Skocz do zawartości

Taka sytuacja, 4ry silniki w 5tys.


slavok

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.15-20lat temu może coś było,ale dziś inni tak daleko poszli do przodu,że Subaru nie ma nic czym by się mogło wyróżnic,ani materiały,ani stylistyka ,ani technika ,ani jak widać niezawodność też nie,Nic.Dziś auta są tak zaawansowane,tak jeżdżą ,tak się prowadzą ,mają takie napędy ,że bardzo drażni mnie to dziwne przeświadczenie ,obecne min na tym forum ,posiadania czegoś wyjątkowego,co tu jest wyjątkowe?Koszt naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że bardzo drażni mnie to dziwne przeświadczenie ,obecne min na tym forum ,posiadania czegoś wyjątkowego,co tu jest wyjątkowe?Koszt naprawy?

 

Jak widać jest to ponad twoje pojmowanie, więc jak już wielokrotnie ci sugerowaliśmy, znajdź proszę swój motoryzacyjny świat w innym salonie... Volvo, Skody, gdziekolwiek.

 

Skoro tu jednak usilnie wracasz, wiesz że w Subaru jest coś czego w innych markach nie uświadczysz. 

 

Możesz oczywiście pomyśleć z marszu o negatywach, które na bank pozwolą poczuć ci się lepiej i być wytłumaczeniem dla prezentowanej przez ciebie postawy wobec Subaru i jego użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@madox, :biglol:  :biglol:  :biglol:  

Hejter z Ciebie pierwsza klasa.

Jakby do tego podejść logicznie to jest to tak rzadki przypadek, że należy rozpatrywać to jako ciekawostkę, a nie regułę. Jednym słowem faktycznie trooooll.

Przypuszczam, że każda marka ma tego typu wpadki. Z takich medialnych pamiętam Forda GT Pana Clarksona. 

Niestety tego typu zdarzenia są pożywką dla konkurencji nie mającej do zaoferowania nic ciekawszego od budowania wizerunku na minusach/wpadkach konkurenta. Tego typu opisy nie są zbyt rzetelne i raczej mają, w sposób naturalny, subiektywny charakter.

 

Poza tym nie jest trudno zniszczyć jakikolwiek silnik tak aby wyglądało to na wadę fabryczną.

 

Na szczęście, znam z doświadczenia eksploatacyjnego żywotność i niezawodność marki Subaru.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywany problem należny traktować raczej jako ciekawostkę. FB20 sa silnikami bezawaryjnymi wywodzacymi sie z pancernych wolnossacych EJ20.

Koles trafil na felerny egzemplarz(niestety zdarza sie to w kazdej marce) + brak umiejetnosci pracujacych w serwisie mechaników zrobily swoje (nowy silnik odmowil posłuszeństwa po 5 sekundach od odpalenia na placu dealera) -jak widać praca w serwisie to nie tylko wymiana oleju i filtrów ,a problem po prostu panów przerósł.

 

 

 

że bardzo drażni mnie to dziwne przeświadczenie ,obecne min na tym forum ,posiadania czegoś wyjątkowego,co tu jest wyjątkowe?Koszt naprawy?

na twoim miejscu zastanowlbym sie nad zanczeniem slowa" wyjatkowy". Jak policzysz na palcach ilu producentow montuje w swoich autach silnik typu bokser razem z mechanicznym AWD to sam bedziesz mogl odpowiedziec sobie na zadane pytanie. Co do kosztow naprawy- do niskich one nie naleza podobnie jak w innych tego typu pojazdach i wcale nie odbiegaja od napraw w serwisach innych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, nawet mechaniczne awd bez boxera staje się rzadkością, choć nie wyjątkiem, a w zakresie cen subaru, to już wyjątkiem (ok, wiem, jest jeszcze Łada Niva). Sam boxer - kiedyś bardziej popularny - teraz dwie marki (plus subarowski w tojocie). Ale chyba najbardziej unikalne jest to, że każda kolejna generacja forestera ma większy prześwit, a w innych markach - kolejne wersje SUvów się obniżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo drażni mnie to dziwne przeświadczenie ,obecne min na tym forum ,posiadania czegoś wyjątkowego,co tu jest wyjątkowe?

 

 

np. " madox " jest wyjątkowym zjawiskiem.... :rolleyes:

O tak, osobliwoscia, przy ktorej kazda teza sie obroni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa tylko co daje ten boxer np w wypadku diesla i napędy ,inni też robią napędy ,które działają równie dobrze .A gdzie pozostałe rzeczy,design,materiały i wiele ,wiele innych nowoczesnych rozwiązań technicznych dostępnych dziś w motoryzacji.To że coś jest osobliwe jest lepsze?Jak widać nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niektórzy kupują nowe Dacie :)

toz to jeden z najlepszych samochodow wypuszczonych na ryner rozumiecie ten design bezawaryjnosc same zalety zero wad:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak serio to sarkastycznie mowie :-) sam objezdzalem taka w zaspie gdzie duster sie zakopal a jak go ominalem jadac dalej bez jakichkolwiek problemow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gustem jest jak z d**a kazdy ma swoja. Jeden wybierze Dacie inny kupi Volvo a jeszcze inny Subaru. Rynek jest spory nikt nikogo nie zmusza do zakupu konkretnej marki. Chcesz miec pospolite auto jak kazde inne kupujesz cos z ladnymi plastikami w srodku z pierdylionem wyswietlaczy, fotelem masujacym z rzedowa 4'ka i dolaczanymi elektrycznie tylnim napedem. Jako ze nie jestem slepo zapatrzony   tylko w Subaru a jestem fascynatem motoryzacji, wybralem Subaru bo uważam te auta za ciekawe konstrukcyjnie. Mialem takich zwyczajnych aut juz pare i stwierdzilem ze spróbuje czegos nowego. Jak narazie jestem zadowolony ale czy moim nastepnym autem bedzie Subaru -tego  nie wiem. Byc moze bedzie to mocna hybryda albo jakiś inny ciekawy konstrukcyjnie samochod...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...