Jump to content
kigen

Alternatywne zasilanie czyli LPG w XV.

Recommended Posts

Witam.

Pozwalam sobie założyć nowy temat, gdyż zaczynam brać pod uwagę montaż instalacji gazowej w moim XV 1.6. Użytkuję samochód od 2012 roku bez większych problemów technicznych,  jednak specyfika eksploatacji oparta o jazdę w mieście generuje wysokie spalanie. W związku powyższym faktem mam pytanie do społeczności forumowej czy można w użytkowanym przeze mnie XV założyć instalację LPG ? 

Na forum jest dzial LPG i wszystko jest tam opisane. Pare osób zakładało instalacje do forków i obk z silnikami fb20 i fb25. Ty masz silnik z tej samej "rodziny" ale o mniejszej pojemnosci tzn fb16. Tak z ciekawosci zapytam ile Ci pali ze chcesz LPG zakładac?

W mieście około 10l przy w miarę płynnej jeździe, ale krótkich dystansach (około 2km).

(około 2km).

Przeciwwskazań do montażu LPG dla tego silnika nie ma, natomiast przy dojazdach 2 km przez większość czasu i tak będziesz jeździł na PB. Nowoczesne instalacje nie pozwolą na przejście na drugie paliwo przy za niskiej temperaturze silnika.

Dziękuje za sugestie. Jeżeli zdecydowałbym się na założenie instalacji to celować w czwartą czy piątą generację?

Czwarta jest sprawdzona,  u mnie jeździ bezawaryjnie od 150K km, piąta - czas pokaże.

Jakiego producenta instalacja najlepiej sprawdziła by się moim 1.6 XV i kto mógłby ją zamontować? Przyznam, że nie mam żadnego doświadczenia z instalacjami LPG. Dotychczas posiadane przeze mnie samochody łykały czysta etylinę.Proszę o wsparcie w podjęciu właściwej decyzji.

Edited by kigen