

Jak mam jeździć tyle do serwisu to chociaż niech auto będzie tego warte ;)


Znacie może jakiś użytkowników aut które wymieniłem, to by bardzo pomogło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...