Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Paweł_P napisał:

Może w terenie nie, ale już na drodze lepiej się zachowa niższy profil (+ np. runflat)

 

Ty tak na poważnie??? Rzeczywiście 315/35/20 będzie się świetnie prowadzić po naszych drogach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, oczywiście, ale do latania na torze, a nie po drogach - mówimy o 320 (nie kmh), żeby nie było .

p.s. a może moja stara d.... jest po prostu zbyt koścista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisałem o niższym profilu + runflat, szerokość to inna bajka i faktycznie jakieś 315mm to już jest dramat także w/g mnie.

 

Ja aktualnie mam 19" run-flat i bardzo mi odpowiada taki set ;) faktycznie są twarde - czuć to na dziurach ale auto fajnie się zachowuje na drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crazy_Ivan napisał:

Ludzie, o czym wy piszecie? Przecież tak szeroka opona z niskim profilem, to na naszych drogach bujanie w koleinach, jak po morzu.

Może mam tylko takie wrażenie bo rozbijam się głównie po południu Polski - ale koleiny jakby przestały być widoczne. Może jakbym miał szersze kapcie to bym coś wyczuł, ale okiem nawet w deszczu już nie dostrzegam. Czyli dożyłem czasów gdzie drogi są coraz lepsze :) I nie poruszam się tylko autostradami.

2 godziny temu, Crazy_Ivan napisał:

Ludzie, o czym wy piszecie? Przecież tak szeroka opona z niskim profilem, to na naszych drogach bujanie w koleinach, jak po morzu.

Może mam tylko takie wrażenie bo rozbijam się głównie po południu Polski - ale koleiny jakby przestały być widoczne. Może jakbym miał szersze kapcie to bym coś wyczuł, ale okiem nawet w deszczu już nie dostrzegam. Czyli dożyłem czasów gdzie drogi są coraz lepsze :) I nie poruszam się tylko autostradami.

 

A odnośnie innych aut, to widziałem dzisiaj Volvo S60 AWD... Się zdziwiłem, że robią sedana na cztery łapy i nawet jakoś tak lekko podniesiony był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aflinta napisał:

A odnośnie innych aut, to widziałem dzisiaj Volvo S60 AWD... Się zdziwiłem, że robią sedana na cztery łapy i nawet jakoś tak lekko podniesiony był.

Robią i to w wersji Cross County. To taki ewenement, coś jak Outback sedan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, iron napisał:

Robią i to w wersji Cross County. To taki ewenement, coś jak Outback sedan :)

Tak, tyle ze wersji sedan bagażnik nie występuje. 360 litrów chyba. W kombi 430, tez mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 60atka ma mega mały bagażnik  nie wiedzieć czemu.Czy to S60 czy V60 ma 100 litrów mniej niż konkurencja a golf czy octavia ma prawie 600 w aucie podobnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, turdziGT napisał:

Ogólnie 60atka ma mega mały bagażnik  nie wiedzieć czemu.Czy to S60 czy V60 ma 100 litrów mniej niż konkurencja a golf czy octavia ma prawie 600 w aucie podobnej wielkości.

Bo to auto "lifestylowe", wg producenta, zatem dla ludzi którzy nie wożą bagażu tylko kartę kredytowa ;)

A poważnie, bagażnik to porażka w tym modelu. I w kabinie tez ciasnawo, choć fotele sport bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Paweł_P napisał:

Ja aktualnie mam 19" run-flat i bardzo mi odpowiada taki set ;) faktycznie są twarde - czuć to na dziurach ale auto fajnie się zachowuje na drodze ;)

Jakie dokładnie? Rok temu chciałem sobie kupić do Audi i nie było mojego rozmiaru (255/35/19 i 235/35/19). Pierwszy raz miałem ROF w Mini i od tamtej pory jestem ich zwolennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Crazy_Ivan napisał:

Ludzie, o czym wy piszecie? Przecież tak szeroka opona z niskim profilem, to na naszych drogach bujanie w koleinach, jak po morzu.

Absolutnie sie z tym nie zgodzę , to bardzo duże uproszczenie . Owszem jak założysz np. do Forestera opony typu ( strzelam ) 255/30R19 to będzie dramat , ale jeśli te same opony założysz do auta cięższego o ok 300-400kg , niższego , z dobrym zawieszeniem i układem kierowniczym to już będzie co innego . Sam w Audi mam 285/35R21 , i jestem w szoku bo kompletnie nie czuć absolutnie żadnych kolein !

Jesli chodzi o Run Flaty , to jestem ich przeciwnikiem z dwóch względów , są twarde co na śliskim ma naprawdę spore znaczenie , oraz bardzo ciężkie ( masa nieresorowana to złe zjawisko wpływające na prowadzenie ) . W zależności od rozmiaru to róznica od 1-5 kg na 1 oponie ! Sam zmieniłem za namową Roberta z fabrycznych Continentalów SCS 5 na Michelin Super Sport , różnica wagi miedzy nimi to dokładnie Conti 16,8 kg vs Michelin 12,7 to ponad 4kg róznicy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Bo to auto "lifestylowe", wg producenta, zatem dla ludzi którzy nie wożą bagażu tylko kartę kredytowa ;)

A poważnie, bagażnik to porażka w tym modelu. I w kabinie tez ciasnawo, choć fotele sport bardzo wygodne.

 

Co Wy tam wiecie o zabijaniu ;)

Żona jeździ po mieście i nie narzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sie z Robertem dwa tygodnie temu na torze w Monza i sprzedał mi klika patentów , może komuś sie sprzyda ;)@beben ?

1. zmienić opony na Michelin Super Sport , rzeczywiście róznica duża

2. jak sie jeździ samemu lub z pasażerem , obowiązkowo składać tylną kanapę i żaluzję , aby bardziej był słyszalny wydech i jego odgłosy :yahoo:

3. trzeba dosłownie spalić klocki hamulcowe aby dobrze hamował , dotyczy ceramiki i takich sobie odczuć .

 

Zrobiłem wszystkie te patenty i naprawdę jest miazga , przebieg rośnie 6500 km , i czym dłużej jezdzę tym bardziej zakochany :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, woyt napisał:

 

Co Wy tam wiecie o zabijaniu ;)

Żona jeździ po mieście i nie narzeka :)

No moja tez nie narzeka. Na STIa nie dała się namówić, brak automatu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Giechu napisał:

Czy faktycznie to była kwestia zimówek?

tak , zdecydowanie !!! teraz tego efektu zupełnie nie ma , nawet przy maks. predkościach jest bardzo pewny w prowadzeniu , sam jestem w szoku , aczkolwiek rozumiem teraz dlaczego jeszcze ( chyba) żadna firma nie wyprodukowała opony zimowej w indeksie Y czy ZR , powyżej 270km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztov napisał:

Jakie dokładnie? Rok temu chciałem sobie kupić do Audi i nie było mojego rozmiaru (255/35/19 i 235/35/19). Pierwszy raz miałem ROF w Mini i od tamtej pory jestem ich zwolennikiem.

 

Z autem dostalem GoodYear Efficient Grip 235/45 R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepię się pod wątek, skoro i tak zszedł już na inne marki . 

 

Czy ktoś z was miał kontakt z RR sport supercharged ? Szukam wszelkiego info poza ulotkami reklamowymi. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy sprzedawać Kaśki czołg (duży RR L322) i szukam czegoś w to miejsce. Po kilku filmikach na YT mocno się na niego zapaliłem. Duża terenowa fura, 510 kucy, 5 sek do setki ..... i ten dźwięk :yahoo::yahoo:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy sie psuje ... ? Lexus to to nie jest ale zarówno audi jak i Volvo tez mają mniejsze lub większe problemy. W RR miałem 2x awarie zawieszenia, do tego rozszczelniona chłodnica oleju i awaria czujnika ciśnienia w oponie. Czy to dużo jak na auto z 2012 r i przedział pomiędzy 80-160 tys km. Nie wiem

Na pewno klimatem bije na głowę wszelkie audi BMW merce dlatego nadal chcemy RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, beben napisał:

Czy ja wiem czy sie psuje ... ? Lexus to to nie jest ale zarówno audi jak i Volvo tez mają mniejsze lub większe problemy. W RR miałem 2x awarie zawieszenia, do tego rozszczelniona chłodnica oleju i awaria czujnika ciśnienia w oponie. Czy to dużo jak na auto z 2012 r i przedział pomiędzy 80-160 tys km. Nie wiem

Na pewno klimatem bije na głowę wszelkie audi BMW merce dlatego nadal chcemy RR

 

Bęben RR jest fenomenalny ! mój sąsiad ma RR sport-a , od nowości , przejechał 97 tys. i mówi że zero awarii, więc ta legendarna usterkowość to bardziej urban legends , coś na wzór Alfy czy królowej lawet Laguny ;) . 

Ja choruje na F-PACE :) ale RR jest genialny , kupuj i nie pytaj sie o zdanie nikogo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...