Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, beben napisał:

Rs w każdej wersji to super auto ale za nudne dla mnie emoji4.png

Ja potrzebuje czegoś bardziej nietypowego, nawet kosztem pogorszenia jakości, osiągów czy trakcji.

Cały czas zakochany jestem w granturismo ale od kilku dni mocno śledzę giulie quadrofolgia emoji15.pngemoji41.png. Sam nie wierze w to co pisze ale naprawdę chodzi mi po głowie ta alfA emoji106.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Nie wiem czy występuje z automatyczną skrzynią, czy tylko manual?

4 godziny temu, kokos napisał:

Już nie mogę się doczekać wątku co zamiast RS6 :)

Albo 

służbowydupowózjaki? 911, m3, s5, rs4, c63, inny ?

Moje 2 ulubione tematy na The Forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, B-52 napisał:

Bardzo fajnie, że będzie RWD w tej eMce. Będżie trochę "prawdziwsza i mniej grzeczna"  przez to ;)

Wedle przedprezentayjnych testów większość dziennikarzy była zgodna że właśnie w AWD z wyłączonym ESP daje więcej frajdy i zabawy niż czyste RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston jest prześliczny, każdy, kiedyś go kupię ale na razie nie ta liga. Nie chce kupować czegoś starszego niż max 3-4 lata .
Rwd wcale nie jest takie fajne jak porównać je z mocnym czy bardzo mocnym awd. I tu i tu slajdami pójdziesz zawsze ale jednak awd da ci większa kontrole no i prędkość w tym boku. Dla mnie rwd to minus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jeździe Nowym RS5 stwierdziłem ze trzeba byc szalonym zeby ciagnąć M3 czy C65 w deszczu.Tymi autami w takich warunkach i ta mocą po prostu strach.W AWD wsiadasz bokiem jak trzeba polecisz a zawsze jesteś szybki i jedziesz bezpiecznie.Dla mnie to bezcenne.

 

 

W polowie wie września za to spełnienie motoryzacyjnych marzeń mianowicie jazda R8 V10 plus po torze.Rozgrzewka w S4 , RS3 i TTRS wiec zapowiada sie fajny dzień :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, turdziGT napisał:

W polowie wie września za to spełnienie motoryzacyjnych marzeń mianowicie jazda R8 V10 plus po torze.

 

@turdziGT, coś dla Ciebie od Pertyńskiego ;) Prawie jak w Miedzianej Górze, tylko po obcemu gadają ;)

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiem równać się z Wami koledzy jeśli idzie o doświadczenie za kierownicą i rozmaitość pojazdów, których doświadczyliście. To, co napisałem wzięło się stąd, ze w lutym przyszłego roku kończy mi się gwarancja na moje G37S. No i zacząłem rozmyślania o następcy. Pierwsze myśli pobiegły ku następcy naturalnemu, czyli Q50. Konkretnie myślałem o tym z prądem. Oczywiście to inna liga niż te wszystkie opisywane wyżej wspaniałości, wiem. 

Chciałem się przejechać RWD. Nie ma. Podobno w Polsce sprzedał się jeden, góra trzy (dosłownie, nie w przenośni). To przy świetnie się sprzedającym Q50 stanowi chyba promil. Zacząłem zastanawiać się,  co się wszystkim stało w głowę, że tylko AWD i AWD i jeszcze AWD. Subaru se kupcie, pomyślałem ;)

Przejechałem się tą hybrydą z AWD i co? I zawód. Nie umiem Wam opowiedzieć czemu. Po prostu mój jeździ fajniej i tyle. Niby tam trochę mocy było (więcej niż w moim bo 364 KM), ogólna fajność też była, a wcale chory (w dobrym tego słowa znaczeniu) nie wysiadłem.  Wszystko grzeczne, tyłeczkiem nie zamiecie, e tam ;).  No i nie wiem teraz. Jest co prawda Q50 3.0t 405KM, nawiasem mówiąc tylko RWD (i dlatego sprzedaje się przesłabo), ale bardzo nie lubię doładowanych silników ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, subleo napisał:

 

@turdziGT, coś dla Ciebie od Pertyńskiego ;) Prawie jak w Miedzianej Górze, tylko po obcemu gadają ;)

 

 

Miodzio i ten dźwięk.Poza 911 GT3 to chyba najlepiej brzmiący supercar obecnie narynku.Nie mogę sie doczekać.

http://youtu.be/0pshKxIEXqw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beben napisał:

Aston jest prześliczny, każdy, kiedyś go kupię ale na razie nie ta liga. Nie chce kupować czegoś starszego niż max 3-4 lata .
Rwd wcale nie jest takie fajne jak porównać je z mocnym czy bardzo mocnym awd. I tu i tu slajdami pójdziesz zawsze ale jednak awd da ci większa kontrole no i prędkość w tym boku. Dla mnie rwd to minus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A rozważałeś Maserati Ghibli SQ4? http://maserati.pl/modele-maserati/ghibli/sq4/

 

Nie jest to wprawdzie V8 ale moc niezła (pewnie można ją mocno podciągnąć), awd i charakter niepowtarzalny (drzwi bez ramek ;)). Zastanawiam się czy ten silnik nie jest spokrewniony z tym co jest właśnie w Giulia QV? Nie mam waszych kłopotów z wyborem aut, ale mając Wasz budżet rozważyłbym ;) Sam jeżdżę teraz Alfą (Giulietta) i te auta mają swój urok, a awaryjność jest przereklamowana :P

 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru i Alfa Romeo są sobie bardzo bliskie pod względem podejścia użytkowników. I my i alfiarze kochamy swoje samochody wraz ze wszystkim ich udziwnieniami, kaprysami i niekończącymi się dyskusjami "jak to ogarnąć żeby się więcej nie zepsuło". Jakby się tak z ręką na sercu zastanowić to obie marki albo są totalnie bezawaryjne albo miewają przypadłości kosztujące gruby hajs. Chodziła mi po głowie Brera 3.2 Q4 zamiast STI i trochę się zaznajomiłem z tym półświatkiem alfowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beben napisał:

Aston jest prześliczny, każdy, kiedyś go kupię ale na razie nie ta liga. Nie chce kupować czegoś starszego niż max 3-4 lata .
Rwd wcale nie jest takie fajne jak porównać je z mocnym czy bardzo mocnym awd. I tu i tu slajdami pójdziesz zawsze ale jednak awd da ci większa kontrole no i prędkość w tym boku. Dla mnie rwd to minus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

od niedawna jestem właścicielem DB9, starszego niż 3-4  lata, bo z 2007, i to rzeczywiście nie ta liga, AM gra jednak w innej lidze niż Audi czy BMW. Auto po prostu rozwala jakością wykonania, starannością, sposobem budowy, podejściem do detali. Materiały, sposób ich montażu, nie przypomina aut składanych seryjnie. Zanim sam tego nie zobaczyłem nie wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi, w czym tkwi urok tego auta, ale jak się mu dokłądnie przyglądniesz nie możesz nie podziwiać poziomu technicznego producenta.

Co do napędu, to jest GT, nigdy nie będzie po śliskim prowadzić się jak sti, ale nie o to w tym aucie chodzi. mimo niemałej mocy 450 koni (w nowszych więcej) i prawie 600Nm momentu , w tym aucie nie są ważne osiągi tak jak wrażenia z jazdy.

Minusy są oczywiste, koszt zakupu i utrzymania. Nowe Astony mają abstrakcyjne ceny, używanych jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghibli rozważałem podczas zakupu rs5, ale nie znalazłem nic w moim budżecie. Szkoda bo bardzo mi się podobało, nawet jeździłem jednym. Piękny dźwięk i niezłe osiągi !!! Wtedy szukałem do max 270-280tys. Nie dalej jak miesiąc góra dwa wiedziałem ze tym rs'em nie trafiłem w swoje gusta. Niby szybko, niby fajnie ale jakoś się nie zakochałem .

Minęło kilka miesięcy i Ghibli mocno spadły i już były w zasięgu. Rs5 pojeżdżę max do końca gwarancji czyli do 06.2018 ale już szukam pomysłu

 

https://www.otomoto.pl/oferta/maserati-granturismo-4-6-v8-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-30-tys-przebiegu-f-ra-vat-23-ID6yZXEd.html

To mi się niezmiernie podoba choć jestem pewien ze to gorsze auto od rs5, pod względem wykonania , bezawaryjności, nawet wizualnie środek to kupa, ale ma coś w sobie ze gotów jestem zaakceptować te minusy

 

Aston to marzenie, ten to mój metr z Sevres => https://www.otomoto.pl/oferta/aston-martin-db9-official-ferrari-dealer-ID6z2oh9.html

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghibli rozważałem podczas zakupu rs5, ale nie znalazłem nic w moim budżecie. Szkoda bo bardzo mi się podobało, nawet jeździłem jednym. Piękny dźwięk i niezłe osiągi !!! Wtedy szukałem do max 270-280tys. Nie dalej jak miesiąc góra dwa wiedziałem ze tym rs'em nie trafiłem w swoje gusta. Niby szybko, niby fajnie ale jakoś się nie zakochałem .

Minęło kilka miesięcy i Ghibli mocno spadły i już były w zasięgu. Rs5 pojeżdżę max do końca gwarancji czyli do 06.2018 ale już szukam pomysłu

 

https://www.otomoto.pl/oferta/maserati-granturismo-4-6-v8-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-30-tys-przebiegu-f-ra-vat-23-ID6yZXEd.html

To mi się niezmiernie podoba choć jestem pewien ze to gorsze auto od rs5, pod względem wykonania , bezawaryjności, nawet wizualnie środek to kupa, ale ma coś w sobie ze gotów jestem zaakceptować te minusy

 

Aston to marzenie, ten to mój metr z Sevres => https://www.otomoto.pl/oferta/aston-martin-db9-official-ferrari-dealer-ID6z2oh9.html

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

Ten DB9 zajebisty , ale dać za niego 680 tys . za 3 letnie auto bez gwarancji , trzeba być jednak trochę szalonym , albo mieć worek pieniędzy . Ale znając bębna i jego rozmach w przypadku yeti , to czemu nie , ja trzymam kciuki .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aston to druga (albo pierwsza  ) marka po Mercu, którą kocham i na pewno prędzej czy później będę jeździł sprzętami tej marki

 

Tak tak , ja tez sobie obiecałem z 10 lat temu ze kupię prosiaka 911 turbo . I jakoś nie mogę kupić albo priorytety się zmieniają z wiekiem :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Tak tak , ja tez sobie obiecałem z 10 lat temu ze kupię prosiaka 911 turbo emoji4.png . I jakoś nie mogę kupić albo priorytety się zmieniają z wiekiem :(

 

 

Zgadza się, ja przez ostatnie 2 lata zmieniłem trochę koncepcje zakupowe samochodów(życie weryfikuje plany) ale na szczęście nadal Merc i Aston siedzą w głowie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł_P napisał:

 

Zgadza się, ja przez ostatnie 2 lata zmieniłem trochę koncepcje zakupowe samochodów(życie weryfikuje plany) ale na szczęście nadal Merc i Aston siedzą w głowie ;) 

 

Rozrzutność marek masz całkiem niezła ;) ale wcale się nie dziwie , mam podobnie :) teraz mam wielkiego zgryza co kupić na miejskiego szatana :( ....

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Rozrzutność marek masz całkiem niezła ;) ale wcale się nie dziwie , mam podobnie :) 


Heh, jakiś czas temu podjąłem decyzję że niczym innym jeździć nie będę jak tylko tymi 2 markami :D Wiadomo że kuszą inne marki (zwłaszcza Porsche) ale dalej już luzik bo żadnej Ferrki czy Lambo nie mam w planach  - to już prędzej wrócę do starego planu samochodu Proto na flakach Evo :) (stara miłość nie rdzewieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki ze jak sie ma 20 lat to cie zazwyczaj nie stać a jak cie juz stać to sie wyglada w tym aucie jak dupa ( mowa tu o 911 przynajmniej nowych ) za to klasyk tak do 993 pasuje zawsze i wszędzie i to moje na razie z rożnych względów niespełnione marzenie.

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Premo napisał:

 

To nie jest to słynne lambo rozbite w nowy rok w Warszawie?

Sprzedane zostało na Litwę i tam naprawiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

teraz mam wielkiego zgryza co kupić na miejskiego szatana :( ....

FIESTA ST ? :) Co prawda wchodzi nowy model, który IMHO już nie wygląda tak dobrze, ale właściwości jezdne pozostały, a w środku powiało w końcu świeżością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...