Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Forester 2.0 D 2008

 

Trasa autostrady i dobre drogi, cala rodzina z obciażenie i maź prędkości - 7,8-8,2

jazda eco dla zabawy i wprawy mieszana trasa/miasto (tylko 3 pełne baki paliwa) - 4,5 - 4,8

Codzienna jazda - 6,2 - 7,0

 

Cały czas jazda na Shell v-power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 3.6. Miasto Łódź.

 

Spalanie w miescie....13.8L. Jak na automat i ta pojemnosc to jest wynik mega dobry. (jezdzone caly czas w trybie sport. Pewnie daloby sie cos jeszcze zaoszczedzic jezdzac w trybie intelligent... ale ja nie jestem inteligent to nie jezdze :P ).

 

Na trasie przy predkosci 100-120km/h - spalanie 9,5L. Jak go dotre to przetestuje przy wyzszych predkosciach :) Naprawde mega oszczedne auto. Tyle samo mi wrx 2.5L spalal w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 3.6. Miasto Łódź.

 

Spalanie w miescie....13.8L. Jak na automat i ta pojemnosc to jest wynik mega dobry. (jezdzone caly czas w trybie sport. Pewnie daloby sie cos jeszcze zaoszczedzic jezdzac w trybie intelligent... ale ja nie jestem inteligent to nie jezdze :P ).

 

Na trasie przy predkosci 100-120km/h - spalanie 9,5L. Jak go dotre to przetestuje przy wyzszych predkosciach :) Naprawde mega oszczedne auto. Tyle samo mi wrx 2.5L spalal w manualu.

 

Mega oszczędne auto to ma moja Kobieta. Ja tankuję raz na tydzień, Ona raz na miesiąc :mrgreen: i do tego ma mega szybką furę zaryzykuję stwierdzenie, że szybszą niż 60% lub więcej w mieście. SMART for 2 małe, lekkie, wszędzie zaparkuje tylko nie wywołuje u kierowcy banana na twarzy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans 1400 km, Forester N/A automat, 2 osoby + o wiele za dużo bagaży

 

Warszawa - Suwałki - Mikołajki - Sopot - Łódź - Warszawa + trochę kręcenia się po miastach, klima włączona przez 30% czasu (głównie otwarty szyber), prędkość podróżna 90 - 120 km/h na tempomacie, z czego około 200 km przejechane bez oszczędzania paliwa (autostrada na Wyszków, autostrada Gdańsk - Grudziądz, żółte mazurskie kręte trasy prawy ciąć do lewy hopa :twisted: )

 

Średnie spalanie 8,1 l

100% czasu włączona samochodowa lodówka poPlejadowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Forester 2 TX (177 kucy) pali masakrycznie duzo - ok 18-20L w mieście. Fakt że to AUTOMAT z 2003r, ale nie cisnę go masakrycznie.

W trasie przy ok 140-160km/h - ok 16L

zy to normalne spalanie?

Wg mnie trochę duże.

Ale są chyba ludzie na forum, którzy robią często takie wyniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Forester 2 TX (177 kucy) pali masakrycznie duzo - ok 18-20L w mieście. Fakt że to AUTOMAT z 2003r, ale nie cisnę go masakrycznie.

W trasie przy ok 140-160km/h - ok 16L

zy to normalne spalanie?

Wg mnie trochę duże.

Ale są chyba ludzie na forum, którzy robią często takie wyniki :wink:

 

jasne ale ja go nie dociskam na maksa. Jak jeżdżę na POWER to 20L po mieście to minimum. A przez rok jazdy nie przypominam sobie bym zszedł kiedykolwiek poniżej 15L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrowa, moja dziewczyna też ma Smarta ForTwo :mrgreen: I tu nie ma nic do śmiechu, to jest 0.6 Turbo ! Ile pali to nie wiemy, bo zawsze tankujemy za 50zł i to wystarcza na dość sporo jeżdżenia po mieście.

 

Bardzo ładny ten Wasz Smartofon szkoda, że nie jesteście Wawy Panie mogły by się wymienić doświadczeniami.

 

po za tym PW :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrowa, moja dziewczyna też ma Smarta ForTwo :mrgreen: I tu nie ma nic do śmiechu, to jest 0.6 Turbo ! Ile pali to nie wiemy, bo zawsze tankujemy za 50zł i to wystarcza na dość sporo jeżdżenia po mieście.

 

 

Ja mam tak z Ibizą SDI :mrgreen:

No dobra ja się postarasz to 3.8 z niej wyciśniesz :P

Normalnie ze 4.5 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozbijałem się nieco po Serbii i Czarnogórze - dosyć drakońskie ograniczenia prędkości i pełno policji a w Czarnogórze dodatkowo pełno górskich serpentyn - spalanie średnie 7,2l/100km :D W Chorwacji warunki drogowe mam teraz nieco normalniejsze, więc i spalanie skoczyło do 8,3l/100km :)

 

ps. W Czarnogórze patrol machnął mi lizakiem do zatrzymania (bez wątpienie mnie, bo nikogo więcej nie było), jak zbliżyłem się na odległość czytelności tablicy rejestracyjnej, kazali jechać dalej - jacyś specyficzni są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podczas mojej wycieczki UK :arrow: PL :arrow: UK zrobilem 3550mil 8)

czyli jakies 5680km :P spalilem prawie 500litrow paliwa, srednia z calej trasy to 10,7 :shock: 8) :mrgreen: czyli dosc ekonomicznie :wink: predkosci na trasie od 140-200km

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...