Skocz do zawartości

Rewolucja w karaniu kierowcow


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odbiorą Ci, zapłacisz tylko 50 zł za brak blankietu.

 

A jakby Ci odebrali to formalnie nadal możesz jeździć do wyjaśnienia sprawy, ale robotę możesz stracić jak Twój pracodawca wymagałby żebyś miał prawko i nie dałby wiary Twoim zapewnieniom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie odbiorą Ci, zapłacisz tylko 50 zł za brak blankietu.   A jakby Ci odebrali to formalnie nadal możesz jeździć do wyjaśnienia sprawy, ale robotę możesz stracić jak Twój pracodawca wymagałby żebyś miał prawko i nie dałby wiary Twoim zapewnieniom...

czyli gdy wiemy, że jest szansa zabrania prawka lepiej mówić że go po prostu nie mamy przy sobie. Jakie to proste ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie odbiorą Ci, zapłacisz tylko 50 zł za brak blankietu.   A jakby Ci odebrali to formalnie nadal możesz jeździć do wyjaśnienia sprawy, ale robotę możesz stracić jak Twój pracodawca wymagałby żebyś miał prawko i nie dałby wiary Twoim zapewnieniom...

czyli gdy wiemy, że jest szansa zabrania prawka lepiej mówić że go po prostu nie mamy przy sobie. Jakie to proste ;)

 

 

Dokładnie tak ;)

Prędkość to jedno, ale jakby się nam nazbierało kilka rzeczy czyli prędkość + jakieś wyprzedzanie, ew. odpukać kolizja czy coś to też lepiej "nie mieć" przy sobie prawka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splawikx

 

Nie odbiorą Ci, zapłacisz tylko 50 zł za brak blankietu.   A jakby Ci odebrali to formalnie nadal możesz jeździć do wyjaśnienia sprawy, ale robotę możesz stracić jak Twój pracodawca wymagałby żebyś miał prawko i nie dałby wiary Twoim zapewnieniom...

czyli gdy wiemy, że jest szansa zabrania prawka lepiej mówić że go po prostu nie mamy przy sobie. Jakie to proste ;)

 

 

No ale koniec końców i tak musisz prawko dostarczyć na policję jak przekroczyłeś o ponad 50km w zabudowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz :)

 

Cofnąć Ci uprawnienia może tylko Starosta/Prezydent, od jego decyzji odwołujesz się do SKO a nawet potem jeszcze do WSA, jeśli nawet za 3-4 miesiące jak dobrze pójdzie będą chcieli dać Ci karę to Ci nie dadzą bo minęły już 3 miesiące   ;)

Nie mogą też zgodnie z prawem Ci wydłużyć do 6 miesięcy.

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ustawę ze zrozumieniem (choć wiem, że to niełatwe - bez żadnych złośliwości. Na tym bazuje policja :) )

 

Art. 135.

  1. Policjant:

1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym

Jeśli więc nie masz przy sobie, nie ma możliwości zatrzymania za pokwitowaniem.

 

Art. 137.

  1. Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy, w przypadkach określonych w art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz pkt 2, wydaje w terminie 14 dni od dnia otrzymania prawa jazdy:

jeśli nie otrzyma, tym samym nie może wydać takiego postanowienia (a ewentualnie wydane będzie bezskuteczne). Jednocześnie starosta nie ma władzy, aby przymusić Cię do dostarczenia dokumentu, w sprawie którego nie zostało wydane prawomocne postanowienie o zatrzymaniu.

 

A skoro takiego nie ma, to następny policjant w czasie kontroli drogowej nie ma podstaw prawnych, aby Ci ten dokument zatrzymać.

 

Przepisy po prostu koncertowo spieprzone :)

 

Co innego jest przy punktach karnych, gdzie one się uprawomocniają i na ich podstawie są zawieszane uprawnienia do kierowania pojazdami. Tu podstawą zawieszenia uprawnień jest dostarczony przez policjanta blankiet prawa jazdy.

Edytowane przez sjak
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splawikx

Nie musisz :)

 

Cofnąć Ci uprawnienia może tylko Starosta/Prezydent, od jego decyzji odwołujesz się do SKO a nawet potem jeszcze do WSA, jeśli nawet za 3-4 miesiące jak dobrze pójdzie będą chcieli dać Ci karę to Ci nie dadzą bo minęły już 3 miesiące   ;)

Nie mogą też zgodnie z prawem Ci wydłużyć do 6 miesięcy.

 

Lol ... czyli krótko mówiąc, jak przekroczę o ponad 50 (czego nie robię), to mówię, że nie mam przy sobie prawka i dają mi mandat 50 zł za brak dokumentu. Potem przychodzi zawiadomienie, że mam dostarczyć prawko, ale tego nie robię? I tak sobie mijają 3 miechy i sprawa się "zeruje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce tak. Mogą skierować sprawę do sądu, aby ten odebrał Ci uprawnienia, ale mając polską drogę odwolawczą i bezwładność naszego wymiaru sprawiedliwości nie zdąży się to w ciągu 3 m-cy uprawomocnić. A sąd zawiesi Ci uprawnienia z datą wsteczną. Druga "droga" jest taka, jak opisał Paweł. Wszystko zależy, z której strony będą chcieli Cię podejść. Skutek w każdym razie będzie taki sam :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce tak. Mogą skierować sprawę do sądu, aby ten odebrał Ci uprawnienia, ale mając polską drogę odwolawczą i bezwładność naszego wymiaru sprawiedliwości nie zdąży się to w ciągu 3 m-cy uprawomocnić. A sąd zawiesi Ci uprawnienia z datą wsteczną. Druga "droga" jest taka, jak opisał Paweł. Wszystko zależy, z której strony będą chcieli Cię podejść. Skutek w każdym razie będzie taki sam :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Mój kraj taki piękny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli na autostradzie w US jest limit 55mph a wszystkie samochody jadą równo 65mph to policja nic nie robi. Jeżeli jest limit 55mph wszyscy jadą te 55 a jedno auto wyprzedza i się przepycha 65mph to gość ma już interceptora na karku.

 

To zupełnie jak w PRL-u, jak się wychyliłeś dostałeś domiar. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam włączajc się do dyskusji , ja właśnie za 67 km/h dostałem 100 zł plus 4 punkty . Mają te nowe radary i ze stu metrów namierzają . Pozdrawiam :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splawikx

Witam włączajc się do dyskusji , ja właśnie za 67 km/h dostałem 100 zł plus 4 punkty . Mają te nowe radary i ze stu metrów namierzają . Pozdrawiam :angry:

 

No to tu dochodzi teraz kolejna kwestia. Jakie nowe radary? Bo te niby iskra nie ma homologacji czy cuś i można się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam włączajc się do dyskusji , ja właśnie za 67 km/h dostałem 100 zł plus 4 punkty . Mają te nowe radary i ze stu metrów namierzają . Pozdrawiam :angry:

 

ja w poniedziałek za 75km/h w zabudowanym dostałem tyle samo, zdziwiłem się, nie wiem czy Pan policjant się trafił bardzo wyrozumiały czy zapomniał o nowych przepisach... Namierzają ze sporo większej odległości niż 100m. U mnie było coś innego niż iskra, a nawet jeśli by to była iskra to bym przyjął mandat, kłócić się i narażać o 100zł, które tak naprawdę się należą bo przekroczyłem prędkość to głupota według mnie.

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przyjąłem z uśmiechem i tyle . Wiedziałem że przekroczyłem a panie byłe miłe więc po ptokach . Pozdrawiam ( ale to mój mandat pierwszy od 30 lat i serce boli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie musisz :)

 

Cofnąć Ci uprawnienia może tylko Starosta/Prezydent, od jego decyzji odwołujesz się do SKO a nawet potem jeszcze do WSA, jeśli nawet za 3-4 miesiące jak dobrze pójdzie będą chcieli dać Ci karę to Ci nie dadzą bo minęły już 3 miesiące   ;)

Nie mogą też zgodnie z prawem Ci wydłużyć do 6 miesięcy.

 

Lol ... czyli krótko mówiąc, jak przekroczę o ponad 50 (czego nie robię), to mówię, że nie mam przy sobie prawka i dają mi mandat 50 zł za brak dokumentu. Potem przychodzi zawiadomienie, że mam dostarczyć prawko, ale tego nie robię? I tak sobie mijają 3 miechy i sprawa się "zeruje"?

 

 

Zgadza się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...