Skocz do zawartości

Alternatywne zasilanie czyli LPG w XV.


kigen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pozwalam sobie założyć nowy temat, gdyż zaczynam brać pod uwagę montaż instalacji gazowej w moim XV 1.6. Użytkuję samochód od 2012 roku bez większych problemów technicznych,  jednak specyfika eksploatacji oparta o jazdę w mieście generuje wysokie spalanie. W związku powyższym faktem mam pytanie do społeczności forumowej czy można w użytkowanym przeze mnie XV założyć instalację LPG ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(około 2km).

Przeciwwskazań do montażu LPG dla tego silnika nie ma, natomiast przy dojazdach 2 km przez większość czasu i tak będziesz jeździł na PB. Nowoczesne instalacje nie pozwolą na przejście na drugie paliwo przy za niskiej temperaturze silnika.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta instalacja najlepiej sprawdziła by się moim 1.6 XV i kto mógłby ją zamontować? Przyznam, że nie mam żadnego doświadczenia z instalacjami LPG. Dotychczas posiadane przeze mnie samochody łykały czysta etylinę.Proszę o wsparcie w podjęciu właściwej decyzji.

Edytowane przez kigen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 19.10.2015 o 23:10, kigen napisał:

W mieście około 10l przy w miarę płynnej jeździe, ale krótkich dystansach (około 2km).

 

Zapomnij, po co wydawać kasę, mieć droższe przeglądy, większy ciężar, mniejszy bagażnik i inne problemy...

dla 2 km, to się nawet w zimie nie przełączy na benzynę ;-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RedSasza napisał:

Wiedziałem co biorę

czyli co ? Prom kosmiczny którego nie wolno kalac  podtlenkiem LPG ?

 Ten subarowski wolnossacy bokser to imo nic specjalnego - taki osiołek na wielopunkcie który LPG znosi całkiem ok. Wszystko zależy od przebiegu jaki robisz rocznie. Jeżeli ma się to opłacić i przynieść roczne oszczędności za które możesz zabrać rodzinę na wakacje to czemu nie?  Natomiast jeżeli robisz 10 - 15k km rocznie odpuść temat bo przy takich przebiegach to bez sensu

W dniu 16.11.2021 o 23:37, wwicek24 napisał:

Witam. Co sądzicie o lpg w Hybrydzie w takim wydaniu?

ja myślę że upośledziłeś to auto wyjazdowo rodzinnie tak że chyba bardziej się nie da. Chyba że masz przyczepę to zwracam honor

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, artaa napisał:

 

Zapomnij, po co wydawać kasę, mieć droższe przeglądy, większy ciężar, mniejszy bagażnik i inne problemy...

dla 2 km, to się nawet w zimie nie przełączy na benzynę ;-)

 

11 godzin temu, RedSasza napisał:

Ja też na codzień jeżdżę bardzo krótkie trasy po mieście i nie w głowie mi LPG. Wiedziałem co biorę, więc biorę to „na klatę”… :)

Mnie ostatnio wychodzi około 2,5kkm miesięcznie więc po roku już miał bym inwestycję w instalację LPG zamortyzowaną ale chyba nie zagazuję Szarego Mnicha. Niech zostanie oryginalny. Przy okazji przeglądu na 45kkm nawet wycieraczki szyb kupiłem mu OEM. :thumbup: 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Karas napisał:

jeżeli robisz 10 - 15k km rocznie odpuść temat

Właśnie o to chodzi. Nawet jak jadę do słonecznej Italii czy nie mniej słonecznej Chorwacji, Czarnogóry, Serbii czy Rumunii, to nie przekraczam 15 tys. km w roku.

Wiedziałem, co biorę = ile to coś pali, więc nie liczę kosztów paliwa. Podobnie jak nie przeliczam euro na PLN, kiedy jestem za granicą, bo wiem, gdzie pojechałem.

I, jak napisałeś, nie będę upośledzał wyjazdowo-rodzinnie swojej i tak upośledzonej pod tym względem Iksfałki. ;)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał:

Mój jest trzyosobowy, więc podczas dłuższych wyjazdów parę rzeczy muszę jednak wrzucić do kabiny, chociaż, jak (nie chwaląc się) mówi moja Małżonka, jestem miszczem pakowania… ;)

Majty pluzuj ;). W małym bagażniku upychanie małych pakunków opanował każdy kto taki bagażnik miał albo ma. A gdy dojdzie do tego w bagażniku butla z LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@kigen nie ma na forum od 2019 r. :( Zadalem mu pytanie czy zakładał w końcu LPG do XV 1.6 i zero odpowiedzi. Ma ktoś jakies doświadczenie? Jak w końcu jest z regulacją zaworów? Można to zrobić bezproblemowo bez wyciągania silnika?

Jest bardzo mało odpowiedzi na temat LPG w FB16.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...