Skocz do zawartości

Kawa z mlekiem czy czarna ? a może zbożowa ?


Uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

Porcja mielonej kawy ok. 7 g, czyli 144 kawy z kilograma. W 10 dni???

porcja na 100 ml, co daje niecałe 1,5 l dziennie. do zrobienia.

 

a o sprzęcie za 15k nie było mowy, kupując nowy sprzęt do robienia espresso zamkniesz się w 3k zł, do przelewów jakieś 1300 zł - i po wsypaniu dobrej, świeżo palonej i świeżo zmielonej kawy, jest kosmiczna różnica w stosunku do kawy z marketu. a tani zestaw do alternatywy kupuje się za jakieś, hm, 400 zł - młynek 140 zł, aeropress 140 zł, waga 100 zł, sitko do odsiewania pyłu(dyspenser do cukru pudru) 10-15 zł, no i ewentulanie "konewka" do lania wody + termometr - koło 100 zł, ale to nie jest konieczne. do tego dobra kawa i robisz coś, co jest bez porównania lepsze od rozpuszczalnej czy zalewajki... tylko podstawą jest dobra kawa, i o tym też już się przekonałem kupując kawę z kiepskiej palarni....

 

ps. wbrew pozorom, wśród specjalistów, kopi luwak(czyli kawa z kupy niby małpy, a tak naprawdę cywety) kosztująca 500 zł za 250 g wcale nie jest najlepszą kawą na świecie...

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy mam tylko parzona i rozpuszczalna z tchibo. Nie narzekam no ale wybitnie dobra to ona nie jest. Tak czy siak pomaga przetrwać nocna zmiane.

 

Btw. Dzis ekstra 4h w pracy co daje 16 godzin pracy na dobę :) jutro ostatnia nocka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pije świeżo mielona (mlynek zarnowy) lavazze zaparzana w kafetierce g.a.t. oczywiscie z duza iloscia cukru... Nauczylem sie we Wloszech. Na nogi stawia momentalnie ;)

wejdź na np coffedesk.pl lub mastroantonio.pl i napisz maila czy też użyj livechat, napisz co pijesz i zapytaj co kupić, żeby było lepsze w podobnym klimacie. i nie syp cukru - kawa może być słodka bez słodzenia :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

 

 

...a tani zestaw do alternatywy kupuje się za jakieś, hm, 400 zł - młynek 140 zł, aeropress 140 zł, waga 100 zł, sitko do odsiewania pyłu(dyspenser do cukru pudru) 10-15 zł, no i ewentulanie "konewka" do lania wody + termometr - koło 100 zł, ale to nie jest konieczne. do tego dobra kawa i robisz coś, co jest bez porównania lepsze od rozpuszczalnej czy zalewajki... tylko podstawą jest dobra kawa, i o tym też już się przekonałem kupując kawę z kiepskiej palarni....

 

Jeszcze daleka droga przede mną zanim zacznę doceniać tego typu rzeczy- na daną chwilę oprócz próbowania u kolegów hobbystów itd. to szczytem w moim wykonaniu i posiadaniu jest kawiarka /mam nadzieje, że to profesjonalna nazwa tego urządzenia/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co jak ja nie mam żony? :P:mrgreen:

ale szukasz ? czy nikt ci nie odpowiada ? pewnie foszki w nosie i trudno trafić :biglol:

 

Nie zgubiłam żadnej, to nie szukam :P

 

 

Niech żyje wódka!!

 

Nie mamy już po 20 lat żeby dzień zaczynać od flaszki :P  

 

Za to na Karaibach można zaczynać dzień winkiem :mrgreen: Działa orzeźwiająco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to na Karaibach można zaczynać dzień winkiem :mrgreen: Działa orzeźwiająco ;)

 

 

dawaj relacje FOTO !

 

W stopce mam link do wydarzenia na fb, u mnie na profilu coś tam jest, ale pewnie niewiele osób to widzi ... będzie o tym artykuł w Plejadach no i zrobię jakaś relację na The Forum ... ale zdjęć mam kilka tysięcy i muszę część ocenzurować najpierw :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech żyje wódka!!

+1

 

U mnie 1kg na miesiąc to max, zależy też ile gości i imprez ...

 

 

Dziwne. U mnie na imprezach goście piją wódkę :huh:

+1 ;)

A co do kawy...

Rano pijam Inkę bez mleka i cukru.

A kawę naturalną pijam raz na jakiś czas, kiedy mam ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...