Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz dodajcie do tych wartości jakieś średnio ok litra z hakiem. Prędkościomierz przekłamuje prędkości o 10% a więc siłą rzeczy licznik wykazuje więcej przejechanych kilometrów a faktycznie przejeżdzamy o 10% mniej.

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu (?). U mnie zasieg do rezerwy to ok 500km, styl -celowo- wybitnie emerycki 50/50 trasa/miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierz przekłamuje prędkości o 10% a więc siłą rzeczy licznik wykazuje więcej przejechanych kilometrów a faktycznie przejeżdzamy o 10% mniej.

Czyli na 1km to 100m różnicy - ja nie zauważyłem takiej rozbieżności we wskazaniach przebiegu - i piszę tu o trasach rzędu 1000km i więcej, gdzie różnica (pomiędzy mapami a wskazaniem) powinna być spora, tymczasem nie ma jej wcale. Może problem dotyczy jakichś starych zegarów całkowicie mechanicznych?

 

A wracając do tematu, Kraków - Warszawa - Kraków (przez Kazimierzę Wielką), 687km na jednym tankowaniu, średnie spalanie ciut poniżej 8,2l/100km. Do Warszawy tempo normalne tak jak trasa pozwala, czasem wyprzedzanie (redukcja na trzy i but w podłogę), z powrotem już spokojniej bo zmęczony człowiek po całym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierz przekłamuje prędkości o 10% a więc siłą rzeczy licznik wykazuje więcej przejechanych kilometrów a faktycznie przejeżdzamy o 10% mniej.

Czyli na 1km to 100m różnicy - ja nie zauważyłem takiej rozbieżności we wskazaniach przebiegu - i piszę tu o trasach rzędu 1000km i więcej, gdzie różnica (pomiędzy mapami a wskazaniem) powinna być spora, tymczasem nie ma jej wcale. Może problem dotyczy jakichś starych zegarów całkowicie mechanicznych?

 

A wracając do tematu, Kraków - Warszawa - Kraków (przez Kazimierzę Wielką), 687km na jednym tankowaniu, średnie spalanie ciut poniżej 8,2l/100km. Do Warszawy tempo normalne tak jak trasa pozwala, czasem wyprzedzanie (redukcja na trzy i but w podłogę), z powrotem już spokojniej bo zmęczony człowiek po całym dniu.

 

GPS- 129km/h, licznik- 140 km/h

Podejrzewam, że świadomy zabieg producenta żeby zbytnio nie straszyć spalaniem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS- 129km/h, licznik- 140 km/h

Wskazania prędkości wbrew pozorom nie muszą się przekładać idealnie na pokonany dystans.

 

Podejrzewam, że świadomy zabieg producenta żeby zbytnio nie straszyć spalaniem

Nie tylko zabieg producenta, ale i wymóg przepisów homologacyjnych (licznik nie może przekłamywać w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem swój rekord : 374km na baku 60L :D jest mistrz! Ale do stacji zabrakło mi ok 100m :D :D :D

choć przebyty dystans wskazuje na w miarę normalną jazdę, to końcówka musiała przypominać rajd o kropelce :mrgreen:

 

BTW, czy w Imprezie na pewno jest zbiornik 60 l a nie tylko 55? ( STi / WRX ) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy raport spalania Forek 2.0 Type-N/A MY05: 9-9,5 l/100km w cyklu mieszanym bez jakiegokolwiek oszczędzania ale też bez bezpodstawnego pociskania. Trzeba było pocisnąć to cisnąłem, ale jak było luźno to jechałem spokojnie. :) Niestety ostatnie temperatury znów negatywnie wpływają na spalanie, szczególnie gdy pokonujemy nieduże dystanse i za każdym razem rozgrzewamy silnik. Nie mniej jednak spalanie wciąż w normie. Niektórzy koledzy nie są w stanie uwierzyć, że takie auto, z takim napędem może mieć tak korzystne spalanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy koledzy nie są w stanie uwierzyć, że takie auto, z takim napędem może mieć tak korzystne spalanie. :)

:mrgreen: Nie wiem o co chodzi, może ani ja ani mój tata nie umiemy oszczędnie jeździć bo w mieście poniżej 10L się nigdy nie udało zejść, na trasie minimum to 8.8L czy coś koło tego... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem swój rekord : 374km na baku 60L :D jest mistrz! Ale do stacji zabrakło mi ok 100m :D :D :D

choć przebyty dystans wskazuje na w miarę normalną jazdę, to końcówka musiała przypominać rajd o kropelce :mrgreen:

 

BTW, czy w Imprezie na pewno jest zbiornik 60 l a nie tylko 55? ( STi / WRX ) :?:

 

no rajd na kropelce dosłownie ale się trochę przestarszylem jk zaczęło go przerywac;) co do jazdy to jest ona raczej emerycko barbazynska ;D

 

po tym rekordzie i wypleniu do ostatniej kropli weszło mi 58l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ani ja ani mój tata nie umiemy oszczędnie jeździć bo w mieście poniżej 10L się nigdy nie udało zejść,

Nie wiem jakie moje auto ma spalanie typowo w mieście bo nigdy nie zdarzyło mi się przepalić całego baku w mieście. U mnie zawsze tryb mieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy miesiąc użytkowania Tribeci:

 

- na miejscu, tj.dojazd z dziećmi do szkoły, wyjazd do miasta, jakiś lekki korek na 10 minut, krótkie trasy - 13,8 litra

- trasa: Szczyrk - Katowice - Szczyrk - tempo normalne lewym pasem, ale bez przesady - wyszło 11 litrów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

outback '010 DIESEL

 

Do I przegladu nie przekraczalem 2500 obr

 

srednie na komp 6,2 -fakt 6,5

 

najmniejsze jakie uzyskalem 5,2 na trasie

 

wyjazd do chorwacji ja+ zonka + maluszek i kuupa klamotów (150-max) do 7 l

 

dla mnie bardzo malo- zona ma B klase 2.0 -oscyluje ok- 8l- moze dlatego ze automat- no ale masa mniejsza hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek skonsumował 11,5 LPG , jazda raczej kapelusznicza .

ostatni właśnie się zastanawiałem ile pali taki Forek 2.0 N/A. Widać, że spalanie jest porównywalne tak naprawdę do Imprezy, tylko że późniejsze 2.0 były mocniejsze

pepe2, ile max potrafi Ci spalić? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym użytkownikiem samochodu jest teraz moja żona , a wiadomo jak kobiety traktują pedał gazu :oops: .Ale jak nadejdzie zima to forek trafi w moje ręce i wtedy zobaczymy :twisted: .

Teraz było trochę miasta , trochę szybkiej jazdy ok 140 i głównie kręcenie się wokół komina , generalnie cały czas spalanie oscyluje oki 12 l plus minus 0,5 l lpg . Benzyny też używam ale nie mierzyłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...