Skocz do zawartości

Forester 2.0 XT 15MY - muszę go mieć.


zzip1

Rekomendowane odpowiedzi

racja że MT w dynamice jest nie do pobicia, nawet katalogowo MT vs AT daje 1,4 sekundy co jest chyba rekordem. Nie spotkałem żeby manual do automatu tak się różnił. Dzisiaj objeżdżałem FXT 240 kuń a mam 2,5AT 230. Czas już na zmianę i to dobrą. Bez pomiaru to subiektywne oceny. Po prostu oba są świetne i mocne. Na próbie depnąłem i nikogo przed ani za. W katalogu chyba oba automaty mają tyle samo do setki. Komfort nowego wyższy co jest oczywiste z racji cichości, regulacji fotela, widoczności. Reszta to kwestia przyzwyczajenia. Tu ludzie zadali sobie trud i doskonale opisali swoje wrażenia w kilkudziesięciu wyczerpujących postach. Po prostu bierz i się ciesz jak tylko potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa ze na wschodnich rynkach jak i w usa oferowny jest wrx z silnikiem 2.0dit - tym samym co w forku xt i ze skrzynią 6mt i ze skrzynią cvt. Oto suche cyferki :

http://subaru.ua/characteristics/wrx?equipment=20_wh_cvt

 

dla 6mt 0-100km/h 6sek vmax 215km/h

dla cvt 0-100km/h 6,3sek. vmax 240km/h

Jak widac dla silnika 2.0dit różnice nie są jakies duże więc cvt nie zamula auta jak starsze automaty, wykorzystuje najbardziej optymalne obroty silnika no i jest podobno mega wygodne. 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kontekście dynamiki...

Więcej szczegółów? To już wcześniej napisałeś odnośnie dynamiki.
Przede wszystkim chodzi mi o opóźnienie w czasie reakcji skrzyni po dodaniu gazu, które czasami jest irytujące, pomaga oczywiście redukcja łopatkami, ale w stosunku do MT to jest duża różnica.

Forek 2,5T o budowie lodówki i oporach powietrza TIRa ma genialnie osiągi, stąd też nowy XTek wypada gorzej pod tym względem, co nie znaczy że ma złe czasy przyspieszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak widac dla silnika 2.0dit różnice nie są jakies duże więc cvt nie zamula auta j

 

zamula tylko brak konieczności zmiany biegów nadrabia czas całkowity.

 

 

 

które czasami jest irytujące,

 

CVT w XT i tak jest bardzo "szybka" w porównaniu z innymi podobnymi rozwiązaniami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię stać to kupuj i sie nie zastanawiaj . Jeżeli potrzebujesz auto do normalnej jazdy jest super . Dynamika ok , skrzynia super , prowadzenie bajka , prześwit duży , wnętrze obszerne . Co do dźwięku silnika to dla mnie jak najbardziej ok . Przy normalnej jeździe niskie obroty i lekki pomruk ;) Głośniej z nogą w podłodze na trybie S# . Dla każdego coś dobrego . Średnie spalanie 10. Jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa ze na wschodnich rynkach jak i w usa oferowny jest wrx z silnikiem 2.0dit - tym samym co w forku xt i ze skrzynią 6mt i ze skrzynią cvt. Oto suche cyferki :

http://subaru.ua/characteristics/wrx?equipment=20_wh_cvt

 

dla 6mt 0-100km/h 6sek vmax 215km/h

dla cvt 0-100km/h 6,3sek. vmax 240km/h

Jak widac dla silnika 2.0dit różnice nie są jakies duże więc cvt nie zamula auta jak starsze automaty, wykorzystuje najbardziej optymalne obroty silnika no i jest podobno mega wygodne. 

 

a znalazles gdzies ichnie ceny na WRX'a? szukam szukam i nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma trzeba się kontaktować indywidualnie( na głównej stronie jak klikniesz w zakładke wrx to po lewej stronie masz mozliwosc kontaktu.. Ciężko mi pojąc dlaczego wrx'a można kupic na Ukrainie a  Polsce już nie przecież to idealne auto na nasze potrzeby ( i warunki) Dziwna ta polityka Subaru ...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka spotykana w każdym koncernie my jesteśmy zachodem a oni wschodem .  Jest bardzo dużo modeli których u nas nie ma a u nich sa . 

Dwa u nas silnik musi spełniać normę euro 6 u nich nie . 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma trzeba się kontaktować indywidualnie( na głównej stronie jak klikniesz w zakładke wrx to po lewej stronie masz mozliwosc kontaktu.. Ciężko mi pojąc dlaczego wrx'a można kupic na Ukrainie a  Polsce już nie przecież to idealne auto na nasze potrzeby ( i warunki) Dziwna ta polityka Subaru ...

 

zapytalem i dostalem odp. :)

na chwile obecna mozna zamowic tylko WRX CVT, cena wg. kursu to 43600 USD (drogo! -_- )

30% wplaty przy zamowieniu, rzeszta przy odbiorze (czerwiec 2017)

bez VAT kupic sie nie da, ponoc zwrocaja na granicy - ale jak znam zycie (i celnikow :mrgreen: ), to bedzie nie lada wyzwanie...

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię stać to kupuj i sie nie zastanawiaj . Jeżeli potrzebujesz auto do normalnej jazdy jest super . Dynamika ok , skrzynia super , prowadzenie bajka , prześwit duży , wnętrze obszerne . Co do dźwięku silnika to dla mnie jak najbardziej ok . Przy normalnej jeździe niskie obroty i lekki pomruk ;) Głośniej z nogą w podłodze na trybie S# . Dla każdego coś dobrego . Średnie spalanie 10. Jest super

Zgadzam się w pełni. Ja swojego kupiłem przez telefon nawet nie widzac na żywo (o jeździe nie wspominam). I nie żałuję tej decyzji. Sprawdza się idealnie jako auto do jazdy z kilku miesięczną córeczką

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja swojego kupiłem przez telefon nawet nie widzac na żywo (o jeździe nie wspominam)

Cholera nieźle. Ja mam ochotę zrobić to samo, oczywiście rodzina ma manie za totalnego psychola. Pozdro :)

Jak przewieziesz rodzinkę to szybko zmienią zdanie i uznają, że wszyscy inni nie jeżdżący Subaru są psycholami.

A tak na poważnie to auto warte rozważenia. Ze wzgledu na pracę jaką wykonuję oraz to jak mi się życie potoczyło mam okazję jeździć mnóstwem samochodów (od najpiękniejszych aut świata po Dustera) i wierz mi, ze Subaru ma w sobie to coś. A Forester szczególnie. A jesli nawet nie wybór zmysłami to czysta kalkulacja też przemawia za Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja swojego kupiłem przez telefon nawet nie widzac na żywo (o jeździe nie wspominam)

Cholera nieźle. Ja mam ochotę zrobić to samo, oczywiście rodzina ma manie za totalnego psychola. Pozdro :)
Jak przewieziesz rodzinkę to szybko zmienią zdanie i uznają, że wszyscy inni nie jeżdżący Subaru są psycholami.

A tak na poważnie to auto warte rozważenia. Ze wzgledu na pracę jaką wykonuję oraz to jak mi się życie potoczyło mam okazję jeździć mnóstwem samochodów (od najpiękniejszych aut świata po Dustera) i wierz mi, ze Subaru ma w sobie to coś. A Forester szczególnie. A jesli nawet nie wybór zmysłami to czysta kalkulacja też przemawia za Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...