Skocz do zawartości

Malowanie i regeneracja felg, dyskusja rownież o kolorach


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś chciał firmę w Kujawsko-Pomorskim to ja mogę polecić całkiem dobrą w Bydgoszczy, PW.

Zrobili mi renowację+kolor, ładnie dobrali BBS STI Gold, tylko spisałem kod lakieru i nie było problemu.

Wydaję mi się całkiem spoko.

 

Gdyby ktoś szukał kod lakieru : GK1

post-13200-0-53092400-1410262707_thumb.jpg

post-13200-0-51480300-1410262733_thumb.jpg

post-13200-0-98110500-1410262752_thumb.jpg

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja swoje stalowki wypiaskowalem bo juz byly w koszmarnym stanie,potem pomalowalem 3x podkladem epoksydowym,a nastepnie 3x farba chlorokauczukowa czarny polysk. Efekt naprawde super. 

Możesz podać jakich konkretnie farb używałeś ? 

Sam malowałes czy u lakiernika ?  jak rozumiem tak czy siak natryskowo ? Te farby nie sa za gęste ?

 

I pochwal się po sezonie zimowym jak się sprawdziła ta metoda ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podklad epoksydowy byl firmy Novol,a chlorokauczuk dekoral. Piaskowalem i malowalem sam. Chlorokauczuk trzeba rozcienczyc. To juz nie pierwsze felgi ktore robilem i po zimie nie widac zeby cos sie z nimi dzialo.

dzięki ...

skoro już robiłeś ... na ile "zim" taka metoda wystarcza ? Chciałem zlecić firmie profesjonalnie się tym zajmującej ale stalowych nie chca robić bo po 1, góra 2 sezonach rdza znowu wychodzi (malują proszkowo) 

 

ps takie lakiery:

http://professional.novol.pl/podklad_epoksydowy_antykorozyjny_PROTECT_360.html

http://www.dekoral.pl/produkty/p/de128-chlorokauczuk-strong

?

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa te farby. Na razie najstarsze felgi sa po dwoch zimach i nie ma zadnej rdzy. Najwazniejsze to pomalowac felgi w ten sam dzien co piaskowanie. Ten podklad jest bardzo twardy po wyschnieciu,tekze trudno go uszkodzic,a na chlorokauczuku bardzo latwo zrobic zaprawki pedzlem,gdyby czasem gdzies sie porysowala felga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem kiedys w firmie reklamowej i byla tam lakiernia proszkowa- to czasem na fuche pomalowalo sie jakies felgi. Mi sie wydaje ze wada malowania proszkowego jest to ze jak sie uszkodzi farbe na stali to woda i sol dostaje sie jakby pod warstwe tej warby i potem odchodzi platami. Widzialem jak wygladaly po zimie felgi od nas. Przewaznie zaczynaly rdzewiec na rantach(przewaznie otarcia po montowaniu opon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Paaanyy, chcialbym na wiosne zalozyc nowe opony letnie. No to skoro opony nowe, to i felgi aluminiowe bym zregenerowal, a jak juz opony, to i przy okazji nakretki doprowadzic do ladu. Moje aktualne wygladaja tak:

 

nakretka.jpg

 

No i teraz pytanie - jak/czym doprowadzic je do fajnego wygladu i czy moze nie bardziej oplaci sie kupic nowe. A jesli nowe, to jakie i skad? Pewnei na Allegro jest tego cala masa, a ja nie wiem, ktore beda odpowiednie. To nie bedzie czasem cos w stylu 1x1.25 stozkowa?

 

Prosze o pomoc/porady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie bedzie czasem cos w stylu 1x1.25 stozkowa?

Nie 1, tylko 12 czyli 12x1.25

 

Nakrętki: jeżeli jeżdzone w zimie to tak wyglądają - sól maskaruje wszystko. Na upartego można oddać do galwanizacji (np. oksydownie) tylko musisz je idealnie wyczyścić do gołej stali.

tu przykładowy cennik http://oferia.pl/usluga/item1393010-czernienie-oksyda-stali-niklowanie-cynkowanie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Boze, skad ja wezme piecdziesiat kilo nakretek?

Przecież można zadzwonić i powiedzieć, że sprawa nie jest pilna. Na pewno inne zlecenia są robione więc te 2kg śrub można dorzucić do "czyjegoś sortu" . Chyba nakrętki nie pogryzą się z inną stalą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja swoje wszystkie koła wożę do renowacjafelg.pl

 

Masz jeszcze kilka warsztatów do wyboru - w Markach na ul. Słonecznej prostują i malują. W Czosnowie rims klinika, te znam. Jeszcze pewnie się coś znajdzie w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...