Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie, w Wiśle nie narzekam: główne drogi czarne, ale jeszcze wiele bocznych ośnieżonych, a i kilka placyków się znajdzie, jak nie w Wiśle, to pod wyciągami w Istebnej. A że mam teraz "do wyboru": jedna subarynkę na letnich, jedną na zimowych, więc i używam do woli... :twisted:

Szkoda tylko, że paliwa nie rozdawali w jakiejś zimowej promocji :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to forumowicze z UK mają teraz używanie na Wyspach :) podobno tylko Polacy dotarli do biur i szkół...

 

Masakra jak anglicy poruszaja sie w tych warunkach :roll: Ale nie ma sie co dziwic jezeli ostatnio bylo tak 18 lat temu :lol:

Wczoraj korki osiagnely chyba max i tylko bocznymi drogami niektorzy smigali(pewnie to byli Polacy :twisted: )

Mase aut po prostu zostawiali na ulicy i rano z buta wracali do samochodow :lol:

W tej chwili juz jest lepiej ale jak przymrozi na noc to znow bedzie jazda bez trzymanki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, dlaczego"półtorej miesiąca" a nie "półtora miesiąca" ? Wiele razy to słyszę i nie rozumiem, poważnie pytam.

 

GRRRR - jak mnie wkurza to "półtorej" niezależnie od rodzaju rzeczownika, którego jest półtora / półtorej :evil:.

 

A już szczytem jest "półtorej litry" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w Króżewnikach :razz: półtore... :mrgreen: sorki, półtora decymetru śniegu spadło
Brawo! Brawo! Ale jeszcze troszkę musisz się pouczyć :wink: Grunt to pozytywnie myśleć: "będę mówił i pisał poprawnie po polsku" "będę mówił i pisał poprawnie po polsku" "będę mówił i pisał poprawnie po polsku" :mrgreen:

 

A w mojej okolicy śniegu nie ma, jest +5 st, ciemno, szaro, ponuro, mglisto :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to forumowicze z UK mają teraz używanie na Wyspach :) podobno tylko Polacy dotarli do biur i szkół...
Masakra jak anglicy poruszaja sie w tych warunkach :roll: Ale nie ma sie co dziwic jezeli ostatnio bylo tak 18 lat temu :lol:

Wczoraj korki osiagnely chyba max i tylko bocznymi drogami niektorzy smigali(pewnie to byli Polacy :twisted: )

Mase aut po prostu zostawiali na ulicy i rano z buta wracali do samochodow :lol:

W tej chwili juz jest lepiej ale jak przymrozi na noc to znow bedzie jazda bez trzymanki :twisted:

Nic dziwnego jak oni nie wiedzą co to są opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego jak oni nie wiedzą co to są opony zimowe.

 

Wiedziec to wiedza tyle ze nie sa dostepne "od reki",wylacznie na zamowienie :lol: Niestety ale brak doswiadczenia w jezdzie na sliskim plus letnie opony......wiadomo jak to sie konczy :wink:

 

Dzisiaj znow przysypalo i sytuacja sie powtorzyla, korki,kraksy,pozamykane drogi,pozamykane szkoly,auta stajace przed wzniesieniami itp,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego jak oni nie wiedzą co to są opony zimowe.
Wiedziec to wiedza tyle ze nie sa dostepne "od reki",wylacznie na zamowienie :lol: Niestety ale brak doswiadczenia w jezdzie na sliskim plus letnie opony......wiadomo jak to sie konczy :wink:

Dzisiaj znow przysypalo i sytuacja sie powtorzyla, korki,kraksy,pozamykane drogi,pozamykane szkoly,auta stajace przed wzniesieniami itp,itd.

Pamiętam jak kilka lat temu wuja z Anglii przewiozłem po białym - mina bezcenna :mrgreen:

Dodatkowo siedział na prawym - ciągle szukał kierownicy i pedałów :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma takiego problemu z zimówkami, co ciekawe można dostać również nasze Dębice:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl

Najlepsze, że leciałem w grudniu po dziewczynę do Anglii, mieliśmy wracać autem. Umówiliśmy się, że kupi opony, żeby nie było jakiegoś zaskoczenia, gdyby "biało zaszalało", oczywiście (z naciskiem na) zimówki. Mechanik powiedział, ze OK, "no problem" i umówił ją na termin. I co? Dopiero jak przyjechałem, okazało się, że opony są, owszem, nowe, dobry rozmiar, tyle, że letnie. :shock: Dobrze, że pogoda dopisała :smile: I jeszcze na autostradzie okazało się, że ich nie wyważył :shock:

I jak tu nie wierzyć, że "pan Mietek rządzi", w UK też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sniegu tyle co nic, a i tak zabawa przednia. :-)

 

 

snow01.jpg

 

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 11:39 pm ]

Nic dziwnego jak oni nie wiedzą co to są opony zimowe.

 

Wiedziec to wiedza tyle ze nie sa dostepne "od reki",wylacznie na zamowienie :lol: Niestety ale brak doswiadczenia w jezdzie na sliskim plus letnie opony......wiadomo jak to sie konczy :wink:

 

 

śmignij na północ wysp, gdzie śniegu pół metra czasem leży i po prędzej zobaczysz owce, niż inny samochód na drodze. zimą jeszcze nie miałem przyjemności, ale jeżdżę kiedy tylko mogę i uwierz, że tam nie mieszkają mieszczuchy znające śnieg ze zdjęć w sieci. ;)

 

__3_0288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach raczej nie masz co liczyć na białe drogi (Śląski), chyba, że trafisz na te baaardzo boczne, leśne. W większości asfalt przykryty miejscami (w lasach i nie na głównych) niesympatycznym lodem. Do poślizgania pozostają niektóre parkingi pod wyciągami, ale i tych niewiele... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...