Skocz do zawartości

Biały Lanos WRX 265 z Gdańska


faza20

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, svavo napisał:

Negatywnie wplywa na synchronizatory

 

Rozwiń proszę w jaki sposób wpływa negatywnie?

Biegi przez krótszy skok dźwigni są wybierane mniej precyzyjnie (chyba nie), czy dzieje się to za szybko i synchronizator nie jest w stanie wyrównać prędkości trybów w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, faza20 napisał:

Rozwiń proszę w jaki sposób wpływa negatywnie?

Biegi przez krótszy skok dźwigni są wybierane mniej precyzyjnie (chyba nie), czy dzieje się to za szybko i synchronizator nie jest w stanie wyrównać prędkości trybów w skrzyni?

Dokładnie nie pamiętam, pisał o tym ktoś na forum i dla mnie brzmiało to wiarygodnie. A może negatywny wpływ jest pomijalny? Nie wiem. Niech wypowiedzą się mądrzejsi ;). Mi w każdym razie chwilowo minął zapał do montowania SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że przy szybkiej zmianie biegów i SS synchronizatory obrywają. Nie spotkałem jednak na forum wpisu o takiej awarii a sam mod nie jest rzadkością.
Na pewno jak jedziesz "sportowo" trzeba pilnować, by dobrze wysprzęglać. Widziałeś jak w Forku jedynka wchodzi - trochę mam wrażenie też przez to, że sprzęgło już nisko bierze. Shortshifter to uwydatnił. Natomiast w Imprezie tego problemu nie mam.

Moim zdaniwm gdy jedziesz na czas i drążkiem ruszasz w momencie wciskania sprzęgła to jest to jedyny moment kiedy synchronizator może obrywać bo przy SS zmieniasz bieg szybciej. Jest to przecież tylko krótsza dźwignia z fizycznego punktu widzenia, reszta mechaniki ta sama. Trzeba więc przeprogramować pamięć mięśniową na szybsze wciskanie sprzęgła.
W STI shifter ma ponoć dużo krótszy skok niż w WRX więc raczej skrzyni to tak łatwo nie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Lanos ma obecnie 113 500 km przebiegu i ma się dobrze. Zamontowany ostatnio SS działa znakomicie.

Dziś WRXa odebrałem z serwisu gdzie dostał kilka nowych części:
- tarcze hamulcowe przód - gładkie Brembo
- klocki hamulcowe przód - Ferrodo DS2500
- olej Millers 5W40 NT+ wraz z filtrem OEM
- filtr powietrza i kabinowy
- tuleje wahaczy przednich tył
- wycieraczki przedniej szyby Denso

Dla uatrakcyjnienia wątku zimowa fota z Półwyspu Helskiego.

27778d9b35d008753040b14b1f5aec95.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, faza20 napisał:

- tarcze hamulcowe przód - gładkie Brembo
- klocki hamulcowe przód - Ferrodo DS2500

i jak to hamuje? czujesz jakąś różnicę w porównaniu do poprzedniego setupu? nie hałasuje :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to hamuje? czujesz jakąś różnicę w porównaniu do poprzedniego setupu? nie hałasuje :)?

Teraz po przejechaniu prawie 800 km coś mogę powiedzieć. JEST REWELACYJNIE! Nie ma mowy o słabym hamowaniu na zimno itp. w porównaniu do poprzednich DS Performance to jest przepaść.
Czasami na bardzo wolnym dojeździe do świateł sobie zapiszczą ale to jest nawet przyjemne usłyszeć, że się ma jeszcze hamulce :-) zobaczymy jak będzie z pyleniem o trwałością ale na to jeszcze przyjdzie czas.
zazdraszczam białasa w śniegu Ja akurat na te pół tygodnia zimowego odstawiałem swojego do warsztatu i musiałem siedzieć w stolycy, więc na razie mnie zima trójmiejska ominęła :mellow:

Teraz masz szansę nadrobić zaległości, ja wczoraj wieczorem „zdobywałem odległą galaktykę”. :-)

abc36ed5d332b3712e0dddec3638092c.jpg

Dziś auto wyglada tak.

983a0f3ca81c5d2ba908f99b13827f87.jpg
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...


Dawno tu nie zaglądałem bo i pisać nie było o czym.
W maju tego roku Lanos zmienił swoją rolę w naszej rodzinie i z auta podstawowego (służbowo - rodzinnego) stał się drugim autem, którym głównie jeździ moja żona. Konsekwencją tego jest to, że przez rok przybyło mu na liczniku niecałe 5kkm.
Na dzień dzisiejszy na liczniku jest 118 700 km.
Z rzeczy serwisowych w tym miesiącu oddałem do regeneracji wiskozę a przy okazji wleciały nowe łożyska w tyle skrzyni wraz ze świeżym olejem do skrzyni.
WRX dostał tez nowy żarnik od ksenona bo stary dokonał swojego żywota.

22.12 Lanos przeszedł pomyślnie okresowe badanie techniczne :-)

Na styczeń ze względu na interwał czasowy mam zaplanowaną wymianę oleju wraz z filtrem oraz wymianę poduszki pod skrzynią.

Zimowa aura rozpieszcza nas w Gdańsku więc i zimowe foty wpadają do tematu.

3203b6363567836ad2fcb56c5369a517.jpg

2e0336db0ae318902c8e0d14dc42dc68.jpg

Pozdrowienia od obecnej użytkowniczki WRXa.



UWAGA - LANOS JEST NA SPRZEDAŻ.

Szczegóły wkrótce w dziale sprzedam.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, faza20 napisał:

Mam wielką nadzieję, że następca spod znaku Plejad zawita jeszcze kiedyś do mojego garażu ale niestety nie teraz.

W obecnej sytuacji będę szukał małego auta miejskiego.

Przecież to jest małe auto miejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...