Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jaszyn napisał:

Co sadzicie o braku nawigacji bede wdzięczny za opinie,  sam nie jestem gadzeciażem i wydaje mi się że to nie problem ale moze ktos mnie oswieci że jest inaczej

Jeżeli będziesz w Szwajcarii, otworzysz sobie atlas papierowy, albo zawczasu zagrasz mapy offline na telefon ;) 

25 tys. piechotą nie chodzi, więc nie robiłbym z tego dramatu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kokos napisał:

Moim zdaniem fabryczna nawigacja jest zbędna jeżeli jest dostępny apple car play lub android auto.

:thumbup:

 

3 godziny temu, kokos napisał:

Net w EU jest raczej w ramach podstawowych abonamentów tel. w wystarczającej ilości. 

Poza Szwajcarią tam naliczają, a to boli :(

 

3 godziny temu, jaszyn napisał:

 i ma genialne wygladajce fotele karbonowe sparco, które podobno sa też bardzo wygodne chociaż  wcale nie  wygldąją na takie :) także tych foteli też sie troszkę boje na długie  trasy. 

 

 sprawa A, w dupowozie mamy standard fotel i jest kanapowy ale wyglada ....

byla opcja foteli semi kubełkowych AMG ale nie wybraliśmy :facepalm:... wyglądają mega...

w STI zmieniłem fotele na te z evo, z evo wygladaja bardziej HC a w rzeczywistości sa bardziej komfortowe niż te z STI...

sprawa B, komfort fotela ma.wystarczycnna 300-400 km a później przerwa a to na psiku ;), a to na tankowanie albo kafke :D

Bierz to co się podoba i na co stać. 

 

P.S. Małżowinka moja stwierdziła że jeśli będzie jeszcze raz ten sam model to choćby chmury się zesrały to pseudo kubeł z amg musi być... akurat w tym temacie dyskutować i jej odradzać nie będę...;)

wyglada mega (kubeł, choć i Małżowinka moja jest niczego sobie :wub:)...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaszyn napisał:

Nie wiem czy to właściwy wątek ale przymierzam się do Stelvio Q

Jakie Stelvio???? Rodzinę chcesz pozabijać?? Tylko Forester e-boxer z Eye Sight zapewni ci spokój na drodze. :biglol:

A tak poważniej to był olał brak nawigacji. W telefonie można mieć mapy off-line, można też za 500 zł kupić garmina z dożywotnią aktualizacją map i na wakacyjne wyjazdy przylepiać do szyby.

Jak tak robię od kilku lat. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubły kubłom nierówne ;)  Nie wiem, jak jest w Alfie, ale często poza tym, że są węższe i twardsze, często mają ograniczoną funkcjonalność i możliwości regulacji, także sprawdziłbym dokładnie co i jak

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zyzol napisał:

Kubły kubłom nierówne ;)  Nie wiem, jak jest w Alfie, ale często poza tym, że są węższe i twardsze, często mają ograniczoną funkcjonalność i możliwości regulacji, także sprawdziłbym dokładnie co i jak

 

W alfie kubły sparco  podobno są wygodne nawet w długich trasach -tak twierdza użytkownicy. Są wykonane z karbonu i podobno świetnie wyglądają na żywo. Z minusów brak regulacji lędźwiowej, brak podgrzewania. elektryczna regulacja gora/dół ale pochylanie oparcia już ręczne -no i dopłata za te fotele około 16 000 kPLN przy konfiguracji.  Z drugiej strony fotele standardowe tez sa fajnie i podobno zapewniają porównywalne trzymanie boczne -to tak z zasłyszanych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dottoree napisał:

A jesli to nie tajemnica, jakie ostateczne kwoty wynegocjowales?

 

ogólnie to s rabaty rzędu ok. 140-150 kPLN, plus dodatki relingi i kute felgi  na zimę, czyli pewnie jakieś ok. 30 procent o katalogu -ceny ok.310-330 kPLN za dość dobrze dobrze wyposażone wersje

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, NonPhixion napisał:

https://motoryzacja.interia.pl/zdjecia/zdjecie,iId,2908296,iAId,373964

 

Jak dla mnie petarda :-D tj. w końcu cała lampa z przodu, a nie taka dziwna dzielona i to co lubię czyli led przez cały tył. Ciekawe czy IS-Fa planują :-)

 

"Nadstawka" bagażnika dramatyczna jak w e65. Czy nie można się uczyć na cudzych błędach? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NonPhixion napisał:

Jak dla mnie petarda :-

to lifting czy nowy model?
Za mały grill :OO:

Dlaczego w środku ciągle ten sam kredens, a lusterka odstają niczym uszy pewnego znanego pana?:P

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

"Nadstawka" bagażnika dramatyczna jak w e65. Czy nie można się uczyć na cudzych błędach? 

Hmm, ciekawe spostrzeżenie. Może to kwestia perspektywy. Na zdjęciu numer 6 nie robi to już takiego wrażenia w mojej ocenie.

 

Godzinę temu, Zyzol napisał:

a lusterka odstają niczym uszy pewnego znanego pana?

Każdy ma swój fetysz :-P Jak dla mnie lusterka jak lusterka. Najgorsze są za małe. Jakieś 15 lat temu miałem nieszczęście prowadzenia seicento. Lusterka tam są małe jak lusterko w damskiej torebce :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dottoree napisał:

B. ładnie, czyli pierwszoroczny spadek wartości masz z głowy :)

A kwota 310 tyś. za 500 koni też jest b. atrakcyjna...

 

no jak się popatrzy na konkurencje to jest to rozsądna kwota, chociaż chyba zbyt dużej konkurencji to chyba  nie ma...  x3 M czy GLC amg 63 ale to już zupełnie inna półka cenowa. Na razie zaklepałem tę z fotelami sparco, no i dobiorę 5 letnią gwarancje za 15  kPLN z limitem 250 kkm .  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jaszyn napisał:

 

no jak się popatrzy na konkurencje to jest to rozsądna kwota, chociaż chyba zbyt dużej konkurencji to chyba  nie ma...  x3 M czy GLC amg 63 ale to już zupełnie inna półka cenowa. Na razie zaklepałem tę z fotelami sparco, no i dobiorę 5 letnią gwarancje za 15  kPLN z limitem 250 kkm .  

Wow genialna opcja! Pytanie tylko na ile skuteczne będzie rozwiazywanie problemów :) ale za to siano to grzech nie wziąć takiej fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Herostrates napisał:

Tak jak już koledzy napisali, jeśli jest Apple CarPlay czy android auto to nawigacja jest zbyteczna. 

Niestety w tej polce cenowej niektore rzeczy sie zamawia nie dla siebie ale ale po to ze takie auto trzeba kiedys sprzedać i w tej cenie nawigacja jest jedna z nich. 

Nie biorąc Navi do takiego auta zawezasz sobie i tak juz dos małe grono potencjalnie zainteresowany o kolejne 80% . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał:

Niestety w tej polce cenowej niektore rzeczy sie zamawia nie dla siebie ale ale po to ze takie auto trzeba kiedys sprzedać i w tej cenie nawigacja jest jedna z nich. 

Nie biorąc Navi do takiego auta zawezasz sobie i tak juz dos małe grono potencjalnie zainteresowany o kolejne 80% . 

Mam podobne zdanie, mimo że częściej używam google na tel. jak na navi fabrycznej , która też korzysta z google , ale dziwnym trafem wybiera inna droge...  Ale fakt jest taki że społeczeństwo " głupieje " i za kilka lat auto tego typu bez navi i karty sim sporo straci . Weź to pod uwagę @jaszyn :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelvio Quadrifoglio to niesamowite auto i brak nawigacji nic tu nie zmienia.

To nie jest jakieś tłuste niemieckie premium, które bez nawi jest niekompletne.

To 500 konna piękna Włoszka, którą kupuje się sercem i myślę, że potencjalni klienci w przyszłości będą zwracać uwagę na zupełnie inne jej cechy.

Bierz ją @jaszyn i nie przejmuj się takimi pierdołami. :)

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 2
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Niestety w tej polce cenowej niektore rzeczy sie zamawia nie dla siebie ale ale po to ze takie auto trzeba kiedys sprzedać i w tej cenie nawigacja jest jedna z nich. 

Nie biorąc Navi do takiego auta zawezasz sobie i tak juz dos małe grono potencjalnie zainteresowany o kolejne 80%

 

Folię na fotelach też mam zostawić bo się zniszczą i przyszły właściciel będzie kręcił nosem? 

Kupuję i konfiguruję auto pod siebie i dla siebie a nie dla przyszłego kupującego - szczególnie w tej półce cenowej. 

 

Może jest to trochę zależne od tego w jaki sposób się kupuje samochód i/lub jak długo się go trzyma? Dla przykładu:

- najem długoterminowy i zwrot pojazdu po okresie umowy (można sobie wtedy i różowy zamówić)

- trzymam auto do momentu aż jest warte powiedzmy 10-20% swojej oryginalnej ceny (myślę że wtedy to już większe znaczenie ma czy rdza go jeszcze nie wciągnęła a nie czy ma nawigację)

- leasing i po roku szukanie kogoś na przejęcie leasingu (tu może zależeć komuś na szybkiej transakcji)

- itd. itp. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

Niestety w tej polce cenowej niektore rzeczy sie zamawia nie dla siebie ale ale po to ze takie auto trzeba kiedys sprzedać i w tej cenie nawigacja jest jedna z nich. 

Nie biorąc Navi do takiego auta zawezasz sobie i tak juz dos małe grono potencjalnie zainteresowany

 

10 godzin temu, carfit napisał:

Mam podobne zdanie, mimo że częściej używam google na tel. jak na navi fabrycznej , która też korzysta z google , ale dziwnym trafem wybiera inna droge...  Ale fakt jest taki że społeczeństwo " głupieje " i za kilka lat auto tego typu bez navi i karty sim sporo straci . Weź to pod uwagę @jaszyn :) 

 

Myśłałem podobnym torem także zaklepałem, ten z nawi i z fotelami sparco, trochę droższy i  nie ma otwieranego  dachu szklanego ( ale na tym mi nie zależało), za to ma fotele sparco, color competzione rosso który mi się na najbradziej podobal no i nawigacje. Tak na prawdę jakbym go konfigurował pod siebie to by podobnie wyglądał ;)  a nawigacja niech będzie pod przyszłego klienta, a  może czasem się przyda bo działa całkiem nieźle z tego co czytałem i można ją aktualizować co kwartał za free.

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matros1 napisał:

- najem długoterminowy i zwrot pojazdu po okresie umowy (można sobie wtedy i różowy zamówić)

Różowy rzadko występuje w standardowych paletach producentów, ale da się nadrobić folią i wychodzi piękny Jag :mrgreen:

 

6FD95C05-2258-486D-A942-C423D7B4FD04.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, matros1 napisał:

 

Folię na fotelach też mam zostawić bo się zniszczą i przyszły właściciel będzie kręcił nosem? 

Kupuję i konfiguruję auto pod siebie i dla siebie a nie dla przyszłego kupującego - szczególnie w tej półce cenowej. 

 

Może jest to trochę zależne od tego w jaki sposób się kupuje samochód i/lub jak długo się go trzyma? Dla przykładu:

- najem długoterminowy i zwrot pojazdu po okresie umowy (można sobie wtedy i różowy zamówić)

- trzymam auto do momentu aż jest warte powiedzmy 10-20% swojej oryginalnej ceny (myślę że wtedy to już większe znaczenie ma czy rdza go jeszcze nie wciągnęła a nie czy ma nawigację)

- leasing i po roku szukanie kogoś na przejęcie leasingu (tu może zależeć komuś na szybkiej transakcji)

- itd. itp. 

 

 

 

 

 

No tak jezeli najem długoterminowy czy jakiś inna forma własności ze zwrotem to tak jak mówisz nie ma znaczenia i różowy sobie mozna zamówić ale w kazdym innym przypadku ma to juz znaczenie. W wielu autach ta Navi połączona jest jeszcze c czyms innym , mniejszy ekran , panele czy brak jakiś innych funkcji. To oszczędność na tym to takie troche myślenie , zaoszczędzić 15K zeby pózniej stracić jeszcze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...