Skocz do zawartości

Pomoc dla Marasa i Krzyśka - czyli czy leci z nami neurochirurg?


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni - pytanie i prośba do Was. Czy jest wśród nas dobry chirurg bądź neurochirurg specjalizujący się sprawach kręgosłupa? Lub też ktoś z Was ma taką osobę wśród znajomych w Warszawie/Otwocku?

Sprawa dotyczy Marasa i Krzyśka. Krzysiek musi być operowany, a Marek zapewne powinien - bo cierpi na silne bóle w dolnym odcinku kręgosłupa.

Wiem, że jednym z guru ortopedii jest dr. Maciej Langner w Otwocku - tylko zawieźć ich w ciemno nie można, a poza tym w tym stanie konieczny jest jednak specjalny zestaw noszy.

 

Jeśli ktoś może pomóc - prośba o pilne PW do Dyrekcji  :pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co się stało Krzyśkowi //? Jakiś uraz ?

 

wyguglane:

cyt:

Prolog Rajdu Nadwiślańskiego 2014:

Odcinek nie został dokończony. Z drogi wypadł Marek Kluszczyński, jadący Subaru Imprezą 555. Auto zostało poważnie rozbite na skarpie, a załogą musieli się zająć lekarze.

Trzymam kciuki.

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni - pytanie i prośba do Was. Czy jest wśród nas dobry chirurg bądź neurochirurg specjalizujący się sprawach kręgosłupa? Lub też ktoś z Was ma taką osobę wśród znajomych w Warszawie/Otwocku?

Sprawa dotyczy Marasa i Krzyśka. Krzysiek musi być operowany, a Marek zapewne powinien - bo cierpi na silne bóle w dolnym odcinku kręgosłupa.

Wiem, że jednym z guru ortopedii jest dr. Maciej Langner w Otwocku - tylko zawieźć ich w ciemno nie można, a poza tym w tym stanie konieczny jest jednak specjalny zestaw noszy.

 

Jeśli ktoś może pomóc - prośba o pilne PW do Dyrekcji  :pstryk:

@ pumex1

 

Zapewne o chirurga nie chodzi. Chirurg to raczej od tkanek miekkich :klatka piersiowa,brzuch. Neurochirurg ? głowa, rdzeń ,nerwy obwodowe ???  może ortopeda, jeśli chodzi o przemieszczone kręgi kręgosłupa ? złamania,zmiażdżenia tych kręgów.  Mnie się wydaje,że chyba chodzi o ortopedę specjalizującego się w urazach kręgosłupa.

 

PS. Ból o niczym nie świadczy zwłaszcza świeżo po urazie. Czasami to nawet lepiej ,że boli bo to znaczy,że ból się czuje co w urazach kręgosłupa wcale takie oczywiste nie jest. I mam nadzieję,że to nie jest ten przypadek/wypadek.

Widziałem,że po wypadku chłopaki biegali wokół samochododu.A nie powinni .... jak się okazuje.Niestety. Zawiodła pomoc.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jacky X, nie jestem lekarzem i nie zamierzam nawet zbliżać się do wydawania opinii. Prośba o szukanie lekarza tego typu specjalizacji wyszła od osób, które są na miejscu, blisko Marasa i Krzyśka. Potrzebna im jest najlepsza z możliwych opieka i to jest najważniejsze. Czy to wołanie jest na wyrost czy nie - to inna sprawa. Lepiej, żebyśmy im pomogli tu i teraz i oglądali niedługo znowu w Babce, a nie na statusach na FB, w niekończących się kolejkach do lekarzy w NFZ...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Lublinie to wiem kto najlepiej operuje dolny odcinek kręgosłupa.....

Zapewne zajmą się tym neurochirurdzy.

Byle tylko nie wywalać dysku zbyt pochopnie, bo to ostateczność,miejmy nadzieję że trafią w dobre ręce.

 

Pozdrowienia dla chłopaków od Forum.

Też miałem info, że jest jakiś mega spec i próbuje ustalić kto to dokładnie i czy jest jakiś kontakt

Edytowane przez Mareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... Czy jest wśród nas dobry chirurg bądź neurochirurg specjalizujący się sprawach kręgosłupa? ...  :pstryk:

@ pumex1

 

Zapewne o chirurga nie chodzi. Chirurg to raczej od tkanek miekkich :klatka piersiowa,brzuch. Neurochirurg ? głowa, rdzeń ,nerwy obwodowe ??? ...

 

Panowie, kogo szukamy i w jakim mieście?

dobry chirurg / neurochirurg od kręgosłupa / ortopeda od kręgosłupa - za duży wybór.

Dobry chirurg i neurochirurg od kręgosłupa - to nie jest tożsame w żadnym miejscu, a w pierwszym poście mamy zasugerowany jakby wybór.

Osobiście stawiałbym na ortopedę od kręgosłupa bo jak rozumiem pacjenci są pourazowi, ale może ktoś na miejscu by się jednak dowiedział dokładniej?

Chętnie pomogę w Wawie, jak będzie ciut więcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie na Sobieskiego przyjmuje mega neurochirurg Paweł Naumann. Niestety nie mam do niego "prywatnego dojścia", ale wiem że jest bardzo życzliwy i jak mu sie nakreślił sprawę, zawsze znajdzie czas przynajmniej na konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dziękuje wszystkim, którzy przysłali liczne PW z ofertami pomocy / sugestiami / radami itp.

 

Aktualnie temat jest "ogarnięty" - chłopaki są  w drodze do KRK ( tu czeka na nich b.dobra opieka ).

 

Szczególnie serdecznie chciałbym podziękować także lekarzom specjalistom, z którymi miałem przyjemność rozmawiać ( pomimo niedzieli zapoznawali się z przekazaną dokumentacją wyników badań i udzielali cennych konsultacji.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściema jakaś jest.

Zawsze wszyscy powtarzają : Sprawił sobie Subaru Imprezę Turbo, bo ma za małego.

Widać Maras miał już dość docinek, to sobie "armatę" zafundował.

:D

 

Na poważnie - SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA PANOWIE.

 

Jakby trzeba było jakieś pomocy, to proszę o info. Jestem na miejscu.

Chociaż widzę, że teraz jest już wszystko na tip-top.

 

Premo - jakiś spot po "oknem Marasa" będzie ?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...