Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2018 o 13:48, subleo napisał:

A ten Pan na publicznej drodze ciśnie na prostej z wyciągniętym jęzorem. Jakoś mnie to nie przekonuje :coffee: :excl:

 

Osobiście wolę posłuchać osób, które rzeczywiście mają doświadczenie stricte ze sportowymi autami a także w rajdach i wyścigach samochowych np. Henry'ego.

 

Tak na marginesie, jesteśmy naprawdę bogatym krajem skoro w Polsce nowy model 911S (generacja 992) kosztuje 595 tys. PLN a w Wielkiej Brytanii 448 tys. PLN (93 tys. GBP).

 

Carfection to moim skromnym zdaniem najlepszy kanał na YouTube, aczkolwiek określenie Pertyna "gościem" który nie zna się na samochodach (w tym sportowych), to lekki nietakt... jedyne co, to rzeczywiście... nieraz strasznie ględzi.

 

Kiedyś słyszałem, że to co brytyjczycy "oszczędzają" na samochodach nadrabiają ubezpieczeniami, ale to tylko plota, chciałbym poznać opinie kogoś kto zna sytuację.

 

A nowy E Tron GT to ogień :evil2: 

Edytowane przez WhySuSuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Giechu napisał:

W przypadku 911 listwa przez cały tył ma dość długą historię, choć fakt, można to zrobić ładniej lub brzydziej. W przypadku starszych modeli wyglądało to świetnie. Chyba ze względu na to, że ta listwa była jednocześnie "zwieńczeniem" dupki;)

Mnie nie chodzi o oswietlenie ( to mi sie podoba ).Chodzi mi o ten czarny dyfuzor/wlot z tymi owalnymi koncowkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ten mocno rozbudowany zderzak i dyfuzor wygląda kontrowersyjnie, nie przypadnie wielu osobom do gustu.

 

Ale ogólnie nowa 992 nawiązuje stylistycznie do 993 z lat 90-tych i to akurat jest na plus. Szkoda, że znowu urosła, zarówno wymiarami jak i masą, bo coraz mniej przypomina klasyczny samochod sportowy a coraz bardziej pełnokrwiste gran tourismo ... i będą musieli myśleć na "odchudzonymi" GT3, GT2, RS etc. 

 

16pbo9.jpg

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumialem to waga urosła przez filtry DPF i 8 stopniowy PDK zamiast 7 w poprzedniku.

To co jest dobre to że automatycznie 991 potanieje a to nadal kupa nowoczesnego auta.Taka Carerre GTS sam bym chętnie przytulił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 08:26, turdziGT napisał:

To co jest dobre to że automatycznie 991 potanieje a to nadal kupa nowoczesnego auta.Taka Carerre GTS sam bym chętnie przytulił :)

 

 

Po RS4 to raczej GT3 by Ci się przydał, choć GTS RWD M/T też mógłby dać sporo frajdy.

 

A propos Porsche wreszcie otwarty został salon w Krakowie, choć na razie na "pół gwizdka". Ale stoi już czerwony GTS :) 

 

220f85de50c5da2a0107583649dfb742.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać ten wątek, szczególnie relacje tych z Was, którzy użytkują takie świetne samochody .

Ale nawiązując do tytułu wątku : "Co zamiast STI, w cenie STI!?".
Jaki jest wybór wśród samochodów o podobnych parametrach i osiągach w cenie ok. 200 tys., bo taka mniej więcej była ostatnia cena WRX STI. (wiem, że last edition był droższy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotruś napisał:

Uwielbiam czytać ten wątek, szczególnie relacje tych z Was, którzy użytkują takie świetne samochody emoji106.png.

Ale nawiązując do tytułu wątku : "Co zamiast STI, w cenie STI!?".
Jaki jest wybór wśród samochodów o podobnych parametrach i osiągach w cenie ok. 200 tys., bo taka mniej więcej była ostatnia cena WRX STI. (wiem, że last edition był droższy emoji6.png)

 

No właśnie też jestem ciekaw opinii, zwłaszcza po wprowadzeniu nowych zasad leasingowych jestem mniej wyrywny jeśli chodzi o cenę i też się zastanawiam nad czymś w okolicach 200 kPLN. Myślałem o Golf R variant albo cupra 4x4 ale przynajmniej jeśli chodzi o golfa to podobno w Polsce nie ma ani jednego egzemplarza testowego..Chętnie poczytam oponie użytkowników takiego golfa, ewentualnie czegość podobnego w budżecie około 200 kPPLN .Może ktos ma  np. alfa romeo guglia veloce . 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubanow napisał:

zarówno leon jak i golf w przyszłym roku mają zmianę modelową

no fakt ale   może będzie okazja wyrwac  okazyjnie obecne  wersje.  Albo odczekać  bo nowości się trochę boje  kupować po SBD chociaż ..... nie do końca bo DIT też wziałem jak wchodził na rynek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszyn napisał:
1 godzinę temu, kubanow napisał:

zarówno leon jak i golf w przyszłym roku mają zmianę modelową

no fakt ale   może będzie okazja wyrwac  okazyjnie obecne  wersje.  Albo odczekać  bo nowości się trochę boje  kupować po SBD chociaż ..... nie do końca bo DIT też wziałem jak wchodził na rynek ;)

 

jeżeli w VAG'u liczysz na mega okazję to się możesz rozczarować

oni wolą przekonserrwować auta na jakichś stadionach/parkingach itp niż zrobić jakieś duże promo i puścić to co mają

chciałem kupić coś w sierpniu, to zamiast dać rabat woleli rejestrować to co mają na stockach i potem wmawiali mi że kupno już zarejestrowanego auta to jest to samo co kupno niezarejesrowanego

 

VAG chyba najgorzej przygotował się do zmian związanych z WLTP

a tak naprawdę to oni są w głównej mierze odpowiedzialni za to że normy są ta wyśrubowane w górę, gdyby tak nie oszukiwali na testach to normy nie szły by tak szybko w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września jeżdżę cuprą st 4x4, mam ją w wynajmie na 4 lata z przebiegiem rocznym 40 000 km ( wyrwałem  za 155 000 brutto), od września zrobiłem 12 000 km i jak na razie nie mam zastrzeżeń, spalanie w okolicy 9-10 litrów /100 km jest moim zdaniem wynikiem bardzo dobrym. Napęd 4x4 jak dla mnie jest wystarczający czyli pozwali mi wyjechać z domu, bo mam małe wzniesienie i przednio napędowymi autami nie dają rady zimą ode mnie wyjechać. Wszystko zależy od tego co kto szuka, jak dla mnie na razie auto spełnia wszystkie wymagania. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiegając od tematu , i z racji tego ze mam trochę czasu siedząc aktualnie w samolocie do Malagi ( szacun dla lini Norwegian za bezpłatne wifi) to przez następne dni będę w roli testera :) w południowej Hiszpanii . Mam nadzieje ze mi się spodoba i Wam również , będę jeździł fajnym autem po torze Ascari circut oraz po górskich drogach publicznych . Co to będzie ? zobaczycie za kilkanaście godzin , ale z pewnością będzie fajnie , szczególnie dla mnie ;)
Pozdrowki dla Was !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Od września jeżdżę cuprą st 4x4, mam ją w wynajmie na 4 lata z przebiegiem rocznym 40 000 km ( wyrwałem  za 155 000 brutto), od września zrobiłem 12 000 km i jak na razie nie mam zastrzeżeń, spalanie w okolicy 9-10 litrów /100 km jest moim zdaniem wynikiem bardzo dobrym. Napęd 4x4 jak dla mnie jest wystarczający czyli pozwali mi wyjechać z domu, bo mam małe wzniesienie i przednio napędowymi autami nie dają rady zimą ode mnie wyjechać. Wszystko zależy od tego co kto szuka, jak dla mnie na razie auto spełnia wszystkie wymagania. 

Wynik spalania świetny !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro najpierw na Ascari testowali redaktorzy, to może teraz potencjalni klienci.
R8?
https://www.wyborkierowcow.pl/odnowione-audi-r8-na-torze-ascari-pierwsza-jazda/

Za jakąś godzinkę się dowiesz ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Za jakąś godzinkę się dowiesz default_wink.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dwa dni upalania Ferrari portofino , 600KM , 750 Nm , waga 1660 kg , dziś test na drogach publicznych , jutro tor Ascari :)
e4fcb4a0b631c51e1485a686723f9724.jpg
aed1bcaa8974322e5dcb01cede892d46.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 4
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak tu nie kochać Włoszek , Boże ...

 

Już tysiąc lat temu Przybylska śpiewała "I fell in love with a Portofino" ;)

PS

@carfit przemyśl jeszcze jazdę, przecież nienawidzisz brązowych skór w aucie :P A na poważnie ;) staropolskim obyczajem mogę Ci powiedzieć ... nienawidzę Cię ;)
 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:


Za jakąś godzinkę się dowiesz ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dwa dni upalania Ferrari portofino , 600KM , 750 Nm , waga 1660 kg , dziś test na drogach publicznych , jutro tor Ascari :)
e4fcb4a0b631c51e1485a686723f9724.jpg
aed1bcaa8974322e5dcb01cede892d46.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

NICE !Takie wakasje to ja rozumiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym tu się jarać, przecież zgodnie z myślą tego forum 600KM i 1,6t to nie może być auto do bezpiecznego jeżdżenia. Ze świateł objedzie każda Fabia HTP, wyprzedzanie tylko możliwe na trzypasmowej autostradzie (i tylko jak jest pusta) bo inaczej zbyt duże ryzyko dzwona.... :mrgreen:

 

a tak serio, to naprawdę musi być to fantastyczna impreza takie testy :bowdown: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

No I jam tam Edwin warte coś te włoskie rumaki czy moze zaniemówiłem z wrażenia :mrgreen:

 

Pewno ćwiczą "pamięć mięśniową" ... i próbują "ogarnąć" kierownicę w Ferrarce, jak Kajto w WRC-u na Barbórce :book: :biglol:

 

2018-Ferrari-Portofino-155.jpg

 

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...