Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, baki napisał:

To są chyba normalne interwały serwisowe w ciężarówkach.

Mercedes ma bodajże 100tys. km

Transit to raczej nie ciezarowka typu Scania czy Volvo ,tylko bus z silnikiem z osobowki. Tam są 4 gary i 2 litry, a nie 6 czy 8 cylindrów i 12 litrow pojemnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baki napisał:

To są chyba normalne interwały serwisowe w ciężarówkach.

Mercedes ma bodajże 100tys. km

Tylko ciężarówka ma nieco inna charakterystykę użytkowania, silniki nie są tak wysilone, jeździsz też z dużo niższymi prędkościach obrotowymi, a jednak olej zużywa się szybciej przy wyższym zakresie prędkości obrotowych.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo jaki fajny wątek znowu zboczył na tory o tirach ;) teraz będziemy pisać o Scaniach , Daf , Man , and tudzież o RVI Magnum   ;)

 

P.S. Aż sie boję założyć wątek " co zamiast FXT"  ;) bo właśnie chce sprzedać FXT i kupić coś dla żony , niestety nowy FXT już nie wchodzi w rachubę , koniec póki co produkcji :(

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, carfit napisał:

Aż sie boję założyć wątek " co zamiast FXT"  ;) bo właśnie chce sprzedać FXT i kupić coś dla żony

 

Odpowiedź na Twoją rozterkę, jak i na problem tego wątku może być tylko jedna i ostateczna:

 

IMG_20180829_151027_HDR.thumb.jpg.b68ab54937f0dc2595156d065a92ee25.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20180829_151002_HDR.thumb.jpg.d465a63b36e9c05e526ffdf8b948feb3.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 10:30, subleo napisał:

Ale ad rem, technologie Audi owszem fajne, ale trochę pojeździsz i minie pierwsze zauroczenie to zobaczysz ile mają niedoskonałości, żeby nie rzec wad. Ale ogólnie dobre, duże i dopracowane auto. Gratulacje! No i napisz jaki silnik, kombi/sedan?

 

Typowy dupowóz. Bez większych bajerów sedan,190km diesel, S-line. Znajomy z ASO Audi zadzwonił, że klient zrezygnował z zamówionego i skonfigurowanego pod niego auta (notabne bardzo ciekawie sobie wymyślił: biały + jasno szara skóra Milano + jasna podsufitka i wykończenia + drewno ciemna brzoza Naturel :) ). Musieli je sprzedać lub zarejestrować do 31 sierpnia i miałem dwa dni na decyzje. W ten sposób nabyłem A6 w cenie Passata :)

 

Mnie wodotryski średnio ruszają . Kupiłem głównie z powodu wyglądu nadwozia. Zawsze mi się podobało a dlaczego to sam nie wiem.  Naście lat temu jak przesiadałem się z trzyletniej A4 do Subaru to wyraźnie czułem zdecydowanie lepsze prowadzenie. A4 pluła przodem zawsze i wszędzie. Obecnie praktycznie nie ma różnicy. Mimo sporej masy i napędu tylko na przód zero podsterowności. Na śliskim pewnie będzie gorzej i trzeba będzie uważać ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

 

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, QbaqBA napisał:

Stelvio Veloce

Wyjąłeś mi to z...klawiatury ;)

Choć wybór padnie pewnie na Kodiaqua, albo inne Q3 :mellow:.

 

Muszę codziennie przejść ok 50 metrów podziemnym garażem do swojego samochodu, mijam ponad 20 samochodów. Dziś policzyłem...13 Audi.

Ludzie, to jak Korea Północna, wszyscy jednakowi :huh:

 

Carfit, bierz Alfę :)

 

 

Edytowane przez Adi
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi napisał:

Carfit, bierz Alfę :)

 

Biorę to pod rozwagę , ale bardziej skłaniam się ku angielskiej motoryzacji , zobaczymy , decyduję sie tym razem na wynajem auta , więc zobaczymy kto też ma lepszą ofertę . Z pewnością nie wezmę żadnego Audi , może nowe X3 , może volvo , a najbardziej mi leży nowy Range Evo , lub Jag E-pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Jakbyś faktycznie rozważał Volvo to daj znać. Mogę pomóc w tej kwestii :) 

Dzięki , zajmę sie tym po 17.09 jak wróce z urlopu , na pierwszy strzał biorę na demo MB GLA ale chyba ciut za mały . Jesteś wstanie załatwić na demo XC40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, llkuba napisał:

Silnik T5 ? 

Nie wiem , moje kryteria są dosyć proste , silnik benzyna powyżej 200KM , czym więcej tym lepiej , AWD , najlepiej jakby można było wybrać alcantarę bez skóry , ale widzę że z tym jest bardzo ciężko , skrzynia AT , czujniki parkowania/kamera P+T, keyless  i to w zasadzie tyle.

Cena max 300 brutto .

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Nie wiem , moje kryteria są dosyć proste , silnik benzyna powyżej 200KM , czym więcej tym lepiej , AWD , najlepiej jakby można było wybrać alcantarę bez skóry , ale widzę że z tym jest bardzo ciężko , skrzynia AT , czujniki parkowania/kamera P+T i to w zasadzie tyle .

Cena max 300 brutto .

Volvo  T5 ma 250 koni z pojemności 2.0. Napęd AWD z Haldexem na asfalcie w deszczu czy nawet po śniegu wypada bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, carfit napisał:

Nie wiem , moje kryteria są dosyć proste , silnik benzyna powyżej 200KM , czym więcej tym lepiej , AWD , najlepiej jakby można było wybrać alcantarę bez skóry , ale widzę że z tym jest bardzo ciężko , skrzynia AT , czujniki parkowania/kamera P+T, keyless  i to w zasadzie tyle.

Cena max 300 brutto .

 

Xc60 t5 z pakietem luxury seat + drewno, kamera 360 dla lepszego parkowania, podgrzewana szyba, skrzynia 8 biegow.

Mialem pozyczone do testow. Mega eleganckie, lepsze niz nx300. Chyba biere my19. Mam juz oferte po negocjacjach.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

Volvo  T5 ma 250 koni z pojemności 2.0. Napęd AWD

właśnie w takie auto celuje , do 2.0 L pojemności , potem już ceny kosmos ze względu na akcyzę .

1 minutę temu, Sebastian32 napisał:

Xc60 t5

Dla żonki chyba ciut za duże jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, carfit napisał:

Volvo  T5 ma 250 koni z pojemności 2.0.

 

T6 >300 a T8 > 400 KM z 2 litrow.

6 minut temu, carfit napisał:

Dla żonki chyba ciut za duże jednak 

 No kawał auta. Jak go postawilem obok brz to normalnie subaru jak resorak. XC40 cos w okolicach tylnego slupka z boku nie bardzo mi sie widzi. XC60 na razie mój faworyt na zastepstwo dla legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, carfit napisał:

właśnie w takie auto celuje , do 2.0 L pojemności , potem już ceny kosmos ze względu na akcyzę .

No właśnie ciekawe do kiedy będzie 2.0. Dwa miesiące temu rozmawiałem z serwisantem Volvo i mówił mi, że mają tylko 2.0. Mogę przyznać, że S90 jest najładniejsze.

 

https://www.volvocars.com/pl/konfigurator/sedan

 

1 minutę temu, Sebastian32 napisał:

T8 > 400 KM z 2 litrow.

Hybryda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian32 napisał:

XC40 cos w okolicach tylnego slupka z boku nie bardzo mi sie widzi

Mi też nie do końca , ale naprawdę ciężko coś fajnego wybrać, szukam po tych konfiguratorach i już mnie głowa boli ;)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian32 napisał:

 

Wiadomo. Ciekawe ze w katalogu jest to jedyna jednostka gdzie w tabeli w slupku spalanie jest b.d.

Pewnie nie ma sie czym chwalic, sle z drugiej strony 400 koni. Mniam.

Pytanie jaka masa i środek ciężkości ... . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, carfit napisał:

Mi też nie do końca , ale naprawdę ciężko coś fajnego wybrać

 

Moja żonka coś broni lexa nx. Dzisiaj oddałem z testow. Też fajne ale drozsze niz volvo. Mega ciche i komfortowe.

1 minutę temu, llkuba napisał:

Pytanie jaka masa i środek ciężkości ... . 

 

Mam katalog w domu i nie podaja ciezaru zadnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian32 napisał:

 

Moja żonka coś broni lexa nx. Dzisiaj oddałem z testow. Też fajne ale drozsze niz volvo. Mega ciche i komfortowe.

Lex mi nie odpowiada wyglądem , więc wogóle nie biorę pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...