Skocz do zawartości

Malowanie i regeneracja felg, dyskusja rownież o kolorach


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

Współczucia wyrazy :D

Zapytałbym tu:

http://www.infofelgi.pl/articles.php?article_id=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalk a schodzi Ci powietrze przez to ukruszenie? Albo skrzywileś calosc? bo jesli nie to mozesz tak jezdzic. A powiem szczerze, że czarno widze żeby Ci to ktoś zrobił do czwartku;/ ja latem na swoja felge czekałem miesiac - i to po znajomosci, bo mieli takie oblozenie, co prawda u najlepszego kolesia na slasku, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wątek na Forum na temat wszystkich możliwych naprawiaczy felg w W-wie.

 

Zaraz znajdę i wrzucę link.

 

Łucka działa nadal - wczoraj prostowałem lekko jajowate lato.

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 11:00 am ]

Proszę:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109344

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A ja ciągle nie wiem, gdzie prysnąć fele w Olsztynie.

 

Przyłączam się do tego pytania.

 

Kupiłem zapasową (piątą) felgę w kolorze srebrnym i chcę ją przemalować na kolor ze zdjęcia poniżej, tak żeby wyglądała jak pozostałe. Rozumiem, że przed malowaniem konieczne jest oddanie felgi do piaskowania celem usunięcia starego lakieru? Gdzie (i czy) znajdę kod koloru tego lakieru (coś w rodzaju gunmetal)?

 

800px-2009_Subaru_WRX_hatchback_--_09-24-2009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial malowac w Lodzi, to polecam http://www.plemat.dico.pl Mnie robili 15" z VW ba bialo i wygladaja teraz jak Compomotive :mrgreen: Jedyny minus - jesli sa glebokie skaleczenia, albo trzeba cos pospawac, poprostowac, to juz we wlasnym zakresie. Tylko czyszcza i lakieruja (piaskowanie, podklad, lakier proszkowy w chyba kazdym dostepnym kolorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś niekumaty jestem ale przejrzałem 3 ostatnie strony i nie znalezłem żadnych konkretnych informacji gdzie w Warszawie pomalować felgi. Marki dobre, Marki złe, jest jeszcze Łucka ale czy malowanie czy tylko spawanie? Jutro biore od Adamusa kółka i chce chyba od razu pomalować - drogie bravo - pomóżcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kiedyś w Markach i byłem zadowolony. Tylko poproś żeby w otworze centralnym (w miejscu osadzenia na piaście) nie przesadzali z grubością lakieru, bo później ciężko wchodzą na piastę. Niestety lakier proszkowy tworzy sporo grubszą warstwę od tradycyjnego i trzeba to po prostu uwzględnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięi, rozumiem, że to tutaj:

http://www.regeneracjafelg.waw.pl/index.php

 

znalazłem jeszcze speców polecanych przez Adamusa na Klasyków - zadzwonię popytam.

 

Natomiast jeszcze takie pytanie mnie naszło - jak jest standardowo z paleta kolorów. Sprawdziłem na chybił trafił zakład na Instalatorów i poza klasyką mają tylko czarny i pomarańczowy a ja mam odrobinę inny pomysł. Na "mokro" to nie problem a czy w proszku jest jakas ogólnie dostępna paleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś niekumaty jestem ale przejrzałem 3 ostatnie strony i nie znalezłem żadnych konkretnych informacji gdzie w Warszawie pomalować felgi. Marki dobre, Marki złe, jest jeszcze Łucka ale czy malowanie czy tylko spawanie? Jutro biore od Adamusa kółka i chce chyba od razu pomalować - drogie bravo - pomóżcie :wink:

 

Jedź do Marek. Polecił mi ich gumiarz, który felg tam na kopy wozi, ja zawiozłem dwa komplety i jest więcej niż git. Spawają, prostują, malują a ceny są ok, za 17 chba po 70 pln płaciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem przed świętami na Łuckiej - w przyszłym tygodniu odbieram (prostowanie + lakierowanie na złoty Suzuki). Gość sprawiał bardzo sensowne wrażenie - jak oddawałem fele widziałem sporo bardzo porządnych, widać, że robi konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłą środe odebrałem fele a malowania i prostowania, kolor zielony ;).

Ale zanim wreszcie udalo mi sie dojśc do ładu troche się najeździłem i nadenerwowalem. Najpierw pojechalem z felami na Instalatorów, powiedzialem ze chce zielony, jak mistrz zobaczył jaki to zaczął wymyślac ze taki kolor to trzeba z zagranicy ściągac ze to duża kombinacja i ze 800 zł. Tak- 800zł zrobiłem tak :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pojechałem do Marek tam prostowanie ( 3ch z 4ech ) + malowanie ( 17") 420 zł tyle że powiedzieli ze z zielonym bedzie problem, więc odpuściłem i kazałem na ciemny grafit. Oddałem we wtorek, szefu powiedział ze na czwartek, najpóźniej na piątek będą gotowe. Dzwonie w piątek "no niestety jakiś problem bla bla bla będą na poniedziałek". Poniedziałek - 10 rano, dzwonie " tak felgi są gotowe można przyjechac". Minęło 30 min. jestem na miejscu, wchodze i patrze ze gościu wyjmuje moje felgi z piaskowania dopiero. Mówie WTF ????? Szefu się złapał za głowe bo mu się pomyliły felgi, powstała burda. Powiedzialem ze nie bede jeździł 30km w jedną strone kolejny raz i sam ma mi je przywieźc, tymbardziej, że felgi zastępcze musiałem oddac tego dnia. Od słowa do słowa i opuścił mi 50 zł za zamieszanie i zapewnił że nastepnego dnia bedą do dobioru. Wychodząc zobaczyłem, że leżą kogoś felgi w takim zielonym kolorze jak chciałem wcześniej, pytam się czemu jak ja się pytałem o taki kolor to powiedzieli mi, że nie ma, a oni na to ze ja się nie pytałem. Ręce mi opadły :???:

Bądź co bądź następnego dnia odebrałem, zielone fele, ładnie zrobione ale tyle miałem zachodu z tym, że masakra. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...