Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

minmalne spalanie, jakie udało mi się osiągnąć na trasie ( jadąc delikatnie 90 /h)):

subaru baja 2,5aut. 2003 r - 7,9l/100 km - trasa ok 200 km

outback 2,5 2004 r aut. - 8,0 l/100 km - trasa ok. 200 km

outback 3,0 l 2006 r aut. - 8,1 l/100 km - "-

wszystkie dane wg dystrybutora a nie komputera.

 

outback diesel 2010 ( przebieg 6500 km) - 4,8 l wg komputera ( oszukuje ok 0,5-06 l w stosunku do dystrubutora) trasa po Mazurach ok 240 km, nie przekraczając 110km / godz. ( więcej 90-100). ( Wg. dystrybutora wyszło 5,4 l/100km )

200km caly czas z gorki, to w europie nie znam takiej trasy.

podziwiam cierpliwosc :mrgreen: taka nie jast dana wszystkim a mnie to calkiem nie osiagalne. Probowalem kiedys walczyc z cyferkami w komputerze i psychika padla po 20km :oops:

 

ps. aleeeeemasz stajnie subarynek :shock: :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewen, to na holu chyba :P:mrgreen:

 

Ostatnio 31.10 (akcja "znicz" w pełni) przy naprawdę emeryckiej/przepisowej jeździe na trasie Piła - Głogów - 9,2 l :shock: :shock: - pierwszy raz udało mi się zejść poniżej 10 l - i powiem szczerze, że wcale z tego dumny nie jestem :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia miasta i innego ruchu.

Nam wychodzi zawsze powyżej 10L a mój ojciec sporadycznie kręci powyżej 3.5 tys. obr, ja trochę częściej, ale do 8L w mieście to sporo brakuje.

 

Jak będę miał samochód dostępny przez dłuższy czas to zrobię test ile minimalnie spali, ale myślę, że 9L to minimalny poziom w mieście, zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do 8L w mieście to sporo brakuje.

W mieście nie ma szans zejść do 8 litrów. Ja podaję 8-9 jako spalanie średnie na jednym baku, gdzie jeżdżę różnie, zwykle 50% miasto, 50% trasa. Zimą też bardziej 9l. A jak są mrozy typu -15st to około 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem Forka to na początku przy delikatnej jeździe udało się po mieście nawet do 9.5l. Teraz nie mogę zejść poniżej 11l :) .

 

Trasa mieszana 50:50 miasto:trasa wyszło 8.7l

 

Ale jak mi kuzyn powiedział że Octavią 1.4 TSI, mieści się w mieście w 9l (tak to określił) to nie ma powodów do narzekań przy 2 litrach pojemności i stałym napędzie na 4 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości wyzerowałem licznik w komputerze przed wjechaniem w największy korek, na trasie z Piaseczna do Ursynowa w Warszawie, około 10km, której pokonanie zajęło jakieś 40 minut.

 

Spalanie według komputera wyniosło 26,8 l/100km.

 

Wyjeżdżając cały bak tylko i wyłącznie w Warszawie, moja średnia to około 12,5l/100km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...