Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Daniel Janus napisał:

Przecież to jest skazane na korozję już na etapie  projektowania

Korozja to już tam siedzi pomiędzy blachami tylko jeszcze jej nie widać :biglol: Ja bym to zanurzył w odrdzewiaczu, wypiaskował, dał do ocynkowania, epoksyd, mastyka na te ordynarne szpary pomiędzy blachami i dopiero montaż i potem na to konserwacja. :D.

 

A teraz tak na serio, są firmy które robią reparaturki poprzez skanowanie 3d, daj im żeby to zeskanowali i zrobili z jednej blachy w ocynku. Mogą zrobić odbicie lustrzane i będziesz miał prawy kielich :D, no a potem to już każdy będzie mógł sobie kupić reparaturki kielichów do swojego :P

 

Ile tysi to kosztowało :D?

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yaroz napisał:

 

A teraz tak na serio, są firmy które robią reparaturki poprzez skanowanie 3d, daj im żeby to zeskanowali i zrobili z jednej blachy w ocynku. Mogą zrobić odbicie lustrzane i będziesz miał prawy kielich :D, no a potem to już każdy będzie mógł sobie kupić reparaturki kielichów do swojego :P

Ale to tak serio serio? jak ma to niby odlać czy jakkolwiek uformować skoro to jest kilka uprzednio uformowanych blach zgrzanych na gotowo?:huh: no chyba że chcesz to z plastiku na drukarce prpdukowac:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, VEC napisał:

Ale to tak serio serio? jak ma to niby odlać czy jakkolwiek uformować skoro to jest kilka uprzednio uformowanych blach zgrzanych na gotowo?:huh: no chyba że chcesz to z plastiku na drukarce prpdukowac:upside-down-face_1f643-small:

Jest firma, Bolma, robią reparaturki, na pewno dali by radę, przynajmniej skorupę kielicha wytłoczyć z jednego grubszego arkusza blachy a nie z trzech blach nałożonych na siebie, które mają poniżej 1 mm i pomiędzy, którymi zagnieżdża się ruda. A z tymi wzmocnieniami co okalają amortyzator podejrzewam że, też by dali radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 19:29, Neutrino33 napisał:

Idzie zima, może ktoś będzie potrzebował pomocy więc kupiłem pas do holowania i umieściłem w bagażniku.

Jakiś konkretny wart polecenia? Zgłębiałem temat rok temu i ostatecznie wylądowałem na stronach z holami do ciężarówek, wtedy uznałem, że odpuszczę i wrócę do tego kiedy indziej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 19:49, yaroz napisał:

Korozja to już tam siedzi pomiędzy blachami tylko jeszcze jej nie widać :biglol: Ja bym to zanurzył w odrdzewiaczu, wypiaskował, dał do ocynkowania, epoksyd, mastyka na te ordynarne szpary pomiędzy blachami i dopiero montaż i potem na to konserwacja. :D.

 

A teraz tak na serio, są firmy które robią reparaturki poprzez skanowanie 3d, daj im żeby to zeskanowali i zrobili z jednej blachy w ocynku. Mogą zrobić odbicie lustrzane i będziesz miał prawy kielich :D, no a potem to już każdy będzie mógł sobie kupić reparaturki kielichów do swojego :P

 

Ile tysi to kosztowało :D?

Jak serio jest zainteresowanie to mogę pogadać z kumplem, który robi takie rzeczy do różnych aut. Do tej pory robił głównie do Hond, ale jak na dzień dobry by było z 10-15 zamówień to może zrobić i takie, szczególnie że jest z czego. Mogę z nim pogadać i ruszyć temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, halvaekiu napisał:

Jakiś konkretny wart polecenia? Zgłębiałem temat rok temu i ostatecznie wylądowałem na stronach z holami do ciężarówek, wtedy uznałem, że odpuszczę i wrócę do tego kiedy indziej. :lol:

Ja kupiłem takie dwa i ten zielony to trochę przerost formy nad treścią, bo spokojnie Patrola by utrzymał. Ten pomarańczowy w zupełności wystarczy do osobówki, a jakość wykonania nieporównywalnie lepsza od linek z marketów czy sklepów motoryzacyjnych.

https://allegro.pl/oferta/linka-holownicza-hak-hak-eg01-5m-5-7t-nordlift-9823023801

https://allegro.pl/oferta/linka-tasma-holownicza-5m-8-1-ton-nordlift-9823031004

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, halvaekiu napisał:

Jakiś konkretny wart polecenia? Zgłębiałem temat rok temu i ostatecznie wylądowałem na stronach z holami do ciężarówek, wtedy uznałem, że odpuszczę i wrócę do tego kiedy indziej. :lol:

Taki zakupiłem

https://allegro.pl/oferta/linka-holownicza-4-ton-4-metry-tasmowa-4t-4m-11183242809?snapshot=MjAyMS0xMS0wNFQxOTo0MjowNi4wOTlaO2J1eWVyO2E5YzIwZWI4YmU0ZDFiMjJmZjQ4ZWNhZWNiNWUxOTdlYjFlNDUwMmYxMWE0ZmYwZDY5MzQzMWU3OTk2ZTI5MzM%3D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u Chińczyka takie coś.

Na zewnątrz wyglada tak:

D1A933CC-6A85-4D0F-844C-FC96F38BFC7A.thumb.jpeg.285917c92f3b88a5bb85a84ab5d7aa11.jpeg


Ale to nie jest na zewnątrz, tylko do wewnątrz. A wewnątrz wygląda tak:

18E9175C-76B4-4FD7-824D-B6F12ABA0C67.thumb.jpeg.a02f3c9b483877272becbedc0175edaf.jpeg

 

PS. Kiedyś (chyba w sekcji „Coś nie teges”) opisywałem przygodę ze znaną firmą paczkomatową, która odesłała chińskiemu nadawcy przesyłkę, która była już 200 m od mojego domu. W tej przesyłce było właśnie takie coś. Trzecie podejście powiodło się i mam to. Zostało mi po tej przygodzie takie coś ale do XV mk. 2 z pierwszego podejścia („chiński” błąd). Gdyby ktoś chciał to oddam za free w dobre ręce. Najlepiej stąd, ale wysłać też mogę… 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania na zimę pora zacząć i dokonałem zakupu o takiego, jutro powinno dotrzeć :)

Podsumowanie zamówienia
Zamówione produkty:
K2 - SKROBACZKA DO SZYB SAMOCHODOWYCH (69555035) 
K2 BIAŁY SMAR LITOWY Z TEFLONEM PTFE - 400 ml (40082081) 
K2 SIL - 100% SILIKON W SPRAYU DO USZCZELEK 300 mL (31126063) 
K2 ULTRA CUT - PASTA POLERSKA DO USUWANIA RYS 100G (63648485) 
LIQUI MOLY REGENERATOR WTRYSKÓW BENZYNA 20453 5153 (31465083) 
MOJE AUTO KAMIZELKA DROGOWA ODBLASKOWA ŻÓŁTA EN471 (65260816) 
TEC2000 - ENGINE FLUSH PŁUKANKA SILNIKA - 375 ML (111925663) 
VALVOLINE VR1 RACING SM A3/B4 5W50 - 1L (65260867) 
VALVOLINE VR1 RACING SM A3/B4 5W50 - 4L + GRATIS (65260870) 
YATO - ZLEWARKA MISKA DO ZLEWANIA OLEJU PŁYNÓW 15L (72098299) 
YATO YT-0606 SZCZYPCE DO OPASEK ZACISKOWYCH OSŁONY (69033828) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...